Dlaczego warto uczyć się z Marcinem Dobasem?

Odpowiedź jest prosta – warto uczyć się od najlepszych. Marcin Dobas jest Ambasadorem EIZO, a jego zdjęcia przyrodnicze można podziwiać m.in. na łamach prestiżowego w kręgach podróżniczo – przyrodniczych magazynu National Geographic. Jest laureatem licznych konkursów, w tym European Wildlife Photographer of the Year, Grand Press Photo czy BZ WBK Press Photo. Od wielu lat prowadzi liczne kursy i szkolenia, z których to co najlepsze skoncentrowało się w pigułce wiedzy, jaką jest kurs …

Czego mogę się spodziewać?

Program Adobe Lightroom Classic CC to oprócz aparatu, obiektywów, statywu czy filtrów podstawowe narzędzie pracy każdego fotografa. Kiedyś zdjęcia wywoływało się w ciemni, dziś do tego zadania służy nam komputer z odpowiednim programem.

Adobe Lightroom to nie tylko „cyfrowa ciemnia”, to również potężne narzędzie do katalogowania fotografii i zarządzania swoimi zdjęciami. Dzięki niemu nie tylko można wywołać ale i w łatwy sposób można: pogrupować, opisać czy odnaleźć konkretne zdjęcia na komputerze.

Kurs dedykowany jest wszystkim tym którzy chcą zacząć pracę w programie Adobe Lightroom, są samoukami lub do tej pory obrabiali swe fotografie w programie Adobe Photoshop i chcą zacząć przygodę z programem Lightroom. Poznamy możliwości tego programu jego budowę i interfejs. Nauczymy się: wywoływać zdjęcia, zarządzać kolekcją swoich zdjęć, selekcjonować, opisywać czy szybko wyszukiwać daną fotografię w naszej bazie.

Kurs online trwa ponad 10 godzin, podzielony jest na 46 lekcji wideo. Dostęp do kursu nie jest ograniczony czasowo a opłata jest jednorazowa. Lekcje nie są prowadzone na żywo i dostęp do nich jest w dowolnym momencie. Omawiamy każdy z modułów Programu Adobe Lightroom Classic CC i funkcje z nimi związane w taki sposób aby było to jak najbardziej zrozumiałe. Kładziemy również nacisk na zwiększenie wydajności pracy w programie.

Czego się nauczysz ?

 • Co to są są pliki RAW, czym różnią się od JPG
 • Jakie możliwości oferuje Lightroom Classic
 • Co oferują moduły programu Adobe Lightroom Classic
 • Jak szybko i prawidłowo ustawić balans bieli (WB)
 • Jak odszumić i wyostrzyć zdjęcie
 • Czym jest histogram i dlaczego jest tak ważny w fotografii
 • Jak usuwać drobne skazy, paprochy i plamy na zdjęciach
 • Jak szybko i skutecznie opisywać i selekcjonować zdjęcia
 • Jak obrobić kilkadziesiąt fotografii na raz
 • Jak kadrować i prostować horyzont w swoich zdjęciach
 • Jak poradzić sobie ze zniekształceniem perspektywicznym
 • Jak selektywnie obrabiać zdjęcia (filtry radialne, filtry gradientowe)
 • Jak zautomatyzować pracę , stosować presety i jak przygotować je samemu
 • Jak zadbać o bezpieczeństwo plików i swej pracy w Lightroom
 • Czym jest tablet graficzny Wacom i Loupe Deck oraz dlaczego warto porzucić mysz
 • Jak wyeksportować pliki do internetu, a jak do druku
 • Co to jest EXIF, IPTC i dlaczego warto temu poświęcić sporo czasu
 • Jak poprawić pewne wady zdjęć wynikające z niedoskonałości obiektywów

Dla kogo jest ten kurs ?

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich którzy chcą zacząć pracę w programie Adobe Lightroom Classic. Skorzystają na tym osoby, które już miały styczność z Adobe Lightroom CC i są samoukami ale również dla wszystkich, którzy do tej pory obrabiali swe fotografie w programie Adobe Photoshop i chcą zacząć przygodę z programem Lightroom. Poznamy możliwości tego programu jego budowę i interfejs.

Jedną z najczęściej pomijanych i zaniedbywanych czynności w fotografii jest postprocessing, który jest integralną częścią fotografii. Tak jak kiedyś praca w ciemni tak teraz praca w programie graficznym daje nam możliwość uzyskania jak największej ilości szczegółów czy detali z naszego cyfrowego negatywu. To my decydujemy jak ma wyglądać zdjęcie. Lightroom Classic to coś więcej niż tylko program do obróbki zdjęć i to go wyróżnia na tle innych aplikacji. Mamy nie tylko do dyspozycji suwaki wpływające na wygląd fotografii ale jest to potężne narzędzie do segregowania, katalogowania, oceniania czy opisywania naszych zdjęć. Wszystko w jednym programie, który pozwala nam na zaprowadzenie porządku w naszej bazie zdjęć jak również zadbanie o najdrobniejszy nawet szczegół finalnego obrazu.

W tym kursie poznasz Lightroom od podstaw. Moduł Library związany ze wszystkim dotyczącym zarządzaniem naszymi plikami pozwala na błyskawiczny dostęp, szybkie wyszukiwanie czy łączenie danych zdjęć w grupy. Moduł Develop, pozwalający zapanować nad wyglądem naszych fotografii. Wielu z fotografów, których znam nie wykorzystuje potencjału programu Lightroom a to właśnie ten moduł pozwala nam na takie wywołanie pliku aby uzyskać efekt którego oczekujemy. Przy odrobinie wprawy jesteśmy w stanie robić to szybko intuicyjnie i z przyjemnością.

Czy wiesz, że teraz kupując monitor EIZO z serii ColorEdge możesz otrzymać szkolenie z Lightroom z Marcinem Dobasem w preferencyjnej cenie?

 

 

Dowiedz się więcej