Firma EIZO wprowadza do sprzedaży lampę RadiLight, kompatybilną z medycznymi monitorami EIZO z serii RadiForce o przekątnej do 32 cali.

 

RadiLightPomieszczenia służące radiologom do analizowania obrazów medycznych są zazwyczaj utrzymywane w półmroku, aby zapobiec odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Długie wpatrywanie się w jasny ekran monitora w ciemnym otoczeniu prowadzi jednak do zmęczenia wzroku i utrudnia korzystanie z innych dokumentów i narzędzi na stanowisku diagnostycznym. Lampę RadiLight montuje się z tyłu monitora RadiForce tak, aby jej światło padało bezpośrednio na znajdującą się za nim ścianę. Pozwala to rozproszyć skupione światło monitora docierające do oczu radiologa, dzięki czemu praca z monitorem jest mniej męcząca dla wzroku, a widoczność obrazu pozostaje bez zmian.

 

RadiLight- monitoryJasność RadiLight Area, czyli światła padającego na ścianę za monitorem, można ustawić na jednym z 10 dostępnych poziomów. Każdy radiolog może więc samodzielnie zdecydować, jakie warunki oświetleniowe najbardziej mu odpowiadają. Oprócz tego lampę RadiLight wyposażono w osobną lampkę o nazwie RadiLight Focus. Emitowane przez nią światło ułatwia czytanie papierowych dokumentów, pisanie na klawiaturze lub korzystanie z innych narzędzi.

Zarówno lampę RadiLight Area, jak i mniejszą lampkę RadiLight Focus można błyskawicznie włączyć lub wyłączyć za pomocą jednego przycisku, co daje radiologom pełną kontrolę nad oświetleniem swojego stanowiska pracy.

 

Dostępność

Sprzedaż RadiLight rozpocznie się w kwietniu tego roku. Szczegółowe informacje na temat dostępności produktu w danym kraju można uzyskać od lokalnego dystrybutora EIZO.