Rodzina monitorów medycznych EIZO powiększyła się o nowy model do wyświetlania badań: 6-megapikselowy RadiForce RX660 z 30-calowym ekranem. Jest to następca modelu RX650, wyposażony w nową funkcjonalność usprawniającą pracę diagnostów.

W dołączonym do monitora pakiecie oprogramowania RadiCS LE znajduje się nowa, autorska aplikacja EIZO o nazwie Work-and-Flow. Dzięki niej lekarz-radiolog może w każdej chwili pokazać lub schować okno PinP (Picture in Picture), przesuwając kursor myszki w róg ekranu. W ten sposób można oglądać badania z dwóch różnych źródeł na jednym ekranie, co pozwala wyeliminować dodatkowy, rzadziej używany monitor, służący np. do wyświetlania listy badań. Oprócz tego przełączanie USB odbywa się wewnątrz monitora, dlatego lekarz może obsługiwać kilka komputerów jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury (kursor porusza się między ekranami). Te funkcje sprawiają, że aplikacja Work-and-Flow znacznie ułatwia i przyspiesza pracę diagnostów.

Model RadiForce RX660 jest o 9,5 mm węższy, 56,5 mm płytszy i 6 kg lżejszy od swojego poprzednika. Zmniejszyły się także rozmiary zasilacza, który został wbudowany w obudowę monitora. W efekcie kompaktowa konstrukcja RX660 zajmuje o 23% mniej miejsca, dając radiologom więcej przestrzeni na wykonywanie innych zadań.

Monitor wyposażono w dwa złącza wejściowe i jedno złącze wyjściowe DisplayPort 1.2, dzięki czemu rozdzielczość 6 MP da się uzyskać korzystając z pojedynczego kabla. Złącze wyjściowe może posłużyć do szeregowego podłączenia dodatkowych monitorów bez konieczności używania dużej ilości kabli.

Na 6-megapikselowym ekranie zmieszczą się obrazy z kilku różnych badań, dlatego RX660 z powodzeniem zastąpi dwa monitory 3-megapikselowe. Zamiana dwóch monitorów na jeden eliminuje także ramki znajdujące się pomiędzy ekranami i przyczyniające się do zmęczenia wzroku.

RadiForce RX660 korzysta z autorskiej technologii EIZO, która przywraca ostrość obrazów utraconą zazwyczaj na skutek wysokiej jasności wymaganej dla monitorów medycznych. Dzięki temu lekarz ma pewność, że oglądane przez niego obrazy są zawsze wyświetlane z odpowiednią ostrością.

Dostępność
Sprzedaż monitorów RadiForce RX660 rozpocznie się w lutym 2017 roku. Szczegółowe informacje na temat dostępności w danym kraju można uzyskać u lokalnego dystrybutora EIZO.