Nowy monitor do color gradingu i nie tylko

W portfolio EIZO pojawił się ColorEdge PROMINENCE CG1 – monitor referencyjny HDR w rozdzielczości DCI-4K (4096 x 2160) z przekątną 30,5”. Jest on następcą modelu ColorEdge PROMINENCE CG3146 i powstał z myślą o profesjonalnej postprodukcji oraz color gradingu.

EIZO ma bogate doświadczenie w projektowaniu monitorów do pracy z kolorami. W 2017 roku zaowocowało ono wypuszczeniem na rynek flagowego monitora referencyjnego ColorEdge PROMINENCE z obsługą HDR. Najnowszy model ColorEdge PROMINENCE CG1 jest naturalnym spadkobiercą wcześniejszych monitorów HDR od EIZO, zachowującym zaawansowane parametry swoich poprzedników, ale jednocześnie oferującym lepszą funkcjonalność do pracy z materiałami wideo.
W postprodukcji oraz branży telewizyjnej do przesyłania danych coraz częściej wykorzystuje się technologię IP. ColorEdge PROMINENCE CG1 jest pierwszym monitorem EIZO, który obsługuje standardy SMPTE ST 2110 Professional Media Over Managed IP Networks. Dzięki temu można go zintegrować ze środowiskiem produkcyjnym przez IP.

Pierwszy mode HDR z obsługą FRL

ColorEdge PROMINENCE CG1 to również pierwszy monitor HDR od EIZO, który obsługuje FRL (Fixed Rate Link) – technologię sygnalizacji należącą do najnowszej specyfikacji HDMI®. Technologia FRL jest niezbędna do odbierania sygnałów 12-bitowych, przetwarzania nieskompresowanych danych w wysokiej rozdzielczości (np. 4K) oraz korzystania z wyższych przepustowości przy przesyłaniu skompresowanych materiałów wideo przez HDMI.
Monitor ma wysoką jasność na poziomie 1000 cd/m2 oraz współczynnik kontrastu 1.000.000:1, który pozwala wyświetlać jasne i ciemne obrazy z odpowiednią głębią i szczegółowością. Obsługuje też krzywe HLG (Hybrid Log-Gamma) i PQ (Perceptual Quantization), dzięki czemu doskonale nadaje się do wyświetlania i edytowania materiałów wideo w standardzie HDR.

Łatwa kaibracja

Modele z serii ColorEdge PROMINENCE były pierwszymi monitorami referencyjnymi HDR na rynku wyposażonymi we wbudowany kalibrator. Wykorzystywana w monitorach ColorEdge PROMINENCE technologia kalibracji, nagrodzona w 2021 roku przez Amerykańską Akademię Filmową (Oscar za osiągnięcia techniczne i naukowe), ułatwia zarządzanie kolorem i gwarantuje wierne odwzorowanie barw wraz z upływem czasu. Do dyspozycji użytkowników jest również darmowe oprogramowanie ColorNavigator 7, które pozwala szybko i wygodnie przeprowadzić kalibrację oraz kontrolę jakości monitora.
EIZO po raz pierwszy zaprezentuje monitor ColorEdge PROMINENCE CG1 na targach NAB Show 2024 w Las Vegas w dniach 14-17 kwietnia. Zapraszamy do South Hall Lower, stoisko SL8105.

Dostępność

Sprzedaż monitora ColorEdge PROMINENCE CG1 rozpocznie się pod koniec 2024 roku. Szczegółowych informacji na temat dostępności produktu w różnych krajach udzielają lokalni dystrybutorzy EIZO.