ColorEdge CG2400S
24,1″ (61,1 cm) | 1920 x 1200 (16:10) | IPS
24-calowy monitor graficzny z ekranem w rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200) oraz wbudowanym kalibratorem i złączem USB-C. Dzięki obsłudze standardu HDR stanowi doskonały wybór dla profesjonalistów w dziedzinach kreatywnych takich jak fotografia, edycja wideo, design czy druk.

ColorEdge CG2400S
Zobacz więcej w pionie
ColorEdge CG2400S ma rozdzielczość 1920 x 1200 i współczynnik proporcji 16:10, dzięki czemu wyświetla więcej danych w pionie niż monitor w typowej rozdzielczości full HD. Oznacza to, że na ekranie o przekątnej 24,1” można oglądać pełny obraz i pasek narzędzi, bez konieczności przewijania.

Uniwersalne złącze USB
Wygodne połączenie jednym kablem
Dzięki obsłudze USB-C monitor może wyświetlać obrazy wideo, przesyłać sygnały USB i dostarczać zasilanie do podłączonego urządzenia (np. laptopa lub tabletu). Wielofunkcyjny charakter połączenia USB-C znacznie ułatwia przenoszenie się między stacjami roboczymi i pracę zdalną.

Zasilanie 70 W
CG2400S potrafi ładować laptop lub tablet z mocą do 70 W. Nie potrzebujesz więc osobnego zasilacza, który zajmuje miejsce na biurku lub w torbie.

Wierne odwzorowanie kolorów
Reprodukcja barw zgodna z branżowymi standardami
Monitor odwzorowuje 98% przestrzeni barwnej DCI-P3, będącej standardem obowiązującym w kinematografii cyfrowej, a także jest zgodny ze standardem BT.2020 wykorzystywanym w telewizji. Odtwarza też 99% przestrzeni Adobe RGB, dzięki czemu pliki zapisane w tym formacie będą wyświetlane poprawnie. Szeroki gamut kolorów zapewnia ponadto wierną reprodukcję niemal całych przestrzeni barwnych CMYK (ISO-coated v2 i US web-coated) używanych w druku.

Predefiniowane tryby wyświetlania
CG2400S daje wygodny dostęp do predefiniowanych trybów wyświetlania obrazu, które odtwarzają przestrzeń barw i krzywą gamma określone dla standardów DCI-P3, BT.709 i BT.2020. Do pracy z materiałami HDR dostępne są tryby dla krzywych PQ (DCI i BT.2100) oraz HLG (BT.2100). Korzystając z wbudowanego kalibratora, użytkownik może wygodnie dopasować i utrzymać na odpowiednim poziomie jasność dla poszczególnych trybów.

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej
Monitor potrafi wyświetlać 10-bitowy* obraz z 16-bitowej tabeli LUT (ponad miliard kolorów jednocześnie, czyli aż 64 razy więcej niż w przypadku sygnałów 8-bitowych). Zapewnia to płynne przejścia tonalne i mniejszy współczynnik Delta-E między sąsiadującymi kolorami.
*Do wyświetlania obrazów 10-bitowych potrzebne są karta graficzna i oprogramowanie obsługujące wyjściowe sygnały 10-bitowe. Gdy monitor jest podłączony przez złącze HDMI, do wyświetlania obrazów 10-bitowych potrzebne jest urządzenie obsługujące standard Deep Color.

Precyzyjne odtwarzanie kolorów dzięki tabeli 3D LUT
W modelu CG2400S wykorzystano tabelę 3D LUT, która indywidualnie dopasowuje kolory, pobierając dane z trójwymiarowej tabeli RGB. Ponadto oprogramowanie ColorNavigator 7 może wygenerować dane emulacji z pliku 3D LUT, aby naśladować wygląd filmu kinowego.
Japoński patent nr 4808588

Zarządzanie kolorem
Wbudowany kalibrator
CG2400S wyposażono we wbudowany kalibrator, który automatycznie przeprowadza kalibrację monitora w zadanych odstępach czasowych. Dzięki temu nie trzeba kupować osobnego sprzętu kalibracyjnego, by zapewnić idealne odwzorowanie kolorów. Ponadto czujnik udoskonalono w taki sposób, by po wysunięciu na ekran nie zasłaniał widoku i nie przeszkadzał w normalnej pracy.
*Japoński patent nr 4809453
*Podczas kalibracji na ekranie wyświetlają się próbka koloru (na górze) i okno ustawień (na dole).
*W trakcie kalibracji kolory monitora ulegają zmianie, wobec czego zaleca się, aby w tym czasie nie przeprowadzać czynności wymagających wiernego odwzorowania barw.

Oprogramowanie ColorNavigator 7 do zarządzania kolorem
Aby zapewnić wierne odwzorowanie kolorów, należy przeprowadzać regularną kalibrację monitora. Autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator 7 to precyzyjne i intuicyjne w obsłudze rozwiązanie przeznaczone do zarządzania kolorem. Umożliwia m.in. stworzenie harmonogramu automatycznej kalibracji, jednoczesną kalibrację wszystkich trybów wyświetlania obrazu oraz przeprowadzenie korelacji z zewnętrznymi czujnikami. Dane kalibracji zapisywane są w monitorze zamiast w systemie operacyjnym, dzięki czemu użytkownik nie musi powtarzać kalibracji, gdy korzysta z innego komputera.

Kontrola jakości z ColorNavigator Network
Oprogramowanie ColorNavigator Network to narzędzie dające scentralizowaną kontrolę nad wszystkimi monitorami ColorEdge, na których zainstalowano program ColorNavigator 7 lub NetAgent. Dzięki niemu administratorzy mogą zdalnie zarządzać monitorami w studiach fotograficznych, drukarniach i innych środowiskach kreatywnych, w których współpracuje ze sobą wiele osób. ColorNavigator Network znajduje się na bezpiecznym serwerze w chmurze, w związku z czym klient nie musi ponosić kosztów zakupu i utrzymania własnego serwera.

Funkcje przydatne do edycji wideo
Krzywe gamma HDR
ColorEdge CG2400S obsługuje krzywą HLG (Hybrid Log-Gamma) stosowaną w telewizji oraz krzywą PQ (Perceptual Quantization) stosowaną do produkcji filmów i treści streamingowych. Obie krzywe zostały ustandaryzowane przez ITU (International Telecommunication Union) pod nazwą ITU-R BT.2100. Oprócz tego krzywa PQ została ustandaryzowana przez SMPTE (Society of Motion Picture and Telewizjo Engineers) pod nazwą ST-2084.
Reprodukcja prawdziwej czerni
Monitor oferuje wysoki współczynnik kontrastu 1800:1* zgodnie ze standardem DCI. Umożliwia to wyświetlanie „prawdziwych” czerni, które z reguły są trudne do osiągnięcia w typowych monitorach LCD. Nawet przy patrzeniu na ekran z boku w słabo oświetlonym studio ciemne tony zachowują swoją głębię.
*Typowa wartość, gdy dla ustawienia „DUE Priority” wybrano opcję „Brightness”.

Automatyczna regulacja ustawień
CG2400S oferuje funkcję Sync Signal, która automatycznie dopasowuje ustawienia barwne monitora takie jak jasność, krzywa gamma (EOTF) i gamut kolorów w zależności od metadanych sygnału wejściowego. Dzięki temu nie trzeba zmieniać ich ręcznie podczas pracy nad kilkoma różnymi projektami.
Weryfikacja treści PQ na dowolnym poziomie jasności
CG2400S oferuje opcjonalną funkcję krzywej PQ (EOTF), która pozwala „obciąć” lub skompresować sygnał wejściowy tak, aby mieścił się w zakresie luminancji monitora. Dzięki temu można symulować, jak będzie wyglądał na innych wyświetlaczach. W menu tej funkcji dostępna jest również opcja Auto, która automatycznie dopasowuje krzywą PQ do bieżącego poziomu jasności monitora.
Luminance Warning
Funkcja Luminance Warning pozwala sprawdzić, które obszary obrazu zostaną „obcięte” na określonym poziomie jasności. Obszary te zostaną wyraźnie zaznaczone na żółto lub różowo, by móc łatwo dostrzec je na obrazie.

Tryb Gamut Warning
Monitor oferuje specjalny tryb pracy Gamut Warning. Po jego wybraniu monitor wykrywa obszary obrazu BT.2020, których nie da się odtworzyć w standardzie BT. 709 (stosowanym powszechnie w telewizji full HD), i konwertuje je do odcieni szarości. Do dyspozycji użytkownika jest też tryb pracy BT. 709 Clipping, który pozwala oglądać obrazy BT. 2020 w przestrzeni kolorów BT. 709 i pokazuje, jak będą się wyświetlały w telewizji HDTV.

Inspekcja piksela
Gdy wyświetlany na monitorze obraz ma nieprawidłowe parametry, pracujący na nim twórca może podejmować błędne decyzje retuszerskie. W efekcie na dalszych etapach trzeba wprowadzać liczne poprawki, co powoduje kosztowne opóźnienia w procesie produkcji. Dostępna w menu monitora funkcja inspekcji piksela pokazuje, jakie informacje barwne ma piksel z sygnału źródłowego oraz jakie informacje barwne ma piksel wyświetlany na monitorze.
Na tej podstawie można łatwo sprawdzić, czy monitor danego twórcy ma parametry techniczne zgodne z predefiniowanymi parametrami barwnymi dla konkretnego projektu. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, gdy twórcy pracują zdalnie i nie ma możliwości, by bezpośrednio zweryfikować ustawienia ich monitorów.

Znaczniki obrazu
Na obraz można nanieść różne znaczniki, aby upewnić się, czy elementy takie jak tekst lub grafika znajdują się w odpowiednim miejscu na ekranie. Znacznik Safe Area Marker pokazuje obszar, na którym znajdują się napisy i inne informacje – dzięki temu można sprawdzić, czy będą one widoczne podczas transmisji. Użytkownik może samodzielnie ustalić położenie i rozmiar znaczników, aby dopasować je do własnego projektu.

Stabilne wyświetlanie obrazu
Fabryczna kalibracja ustawień
Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora z serii ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. W tym celu mierzy się wartości gamma dla kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzysta z 16-bitowej tabeli LUT monitora, aby wybrać najbardziej pasujące odcienie.

Jednolity obraz na całej powierzchni ekranu
Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, modele ColorEdge wyposażono w opatentowaną przez EIZO technologię DUE (Digital Uniformity Equalizer)*, która kompensuje te wahania, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.
*Japoński patent nr 4490899, 4542988, 5618574, 5651419
Stabilny obraz dzięki sztucznej inteligencji
Na kolory i jasność monitora LCD mogą wpływać wahania temperatury w otoczeniu. Modele z serii ColorEdge CG wyposażono we wbudowany czujnik, który wykrywa zmiany temperatury i dopasowuje przejścia tonalne, kolory, jasność i inne ustawienia monitora tak, aby obraz cały czas wyświetlał się prawidłowo. Ponadto CG2400S wykorzystuje algorytm wspomagany sztuczną inteligencją*, by rozpoznawać wzorce zmian temperatury i wykonywać bardziej precyzyjne obliczenia.
*Japoński patent nr 6723964

Błyskawiczna stabilizacja koloru
Typowy monitor LCD potrzebuje około 30 minut, aby osiągnąć stabilny poziom jasności, chromatyczności i odcieni. Modelowi CG2400S pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie trzy minuty*.
*Według wewnętrznych testów EIZO.
Raport z kalibracji
Do każdego monitora z serii ColorEdge CG dołączony jest raport z kalibracji fabrycznej. Raport ten zawiera wyniki pomiarów przeprowadzonych na etapie produkcji monitora, w tym wartości takich jak jednolitość obrazu, krzywa gamma, pokrycie gamutu i temperatura barwowa.

Przemyślany design
Bezgłośna praca bez wentylatora
Monitor zaprojektowano tak, aby pracował bezgłośnie i nie nagrzewał się bez wbudowanego wentylatora.

Kaptur zapobiegający odblaskom
Do monitora dołączony jest kaptur zapobiegający odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Kaptur zakłada się magnetycznie, dlatego montaż jest szybki i prosty.

Ergonomiczna stopka
Monitor wyposażono w stopkę, która pozwala swobodnie regulować wysokość ekranu, nachylać go i obracać, a także ustawić w trybie portretowym. Ma również wygodny mechanizm zwalniający, dzięki któremu można jednym ruchem odłączyć ekran od podstawki.

Elegancka obudowa
Model CG2400S ma czarną obudowę z zaokrąglonymi narożnikami oraz zgrabną stopkę, dzięki którym świetnie wpasuje się w każde środowisko twórcze. Z tyłu monitora znajduje się wbudowana rączka, która umożliwia jego łatwe przenoszenie z miejsca na miejsce. Poza portem USB-C użytkownik ma do dyspozycji złącza wejściowe DisplayPort i HDMI. Z kolei usytuowane z boku obudowy cztery porty USB-A (USB 5 Gb/s x 2, USB 2.0 x 2) umożliwiają wygodne podłączenie urządzeń peryferyjnych.

Gwarancja jakości
5-letnia gwarancja
Monitor objęty jest 5-letnią gwarancją producenta na wszystkie komponenty, łącznie z panelem LCD*. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.
*Czas użytkowania ograniczony do 30 tys. godzin.

Ekran wolny od świecących pikseli
Producent daje gwarancję na zero martwych pikseli przez sześć miesięcy od daty zakupu monitora.
Troska o planetę
Plastik pochodzący z recyklingu
CG2400S to pierwszy monitor z serii ColorEdge, do którego produkcji wykorzystano plastik z recyklingu (obudowa składa się z niego w ponad 85%). W ten sposób ograniczamy ilość plastikowych opadów trafiających do środowiska, oszczędzamy zasoby i promujemy ponowne wykorzystanie materiałów.

Ekologiczne materiały pakowe
EIZO stopniowo rezygnuje z pakowania monitorów w plastik i styropian z uwagi na dobro planety. Na czas transportu monitor wkłada się do formy z pulpy papierowej wytwarzanej z poddanych recyklingowi kartonów i gazet, a kable zamiast w plastikową torebkę wkłada się do specjalnej kartonowej osłony.
