ColorEdge CG2420

24,1″ (61,1 cm) | 1920 x 1200 (16:10) | IPS

Stworzony specjalnie z myślą o profesjonalnych zastosowaniach w fotografii, designie i postprodukcji. Oferuje wbudowany kalibrator, doskonałą reprodukcję kolorów zgodną ze standardami oraz wyjątkowo wysoki kontrast zapewniający odtwarzanie prawdziwej czerni.

ColorEdge CG2420

Doskonała jakość obrazu

Tworzenie jasnych, wysokokontrastowych monitorów wymaga kompleksowego podejścia. Wciąż rozwijamy naszą technologię wyświetlania obrazu, używamy wyłącznie najwyższej jakości materiałów i starannie kalibrujemy każdy monitor na etapie produkcji. Dzięki temu reprodukcja obrazu na monitorach EIZO nie ma sobie równych.

Monitor idealny do softproofingu

EIZO CG2420 spełnia surowe wymogi standardu ISO/CD 12646, co udowodniono w ramach testów przeprowadzonych przez Fogra Forschungsgesellschaft Druck e.V. W efekcie monitor otrzymał znak jakości „FograCert Softproof Monitor”

Panel IPS wysokiej jakości

CG2420 ma rozdzielczość 1920 x 1200, wysoki współczynnik kontrastu 1500:1 i poziom jasności 400 cd/m². Zdjęcia i grafikę można więc edytować z dokładnością do pojedynczego piksela. Monitor wykorzystuje szerokogamutowy panel IPS z kątami widzenia 178°, dzięki którym ekran może oglądać kilka osób naraz, bez widocznych zmian kolorów i kontrastu.

Szeroki gamut kolorów

ColorEdge CG2420 odtwarza 98% przestrzeni DCI-P3, stosowanej w kinematografii cyfrowej, a także 99% przestrzeni Adobe RGB. Szeroki gamut kolorów zapewnia również wierną reprodukcję całych przestrzeni barwnych CMYK (ISO-coated i US web-coated) używanych w druku. Ponadto monitor obsługuje standard transmisyjny Rec.2020.

Reprodukcja prawdziwej czerni

Monitor oferuje wysoki współczynnik kontrastu 1500:1 zgodnie ze standardem DCI. Umożliwia to wyświetlanie „prawdziwych” czerni, które z reguły są trudne do osiągnięcia w typowych monitorach LCD. Nawet przy patrzeniu na ekran z boku w słabo oświetlonym studio ciemne tony zachowują swoją głębię.

Wbudowany kalibrator

CG2420 wyposażono we wbudowany kalibrator, który automatycznie przeprowadza kalibrację monitora w zadanych odstępach czasowych. Dzięki temu nie trzeba kupować osobnego sprzętu kalibracyjnego, by zapewnić idealne odwzorowanie kolorów. Ponadto czujnik udoskonalono w taki sposób, by po wysunięciu na ekran nie zasłaniał widoku i nie przeszkadzał w normalnej pracy.

Oprogramowanie EIZO do szybkiej kalibracji i druku

Oprogramowanie ColorNavigator 7 służy do kalibracji i kontroli jakości monitorów graficznych ColorEdge. Przeprowadza kalibrację sprzętową, wykorzystując tabelę LUT monitora, aby osiągnąć większą precyzję i płynniejsze przejścia tonalne niż w przypadku kalibracji oprogramowaniem.

Dowiedz się więcej o programie ColorNavigator 7

 

Oprogramowanie Quick Color Match zapewnia zgodność kolorów, automatycznie dobierając ustawienia monitora EIZO, programu do retuszu oraz drukarki. Wystarczy przeciągnąć i upuścić wybrany obraz w oknie programu – resztę Quick Color Match zrobi za Ciebie.

Dowiedz się więcej o programie Quick Color Match

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

CG2420 oferuje niezwykle szerokie spektrum barw, wyświetlając 10-bitowy sygnał na podstawie 16-bitowej tabeli LUT. Dzięki szybkim połączeniom DisplayPort i HDMI oraz kontroli prędkości klatek monitor potrafi odtwarzać aż miliard kolorów jednocześnie, a więc 64 razy więcej niż w przypadku sygnału 8-bitowego. Przejścia tonalne między odcieniami są płynniejsze, a różnice między sąsiadującymi kolorami mniejsze. Równie duże znaczenie w postprodukcji wideo ma udoskonalona skala szarości. Skala 10-bitowa zapewnia od 6% do 14% więcej odcieni szarości niż skala 8-bitowa.

Fabryczna kalibracja ustawień

Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora z serii ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. W tym celu mierzy się wartości gamma dla kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzysta z tabeli LUT monitora, aby wybrać najbardziej pasujące odcienie.

Jednolity obraz na całej powierzchni ekranu

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, CG2420 wyposażono w technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która kompensuje te wahania, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

Stabilna jasność bez odchyleń kolorów

W monitorze służącym do obróbki obrazów liczą się przede wszystkim niezmienna jasność i temperatura barwowa. Opatentowane układy elektroniczne kompensują wahania jasności spowodowane długotrwałym użytkowaniem oraz zmianami temperatury otoczenia i samego urządzenia. Wbudowany termometr wykrywa zmiany temperatury i dopasowuje przejścia tonalne, kolory, jasność i inne ustawienia monitora tak, aby obraz cały czas wyświetlał się prawidłowo. Co więcej, stabilizacja parametrów wyświetlania po włączeniu monitora zajmuje siedem minut – zaledwie jedną czwartą czasu, którego potrzebują zwykłe monitory.

Mikrochip EIZO zoptymalizowany pod kątem reprodukcji barw

CG2420 wyposażono w wysokiej jakości mikrochip (ASIC, czyli specjalizowany układ scalony), zaprojektowany przez EIZO pod kątem pracy z kolorami. Układy scalone EIZO korzystają z własnego algorytmu, dzięki czemu zapewniają precyzyjną, spójną i niezmienną reprodukcję barw.

Obsługa prędkości klatek 24 fps i różnych częstotliwości sygnału HDMI

Większość filmów nagrywa się ze standardową prędkością 24 fps (klatek na sekundę). Typowe monitory mają jednak prędkość odtwarzania 60 fps, co oznacza, że wyświetlane na nich filmy 24 fps wyglądają nienaturalnie. CG2420 potrafi wyświetlać obrazy wideo z prędkością przesuwu 24 fps, dzięki czemu możesz oglądać i edytować je w takiej postaci, w jakiej zostały nagrane.

Monitor obsługuje też sygnały HDMI o częstotliwości odświeżania 60, 50, 30, 25 i 24 Hz, aby użytkownik mógł wyświetlać je w oryginalnym formacie. CG2420 wyposażono również w funkcję konwersji I/P.

Szeroki wybór złączy wejściowych

Coraz więcej profesjonalistów z branży kreatywnej używa laptopa nie tylko w terenie, ale też w swoim domowym biurze. Porządny laptop o dużych możliwościach często jest ich jedynym komputerem, a co za tym idzie integralną częścią ich stanowiska pracy. EIZO wzięło to pod uwagę, projektując monitory graficzne z serii ColorEdge.

Złącza monitora

Łatwiej już być nie może: bogactwo portów wejściowych sprawia, że bez problemu podłączysz swoje urządzenia – komputer, laptop, kamerę – bezpośrednio do monitora.

Do odbierania sygnału wideo CG2420 ma wejścia DisplayPort, HDMI i DVI-D.

Ergonomia

Monitory ColorEdge poprawiają ergonomię miejsca pracy, nie tylko zapewniając ulgę dla oczu i pleców, ale też wychodząc naprzeciw indywidualnym potrzebom użytkowników. Bo monitor powinien dopasować się do Ciebie, a nie na odwrót.

Obraz bez migotania

Wiele monitorów cechuje się niezauważalnym migotaniem wyświetlanego obrazu. Choć ludzkie oko nie jest w stanie go dostrzec, zjawisko to przyczynia się do szybszego zmęczenia wzroku. EIZO stosuje technologie ograniczające migotanie, chroniące oczy podczas pracy z komputerem bez pogarszania jakości ani stabilności obrazu.

Nowoczesna powłoka antyodblaskowa

Nic tak nie rozprasza podczas pracy z komputerem, jak światło odbijające się od ekranu. Wszystkie monitory EIZO mają specjalną powłokę antyodblaskową, która skutecznie eliminuje irytujące refleksy na powierzchni panelu. Dzięki temu nie musisz już siedzieć w niewygodnej pozycji, aby ich uniknąć.

Stopka z szerokim zakresem regulacji

Monitory ColorEdge umożliwiają płynną regulację wysokości. W zależności od modelu ekran można opuścić aż do samej podstawy. Dzięki temu każdy użytkownik, niezależnie od wzrostu, może ustawić górną krawędź ekranu nieco poniżej swojej linii wzroku – tak, jak dyktują zasady ergonomii. Monitor można również obracać, przekręcać i przechylać, aby znaleźć optymalną pozycję nienadwyrężającą pleców i szyi.

Ponadto model CG2420  można ustawić w trybie portretowym, co przyda się zwłaszcza podczas pracy z materiałami w orientacji pionowej.

155 mm
35 stopni do tyłu, 5 stopni do przodu
90 stopni (w prawo)
344 stopnie

Kaptur zapobiegający odbijaniu się światła

Do modeli z serii CG dołączane są kaptury zapobiegające odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Kaptur CG2420 zakłada się na monitor magnetycznie, co znacznie upraszcza i przyspiesza montaż.

Zrównoważony rozwój

Zgodnie z filozofią EIZO produkt wysokiej jakości to produkt o długim cyklu życia, przyjazny dla środowiska i powstały w duchu zrównoważonego rozwoju. Monitory ColorEdge powstają więc zgodnie z międzynarodowymi przepisami środowiskowymi, oferują inteligentne funkcje energooszczędne i mają długą żywotność, dzięki której ograniczają zużycie zasobów. Na przykładzie modelu CG2420 pokazujemy, jak jakość obrazu idzie w parze z odpowiedzialnym planowaniem, pozyskiwaniem materiałów i produkcją. Wybierając EIZO, użytkownik ma pewność, że inwestuje w nowoczesny i niezawodny monitor.

Społecznie odpowiedzialna produkcja

Produkcja monitora CG2420 odbywa się w sposób odpowiedzialny społecznie. Na żadnym jej etapie nie wykorzystuje się pracy dzieci ani pracy przymusowej. Wszyscy dostawcy EIZO zostali starannie wyselekcjonowani, tak aby zapewnić odpowiedzialność społeczną całego łańcucha dostaw. Dotyczy to w szczególności pozyskiwania minerałów „konfliktowych”. EIZO co roku publikuje szczegółowy raport dotyczący odpowiedzialności społecznej.

Dowiedz się więcej o społecznej odpowiedzialności EIZO

Troska o środowisko

Monitory CG2420 produkowane są w japońskiej fabryce EIZO, w której wdrożono system zarządzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001. Obejmuje to m.in. ograniczenie odpadów i emisji, zmniejszenie zużycia wody, zasobów i energii oraz promowanie ekologicznej postawy wśród pracowników. EIZO relacjonuje te działania w corocznym, udostępnianym publicznie raporcie dotyczącym społecznej odpowiedzialności biznesu.

Ekologiczny monitor na lata

Projektując monitor CG2420, wzięliśmy pod uwagę jego wpływ na środowisko naturalne i zadbaliśmy o to, by miał jak najdłuższy cykl życia – zazwyczaj znacznie wykraczający poza 5-letni okres gwarancyjny. Części zamienne są dostępne do pięciu lat po zakończeniu produkcji. Długa żywotność monitora i możliwość jego naprawy pozwalają oszczędzać zasoby i chronić środowisko. W procesie produkcji zwracamy szczególną uwagę na stosowanie wyłącznie komponentów i materiałów wysokiej jakości.

5-letnia gwarancja

EIZO oferuje klientom 5-letnią gwarancję ograniczoną. Jest to możliwe dzięki rozwiniętemu procesowi produkcyjnemu opartemu na prostej zasadzie: tworzenie innowacyjnego sprzętu z najwyższej jakości materiałów.

Gwarancja jasności i koloru

Poziom jasności i kolorów dla modelu CG2420 objęty jest gwarancją do 10 tys. godzin pracy od daty zakupu (gdy jasność ustawiono na poziomie 120 cd/m2 lub mniej, a temperaturę kolorów w przedziale 5000–6500 K).