ColorEdge CS2400R

24,1″ (61,1 cm) | 1920 x 1200 (16:10) | IPS

24-calowy monitor graficzny ColorEdge CS2400R ma matrycę w rozdzielczości 1920 x 1200 oraz nowoczesne złącze USB-C. Odtwarza 100% przestrzeni barw sRGB.

ColorEdge CS2400R

Złącze USB-C

Monitor wyposażono w nowoczesne złącze USB-C umożliwiające nie tylko wygodne podłączenie innych urządzeń, ale też ich ładowanie.

Wygodne połączenie jednym kablem

Dzięki obsłudze USB-C monitor może wyświetlać obrazy wideo, przesyłać sygnały USB i dostarczać zasilanie do podłączonego urządzenia (np. laptopa lub tabletu). Wielofunkcyjny charakter połączenia USB-C znacznie ułatwia przenoszenie się między stacjami roboczymi i pracę zdalną.

Zasilanie 70 W

CS2400R potrafi ładować laptopa lub tablet z mocą do 70 W. Nie potrzebujesz więc osobnego zasilacza, który zajmuje miejsce na biurku lub w torbie.

Precyzyjne zarządzanie kolorem

EIZO oferuje darmowe oprogramowanie umożliwiające zarządzanie kolorami oraz zapewnienie zgodności barwnej między ekranem a wydrukiem.

ColorNavigator 7: oprogramowanie do zarządzania kolorem

Aby zapewnić wierne odwzorowanie kolorów, należy przeprowadzać regularną kalibrację monitora. Autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator 7 to precyzyjne i intuicyjne w obsłudze rozwiązanie przeznaczone do zarządzania kolorem. Umożliwia m.in. stworzenie harmonogramu automatycznej kalibracji, jednoczesną kalibrację wszystkich trybów wyświetlania obrazu oraz przeprowadzenie korelacji z zewnętrznymi czujnikami. Dane kalibracji zapisywane są w monitorze zamiast w systemie operacyjnym, dzięki czemu użytkownik nie musi powtarzać kalibracji, gdy korzysta z innego komputera.

Quick Color Match

Nawet jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt, zapewnienie zgodności kolorów pozostaje żmudnym, czasochłonnym procesem, wymagającym precyzyjnej regulacji ustawień monitora, programu do retuszu oraz drukarki. Oprogramowanie Quick Color Match automatycznie dobiera ustawienia wszystkich urządzeń, aby ułatwić i przyspieszyć proces obróbki i druku zdjęć. Wystarczy przeciągnąć i upuścić wybrany obraz w oknie programu – resztę Quick Color Match zrobi za Ciebie.

Doskonała jakość obrazu

Tworzenie jasnych, wysokokontrastowych monitorów wymaga kompleksowego podejścia. Wciąż rozwijamy naszą technologię wyświetlania obrazu, używamy wyłącznie najwyższej jakości materiałów i starannie kalibrujemy każdy monitor na etapie produkcji. Dzięki temu reprodukcja obrazu na monitorach EIZO nie ma sobie równych.

Odwzorowanie 100% przestrzeni barw sRGB

ColorEdge CS2400R odtwarza 100% przestrzeni barw sRGB, dlatego doskonale nadaje się do pracy z grafiką wyświetlaną na stronach WWW czy w aplikacjach mobilnych.

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

Odbierając sygnał wejściowy ze złącza DisplayPort lub HDMI, monitor może wyświetlać 10-bitowy* obraz z 16-bitowej tabeli LUT (ponad miliard kolorów jednocześnie, a więc 64 razy więcej niż w przypadku tabeli 8-bitowej). Zapewnia to płynne przejścia tonalne i mniejszy współczynnik Delta-E między sąsiadującymi kolorami.

*Do wyświetlania obrazów 10-bitowych potrzebne są karta graficzna i oprogramowanie obsługujące wyjściowe sygnały 10-bitowe. W przypadku sygnału HDMI potrzebne jest również urządzenie z obsługą DeepColor.

Fabryczna kalibracja ustawień

Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora z serii ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. W tym celu mierzy się wartości gamma dla kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzysta z 16-bitowej tabeli LUT monitora, aby wybrać najbardziej pasujące odcienie.

Jednolity obraz na całej powierzchni ekranu

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, CS2400R wyposażono w technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która kompensuje te wahania, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

Wierność kolorów potwierdzona raportem

W kartonie wraz z każdym egzemplarzem monitora ColorEdge CS2400R znajduje się raport z kalibracji fabrycznej, w którym podane są wyniki pomiarów przeprowadzonych na etapie produkcji. Raport zawiera m.in. informacje o krzywej gamma, gamucie i temperaturze barwowej.

Dowiedz się, jak odczytać raport z kalibracji fabrycznej

Komfort użytkowania

Design monitora został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach: od stopki z szerokim zakresem regulacji, przez uchwyt na kable, aż po rączkę do przenoszenia.

Elegancka obudowa

Model CS2400R ma czarną obudowę z zaokrąglonymi narożnikami oraz zgrabną stopkę, dzięki którym świetnie wpasuje się w każde środowisko twórcze. Z tyłu monitora znajduje się wbudowana rączka, która umożliwia jego łatwe przenoszenie z miejsca na miejsce. Usytuowane z boku obudowy porty USB umożliwiają wygodne podłączenie urządzeń peryferyjnych.

Kaptur ochronny

Do monitora CS2400R można dokupić specjalny kaptur zapobiegający odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Jest on wyjątkowo lekki i składa się tylko z jednego elementu, montowanego magnetycznie.

Stopka z szerokim zakresem regulacji

Monitor wyposażony jest w stopkę, która pozwala swobodnie regulować wysokość ekranu, nachylać go i obracać. Ma również wygodny mechanizm zwalniający, dzięki któremu można jednym ruchem odłączyć ekran od podstawki.

155 mm
35° do tyłu, 5° do przodu
90° w prawo
344°

Zrównoważony rozwój

Zgodnie z filozofią EIZO produkt wysokiej jakości to produkt o długim cyklu życia, przyjazny dla środowiska i powstały w duchu zrównoważonego rozwoju. Monitory ColorEdge powstają więc zgodnie z międzynarodowymi przepisami środowiskowymi, oferują inteligentne funkcje energooszczędne i mają długą żywotność, dzięki której ograniczają zużycie zasobów. Na przykładzie modelu CS2400R pokazujemy, jak jakość obrazu idzie w parze z odpowiedzialnym planowaniem, pozyskiwaniem materiałów i produkcją. Wybierając EIZO, użytkownik ma pewność, że inwestuje w nowoczesny i niezawodny monitor.

Ekologiczne materiały pakowe

EIZO stopniowo rezygnuje z pakowania monitorów w plastik i styropian z uwagi na dobro planety. Na czas transportu monitor CS2400R zabezpiecza się pulpą papierową wytwarzaną z pochodzących z recyklingu kartonów i gazet. Kable również pakowane są w papier zamiast plastikowych woreczków.

Społecznie odpowiedzialna produkcja

Produkcja monitora CS2400R odbywa się w sposób odpowiedzialny społecznie. Na żadnym jej etapie nie wykorzystuje się pracy dzieci ani pracy przymusowej. Wszyscy dostawcy EIZO zostali starannie wyselekcjonowani, tak aby zapewnić odpowiedzialność społeczną całego łańcucha dostaw. Dotyczy to w szczególności pozyskiwania minerałów „konfliktowych”. EIZO co roku publikuje szczegółowy raport dotyczący odpowiedzialności społecznej.

Dowiedz się więcej o społecznej odpowiedzialności EIZO

Monitor przyjazny środowisku

Monitory CS2400R produkowane są w japońskiej fabryce EIZO, w której wdrożono system zarządzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001. Obejmuje to m.in. ograniczenie odpadów i emisji, zmniejszenie zużycia wody, zasobów i energii oraz promowanie ekologicznej postawy wśród pracowników. EIZO relacjonuje te działania w corocznym, udostępnianym publicznie raporcie dotyczącym społecznej odpowiedzialności biznesu.

5-letnia gwarancja

Model CS2400R objęty jest 5-letnią gwarancją producenta na wszystkie komponenty, łącznie z panelem LCD*. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.

*Czas użytkowania ograniczony do 30 tys. godzin.

Ekran wolny od świecących pikseli

Producent daje gwarancję na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge przez sześć miesięcy od daty zakupu.

Zaangażowanie w cele zrównoważonego rozwoju (SDG)

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu EIZO przyłączyło się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ:

  • Produktywność: Monitory i oprogramowanie ColorEdge umożliwiają precyzyjne zarządzanie kolorem fotografom, projektantom, studiom postprodukcji, drukarniom i nie tylko. Wdrożenie systemu zarządzania kolorem gwarantuje zgodność barw na każdym etapie pracy z obrazami, ułatwiając komunikację między twórcami.
  • Troska o środowisko: Rozwiązania EIZO przeznaczone do zastosowań kreatywnych zaprojektowano tak, aby ograniczyć pobór mocy i emisję dwutlenku węgla, nie rezygnując jednocześnie z jakości i funkcjonalności, których oczekują użytkownicy. Producent wdrożył również system odpowiedzialnej utylizacji zużytych monitorów.