ColorEdge CS2410

24,1″ (61,1 cm) | 1920 x 1200 (16:10) | IPS

Wyposażony w 16-bitową tabelę LUT oraz funkcję kalibracji sprzętowej monitor CS2410 będzie doskonałym wprowadzeniem do serii ColorEdge dla każdego amatora fotografii cyfrowej, grafiki czy tworzenia stron WWW.

ColorEdge CS2410

CS2410 to świetny monitor dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w branży kreatywnej, w tym fotografów, filmowców i grafików pracujących wyłącznie w przestrzeni sRGB. Dzięki starannej kalibracji przeprowadzanej w fabryce monitor doskonale nadaje się do kolorystycznej obróbki zdjęć, edycji wideo czy tworzenia grafiki.

Jednolity obraz na całej powierzchni ekranu

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, CS2410 wyposażono w technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która kompensuje te wahania, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

16-bitowa tabela LUT

CS2410 ma 16-bitową tabelę LUT, która umożliwia wyświetlanie sygnału w doskonałej rozdzielczości. Dzięki temu nie traci się subtelnych różnic między kolorami, zwłaszcza w przypadku ciemniejszych odcieni. Precyzyjna reprodukcja kolorów upraszcza proces kalibracji, pozwalając zaoszczędzić na czasie.

Kalibracja sprzętowa z EIZO ColorNavigator

Precyzyjna obróbka obrazu jest możliwa tylko na monitorze poddawanym regularnej kalibracji. Przeprowadzenie kalibracji za pomocą standardowego oprogramowania jest czasochłonne i często powoduje pogorszenie jakości wyświetlanego obrazu. Do kalibracji monitora CS2410 służy autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator 7, które można pobrać za darmo na stronie EIZO.

Korzystając z oprogramowania ColorNavigator, szybko i wygodnie przeprowadzisz bezstratną kalibrację. Zaawansowani użytkownicy mogą samodzielnie wprowadzić wartości docelowe dla balansu bieli, jasności, krzywej gamma / EOTF i innych ustawień kalibracji. Kalibracja przeprowadzana jest automatycznie na podstawie ustawień fabrycznych, dzięki czemu jest błyskawiczna i precyzyjna.

Program ColorNavigator zapisuje wyniki kalibracji bezpośrednio w tabeli LUT monitora.

Jeden monitor, wiele portów

Łatwiej już być nie może: bogactwo portów wejściowych sprawia, że bez problemu podłączysz swoje urządzenia – komputer, laptop, kamerę – bezpośrednio do monitora.

Regulowana stopka

Monitor wyposażony jest w stopkę o szerokich możliwościach regulacji, która umożliwia ustawienie odpowiedniej dla potrzeb użytkownika wysokości, nachylenia oraz obrotu ekranu, jak również korzystanie z niego w trybie portretowym.

155 mm
35° w górę, 5° w dół
344°
90° w prawo

5-letnia gwarancja

EIZO oferuje klientom 5-letnią gwarancję. Jest to możliwe dzięki rozwiniętemu procesowi produkcyjnemu opartemu na prostej zasadzie: tworzenie innowacyjnego sprzętu z najwyższej jakości materiałów.