ColorEdge CS2731

27″ (68,5 cm) | 2560 x 1440 (16:9) | IPS

CS2731 to monitor do zarządzania kolorem wyposażony w złącze USB-C, dzięki któremu wyeliminujesz plątaninę kabli i uzyskasz wygodną przestrzeń roboczą do pracy kreatywnej.

ColorEdge CS2731

Doskonała jakość obrazu

Tworzenie jasnych, wysokokontrastowych monitorów wymaga kompleksowego podejścia. Wciąż rozwijamy naszą technologię wyświetlania obrazu, używamy wyłącznie najwyższej jakości materiałów i starannie kalibrujemy każdy monitor na etapie produkcji. Dzięki temu reprodukcja obrazu na monitorach EIZO nie ma sobie równych.

Panel IPS wysokiej jakości

CS2731 ma rozdzielczość 2560 x 1440, wysoki współczynnik kontrastu 1000:1 i poziom jasności 350 cd/m². Zdjęcia i grafikę można więc edytować z dokładnością do pojedynczego piksela. Monitor wykorzystuje szerokogamutowy panel IPS z kątami widzenia 178°, dzięki którym ekran może oglądać kilka osób naraz, bez widocznych zmian kolorów i kontrastu.

Szeroki gamut kolorów

Do odwzorowania całego spektrum barw rejestrowanych przez nowoczesne aparaty fotograficzne potrzebny jest monitor z jak najszerszym gamutem kolorów. Monitor z wąskim gamutem nie będzie w stanie oddać nasyconych odcieni zapisanych w plikach RAW. Model CS2731 wyposażono w panel IPS obejmujący 99% przestrzeni Adobe RGB (do oglądania i obróbki zdjęć) oraz całą przestrzeń CMYK ISO-Coated V2 (do przygotowywania zdjęć do druku). Dzięki temu monitor wyświetla pełne spektrum barw uchwyconych przez aparat, nie zmieniając ani nie pomijając żadnych odcieni.

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

CS2731 wykorzystuje 16-bitową tabelę LUT (Look-up Table), umożliwiającą przesyłanie 10-bitowej informacji o kolorze. Dzięki temu monitor jest w stanie odtworzyć nawet miliard odcieni jednocześnie, co zapewnia płynne przejścia tonalne i eliminuje niepożądane zjawiska takie jak pasmowanie (banding).

Fabryczna kalibracja ustawień

Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora z serii ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. W tym celu mierzy się wartości gamma dla kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzysta z 16-bitowej tabeli LUT monitora, aby wybrać najbardziej pasujące odcienie.

Jednolity obraz na całej powierzchni ekranu

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, CS2731 wyposażono w technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która kompensuje te wahania, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

Szybka kalibracja sprzętowa

Wraz z upływem czasu monitory tracą zdolność prawidłowego wyświetlania kolorów, ciemniejąc lub zmieniając odcienie. W związku z tym niezbędna jest ich regularna kalibracja. Wszystkie modele z serii ColorEdge oferują funkcję bezstratnej kalibracji sprzętowej. W przeciwieństwie do kalibracji za pomocą oprogramowania, która może spowodować utratę jakości, kalibracja sprzętowa nie tylko generuje profil dla karty graficznej, ale również dopasowuje tabelę LUT.

Autorskie oprogramowanie EIZO do kalibracji i zarządzania kolorem

Oprogramowanie ColorNavigator 7 służy do kalibracji i kontroli jakości monitorów graficznych ColorEdge. Przeprowadza kalibrację sprzętową, wykorzystując tabelę LUT monitora, aby osiągnąć większą precyzję i płynniejsze przejścia tonalne niż w przypadku kalibracji oprogramowaniem.

Dowiedz się więcej o programie ColorNavigator 7

 

Oprogramowanie Quick Color Match zapewnia zgodność kolorów, automatycznie dobierając ustawienia monitora EIZO, programu do retuszu oraz drukarki. Wystarczy przeciągnąć i upuścić wybrany obraz w oknie programu – resztę Quick Color Match zrobi za Ciebie.

Dowiedz się więcej o programie Quick Color Match

Mikrochip EIZO zoptymalizowany pod kątem reprodukcji barw

CS2731 wyposażono w wysokiej jakości mikrochip (ASIC, czyli specjalizowany układ scalony), zaprojektowany przez EIZO pod kątem pracy z kolorami. Układy scalone EIZO korzystają z własnego algorytmu, dzięki czemu zapewniają precyzyjną, spójną i niezmienną reprodukcję barw.

Szeroki wybór złączy wejściowych

Coraz więcej profesjonalistów z branży kreatywnej używa laptopa nie tylko w terenie, ale też w swoim domowym biurze. Porządny laptop o dużych możliwościach często jest ich jedynym komputerem, a co za tym idzie integralną częścią ich stanowiska pracy. EIZO wzięło to pod uwagę, projektując monitory graficzne z serii ColorEdge.

Zaawansowana łączność USB-C

Wystarczy jeden kabel USB-C, aby odbierać sygnał z komputera, przesyłać dane i ładować podłączonego laptopa lub tablet z mocą do 60 W. CS2731 ma również dwa porty USB-A (z boku i na spodzie), do których można bezpośrednio podłączyć urządzenia peryferyjne takie jak mysz, klawiaturę czy drukarkę.

Złącza monitora

Łatwiej już być nie może: bogactwo portów wejściowych sprawia, że bez problemu podłączysz swoje urządzenia – komputer, laptop, kamerę – bezpośrednio do monitora.

Interfejs USB-C może służyć do transferowania danych (upstream) oraz przesyłania sygnałów DisplayPort (audio i wideo). Oznacza to, że do podłączenia komputera wyposażonego w port USB-C wystarczy jeden kabel. Oprócz tego monitor ma port USB-B upstream oraz cztery porty downstream: dwa USB-B i dwa USB-A.

CS2731 odbiera sygnały wejściowe DisplayPort, HDMI i DVI-D.

Przełącznik KVM: dwa komputery, jeden użytkownik

Przełączanie się między komputerami jeszcze nigdy nie było tak proste. CS2731 ma wbudowany przełącznik KVM (Keyboard Video Mouse) dla dwóch portów USB (USB-C i USB-B) upstream monitora. Dzięki niemu możesz korzystać z tego samego monitora na komputerze domowym i służbowym, obsługując je za pomocą jednej myszki i klawiatury.

Ergonomia

Monitory ColorEdge poprawiają ergonomię miejsca pracy, nie tylko zapewniając ulgę dla oczu i pleców, ale też wychodząc naprzeciw indywidualnym potrzebom użytkowników. Bo monitor powinien dopasować się do Ciebie, a nie na odwrót.

Obraz bez migotania

Wiele monitorów cechuje się niezauważalnym migotaniem wyświetlanego obrazu. Choć ludzki wzrok nie jest w stanie go dostrzec, zjawisko to przyczynia się do szybszego zmęczenia wzroku. EIZO stosuje technologie ograniczające migotanie, chroniące oczy podczas pracy z komputerem bez pogarszania jakości ani stabilności obrazu.

Nowoczesna powłoka antyodblaskowa

Nic tak nie rozprasza podczas pracy z komputerem, jak światło odbijające się od ekranu. Wszystkie monitory EIZO mają specjalną powłokę antyodblaskową, która skutecznie eliminuje irytujące refleksy na powierzchni panelu. Dzięki temu nie musisz już siedzieć w niewygodnej pozycji, aby ich uniknąć.

Stopka z szerokim zakresem regulacji

Ekran CS2731 można opuszczać i podnosić, obracać, przekręcać, a także przechylać, aby znaleźć optymalną pozycję nienadwyrężającą pleców i szyi. Monitor można też ustawić w trybie portretowym, co przyda się zwłaszcza podczas pracy ze zdjęciami w orientacji pionowej.

155 mm
35° do tyłu, 5° do przodu
90° w prawo
344°

Zrównoważony rozwój

Zgodnie z filozofią EIZO produkt wysokiej jakości to produkt o długim cyklu życia, przyjazny dla środowiska i powstały w duchu zrównoważonego rozwoju. Monitory ColorEdge powstają więc zgodnie z międzynarodowymi przepisami środowiskowymi, oferują inteligentne funkcje energooszczędne i mają długą żywotność, dzięki której ograniczają zużycie zasobów. Na przykładzie modelu CS2731 pokazujemy, jak jakość obrazu idzie w parze z odpowiedzialnym planowaniem, pozyskiwaniem materiałów i produkcją. Wybierając EIZO, użytkownik ma pewność, że inwestuje w nowoczesny i niezawodny monitor.

Społecznie odpowiedzialna produkcja

Produkcja monitora CS2731 odbywa się w sposób odpowiedzialny społecznie. Na żadnym jej etapie nie wykorzystuje się pracy dzieci ani pracy przymusowej. Wszyscy dostawcy EIZO zostali starannie wyselekcjonowani, tak aby zapewnić odpowiedzialność społeczną całego łańcucha dostaw. Dotyczy to w szczególności pozyskiwania minerałów „konfliktowych”. EIZO co roku publikuje szczegółowy raport dotyczący odpowiedzialności społecznej.

Dowiedz się więcej o społecznej odpowiedzialności EIZO

Monitor przyjazny środowisku

Monitory CS2731 produkowane są w japońskiej fabryce EIZO, w której wdrożono system zarządzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001. Obejmuje to m.in. ograniczenie odpadów i emisji, zmniejszenie zużycia wody, zasobów i energii oraz promowanie ekologicznej postawy wśród pracowników. EIZO relacjonuje te działania w corocznym, udostępnianym publicznie raporcie dotyczącym społecznej odpowiedzialności biznesu.

Ekologiczny monitor na lata

Projektując monitor CS2731, wzięliśmy pod uwagę jego wpływ na środowisko naturalne i zadbaliśmy o to, by miał jak najdłuższy cykl życia – zazwyczaj znacznie wykraczający poza 5-letni okres gwarancyjny. Części zamienne są dostępne do pięciu lat po zakończeniu produkcji. Długa żywotność monitora i możliwość jego naprawy pozwalają oszczędzać zasoby i chronić środowisko. W procesie produkcji zwracamy szczególną uwagę na stosowanie wyłącznie komponentów i materiałów wysokiej jakości.

5-letnia gwarancja

EIZO oferuje klientom 5-letnią gwarancję ograniczoną. Jest to możliwe dzięki rozwiniętemu procesowi produkcyjnemu opartemu na prostej zasadzie: tworzenie innowacyjnego sprzętu z najwyższej jakości materiałów.