CuratOR EX2721

27″ (68,6 cm) | 1920 x 1080 (16:9) | IPS

Chirurgiczny monitor z panoramicznym, 27-calowym ekranem w rozdzielczości full HD.

CuratOR EX2721

Monitor wyposażono w podświetlenie LED z luminancją 900 cd/m², zapewniające optymalne wyświetlanie obrazów na jasno oświetlonych salach operacyjnych. Wysoki stopień ochrony IP oraz konstrukcja bez wentylatora ułatwiają czyszczenie i dezynfekcję.

Obrazy chirurgiczne w wysokiej rozdzielczości

EX2721 wyposażono w panel LCD z energooszczędnym podświetleniem LED i wysoką jasnością na poziomie 900 cd/m². Ekran w rozdzielczości full HD (1920 x 1080) wiernie odtwarza obrazy niezbędne podczas operacji, m.in. obrazy endoskopowe oraz mikroskopowe.

Higieniczna konstrukcja

Ze względów bezpieczeństwa monitory chirurgiczne EIZO mają zaokrąglone rogi, a z przodu pokryte są całkowicie płaskim panelem ochronnym, który zabezpiecza je przed ciałami obcymi i rozpryskami płynów (stopień ochrony IP45 z przodu, IP32 dla całego monitora). Ponadto podłączone do monitora kable można schować za pomocą specjalnej osłony, która pomaga utrzymać porządek i higienę na sali operacyjnej.

Chłodzenie bez wentylatora

Monitor korzysta z zaawansowanej technologii chłodzenia, która nie wymaga zastosowania wentylatora. Dzięki temu pracuje cicho i nie zakłóca przepływu powietrza na sali operacyjnej. Brak otworów wentylacyjnych ułatwia również czyszczenie i dezynfekcję monitora.

Obrót o 180° i odbicie lustrzane

Bez względu na położenie kamery chirurgicznej obraz można obrócić o 180° lub wyświetlić w odbiciu lustrzanym, aby dopasować go do potrzeb personelu medycznego.

Dwa sygnały na jednym ekranie

Na ekranie monitora można wyświetlać dwa źródła sygnału jednocześnie. Tryb PoP (Picture out Picture) wyświetla obrazy jeden obok drugiego, natomiast tryb PiP (Picture in Picture) wyświetla dodatkowe okno w górnym rogu głównego obrazu. Zarówno w trybie PoP, jak i PiP rozmiary i położenie obu okien można regulować. Jest to szczególnie przydatne podczas operacji, które wymagają wyświetlania obrazów z różnych modalności.

Niezależna zmiana ustawień obrazu

Gdy na ekranie wyświetlane są dwa źródła sygnału jednocześnie, tryb wyświetlania (gamma 1.8 – 2.6 lub DICOM Preset Mode) można ustawić dla obu z nich z osobna. Dzięki temu obrazy z różnych badań – endoskopii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego – wyświetlają się prawidłowo na jednym monitorze. Niezależna regulacja obrazu dotyczy również funkcji obrotu o 180 stopni i odbicia lustrzanego.

Obsługa sygnałów wejściowych i wyjściowych

Monitor obsługuje różne sygnały wejściowe i wyjściowe, co umożliwia podłączenie urządzeń do wykonywania wielu rodzajów badań. Specjalny pilot pozwala również zdalnie kontrolować sygnały wejściowe i obrót ekranu zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami podczas operacji.

Gwarancja bezpieczeństwa

EX2721 zapewnia zgodność z najnowszym standardem IEC 60601-1-2 (4 edycja).