CuratOR EX3141-3D

31,1″ (78,9 cm) | 3840 x 2160 (16:9) | IPS

Chirurgiczny monitor z panoramicznym, 31,1-calowym ekranem w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160).

CuratOR EX3141-3D

CuratOR EX3141-3D wykorzystuje technologię S.R.S.C. umożliwiającą wyświetlanie obrazów z doskonałą ostrością. Wysoki stopień ochrony IP ułatwia czyszczenie i dezynfekcję monitora, a technologia optical bonding ogranicza odbijanie się światła od ekranu i zapobiega powstawaniu kondensacji.

Obrazy chirurgiczne 3D

Monitor potrafi wyświetlać obrazy stereoskopowe w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) z jasnością na poziomie do 450 cd/m², zapewniając doskonałe odwzorowanie detali oraz głębię niezbędne w endoskopii oraz mikrochirurgii.

Lepsza ostrość

EX3141-3D wykorzystuje autorską technologię EIZO o nazwie „Smart Resolution with Sparse Coding” (S.R.S.C.). Dzięki niej obrazy full HD pochodzące z tradycyjnych kamer endoskopowych i chirurgicznych mogą być wyświetlane w rozdzielczości 4K bez żadnych opóźnień.

Powiększenie obrazu w full HD

Gdy monitor odbiera sygnał 4K UHD, można przybliżyć wybrany fragment obrazu, wyświetlając go w rozdzielczości full HD lub wyższej.

Szeroki gamut kolorów

EX3141-3D potrafi nie tylko wiernie odtwarzać przestrzeń barw sRGB, ale również wyświetlać obrazy emulujące standard BT.2020 dla materiałów wideo 4K. Dzięki temu intensywne odcienie czerwieni, zieleni i żółci uchwycone kamerami zgodnymi ze standardem BT.2020 nie zostaną utracone.

Kompatybilność z HDR

HDR (ang. High Dynamic Range) to technologia umożliwiająca wyświetlanie kolorów w sposób zbliżony do percepcji ludzkiego oka, niedostępna dla standardowych materiałów wideo. Do obsługi szerszej rozpiętości tonalnej monitor EX3141-3D wykorzystuje krzywe PQ (Perceptual Quantization) i HLG (Hybrid Log Gamma). Obrazy pochodzące z kamer endoskopowych kompatybilnych z technologią HDR będą więc wyświetlane prawidłowo, bez utraty cieni na ciemnych obszarach.

Higieniczna konstrukcja

Ze względów bezpieczeństwa monitory chirurgiczne EIZO mają zaokrąglone rogi, a z przodu pokryte są całkowicie płaskim panelem ochronnym, który zabezpiecza je przed ciałami obcymi i rozpryskami płynów (stopień ochrony IP45 z przodu, IP32 dla całego monitora). Ponadto podłączone do monitora kable można schować za pomocą specjalnej osłony, która pomaga utrzymać porządek i higienę na sali operacyjnej.

Wysoka wytrzymałość

EX3141-3D wyposażono w warstwę ochronnego szkła o twardości 9H, która zapewnia odporność na uderzenia. Do produkcji monitora zastosowano również technologię optical bonding, polegającą na zlikwidowaniu warstwy powietrza między panelem LCD a szkłem. Dzięki temu panel jest chroniony przed ciałami obcymi , w tym kurzem i wilgocią.

Mniej odblasków

Odblaski na monitorach LCD powstają, gdy zewnętrzne światło pada na ekran, a następnie odbija się od szkła ochronnego i warstwy powietrza z różnymi współczynnikami załamania. Technologia optical bonding likwiduje warstwę powietrza pomiędzy panelem LCD a szkłem ochronnym, aby zmniejszyć współczynnik załamania i tym samym ograniczyć występowanie odblasków. W efekcie obrazy na ekranie są dużo lepiej widoczne, a ich kontrast pozostaje bez zmian.

Ochrona przed kondensacją

Dzięki zastosowaniu technologii optical bonding między panelem LCD a szkłem ochronnym nie gromadzi się kondensacja, dlatego monitora można używać nawet w środowiskach cechujących się dużymi wahaniami temperatur.

Lekkie okulary 3D

Do monitora dołączone są okulary polaryzacyjne umożliwiające oglądanie obrazów 3D. Pracują bez baterii, wobec czego są wyjątkowo lekkie i doskonale sprawdzają się podczas długich operacji. Specjalna powłoka zapobiega parowaniu i zapewnia dobrą widoczność nawet, gdy okulary noszone są w parze z maską chirurgiczną.

Obsługa różnych formatów sygnału 3D

Monitor obsługuje formaty sygnału 3D Side by Side, Line by Line, Top/Bottom oraz SIMUL.

Tryb 3D: obrót o 180° i regulacja paralaksy

Bez względu na położenie kamery endoskopowej obraz można wyświetlić w taki sposób, aby był dobrze widoczny dla personelu medycznego. Z kolei funkcja regulacji paralaksy pozwala dopasować obrazy 3D w pionie i w poziomie, zapewniając naturalne wrażenie głębi.

Tryb 2D: dwa sygnały na jednym ekranie

Na ekranie monitora można wyświetlać dwa źródła sygnału jednocześnie, widoczne jedno obok drugiego. Oba obrazy można regulować niezależnie od siebie, co jest szczególnie przydatne podczas operacji, które wymagają wyświetlania obrazów z różnych modalności.

Tryb 2D: obrót o 180° i odbicie lustrzane

Bez względu na położenie kamery chirurgicznej obraz można obrócić o 180° lub wyświetlić w odbiciu lustrzanym, aby dopasować go do potrzeb personelu medycznego.

Złącza i kable

Odbierając sygnał przez złącze 12G-SDI (BNC), DisplayPort 1.2 lub HDMI, monitor wyświetla obrazy 4K UHD z prędkością 60 klatek na sekundę. Niewielkie rozmiary zasilacza ułatwiają zarządzanie kablami, a terminal 12G-SDI (BNC) umożliwia stabilną transmisję sygnału na dużych odległościach (nawet do 30 metrów).

Ochrona przed odłączeniem kabli

Z reguły kabli HDMI nie da się na stałe przypiąć do terminala. Monitor EX3141-3D wyposażono jednak w specjalny mechanizm blokujący zaprojektowany z myślą o złączu HDMI. Dzięki niemu po podłączeniu kabli do monitora można je zablokować, aby zapobiec przypadkowemu odpięciu i zagwarantować stałe połączenie.

Gwarancja bezpieczeństwa

Aby oferować placówkom medycznym bezpieczne, niezawodne monitory, EIZO zapewnia zgodność z normami dotyczącymi zastosowań medycznych, bezpieczeństwa oraz kompatybilności elektromagnetycznej.