CuratOR EX3220-3D

31,5″ (80,1 cm) | 1920 x 1080 (16:9) | IPS

Chirurgiczny monitor z panoramicznym, 31,5-calowym ekranem w rozdzielczości full HD.

CuratOR EX3220-3D

Do monitora CuratOR EX3220-3D dołączono bezbateryjne, nieparujące okulary do komfortowego oglądania obrazów 3D. Wysoki stopień ochrony IP oraz konstrukcja bez wentylatora ułatwiają czyszczenie i dezynfekcję monitora, a płaski panel ochronny i zaokrąglone rogi gwarantują bezpieczeństwo na sali operacyjnej.

Obrazy chirurgiczne 3D

Monitor wyposażono w panel LCD 3D z podświetleniem LED, jasnością na poziomie 650 cd/m2 oraz współczynnikiem kontrastu 1400:1. Jego ekran obsługuje rozdzielczość full HD, wiernie odtwarzając stereoskopowe obrazy z endoskopu i mikroskopu.

Szerokie kąty widzenia

Monitor ma szerokie kąty widzenia (178 stopni), które umożliwiają patrzenie na ekran z boku bez widocznych zmian kontrastu.

Higieniczna konstrukcja

Ze względów bezpieczeństwa monitory chirurgiczne EIZO mają zaokrąglone rogi, a z przodu pokryte są całkowicie płaskim, kurzo- i wodoodpornym szkłem ochronnym (stopień ochrony IP45 z przodu, IP32 dla całego monitora).

Monitor nie korzysta z wentylatora, co znacznie ułatwia regularne czyszczenie i dezynfekcję. Podłączone do niego kable można natomiast schować za pomocą specjalnej osłony, która pomaga utrzymać porządek i higienę na sali operacyjnej.

Mniej odblasków

Odblaski na monitorach LCD powstają, gdy zewnętrzne światło pada na ekran, a następnie odbija się od szkła ochronnego i warstwy powietrza z różnymi współczynnikami załamania. Technologia optical bonding likwiduje warstwę powietrza pomiędzy panelem LCD a szkłem ochronnym, aby zmniejszyć współczynnik załamania i tym samym ograniczyć występowanie odblasków. W efekcie obrazy na ekranie są dużo lepiej widoczne, a ich kontrast pozostaje bez zmian.

Doskonała wytrzymałość

Szklana powłoka pokrywająca powierzchnię ekranu ma twardość ponad 9H, dzięki czemu jest niezwykle odporna na zarysowania. Usunięcie warstwy powietrza dzięki technologii optical bonding zabezpiecza panel LCD przed przedostawaniem się kurzu i wilgoci.

Ochrona przed kondensacją

Dzięki technologii optical bonding między panelem LCD a szkłem ochronnym nie gromadzi się kondensacja, dlatego monitora można używać nawet w środowiskach cechujących się dużymi wahaniami temperatur.

Obrazy 3D bez migotania

CuratOR EX3220-3D wykorzystuje system polaryzacyjny do wyświetlania przestrzennych obrazów z doskonałym odwzorowaniem kolorów i bez migotania.

Lekkie okulary 3D

Do monitora dołączone są okulary polaryzacyjne umożliwiające oglądanie obrazów 3D. Pracują bez baterii, wobec czego są wyjątkowo lekkie i doskonale sprawdzają się podczas długich operacji. Specjalna powłoka zapobiega parowaniu i zapewnia dobrą widoczność nawet, gdy okulary noszone są w parze z maską chirurgiczną.

Obsługa różnych formatów sygnału 3D

Monitor obsługuje formaty sygnału 3D Side by Side, Line by Line, Top/Bottom oraz SIMUL.

Tryb 3D: obrót o 180° i regulacja paralaksy

Bez względu na położenie kamery endoskopowej obraz można wyświetlić w taki sposób, aby był dobrze widoczny dla personelu medycznego. Z kolei funkcja regulacji paralaksy pozwala dopasować obrazy 3D w pionie i w poziomie, zapewniając naturalne wrażenie głębi.

Tryb 2D: dwa sygnały na jednym ekranie

Na ekranie monitora można wyświetlać dwa źródła sygnału jednocześnie, widoczne jedno obok drugiego. Oba obrazy można regulować niezależnie od siebie, co jest szczególnie przydatne podczas operacji, które wymagają wyświetlania obrazów z różnych modalności.

Tryb 2D: obrót o 180° i odbicie lustrzane

Bez względu na położenie kamery chirurgicznej obraz można obrócić o 180° lub wyświetlić w odbiciu lustrzanym, aby dopasować go do potrzeb personelu medycznego.

Obsługa sygnałów wejściowych i wyjściowych

Monitor obsługuje różne sygnały wejściowe i wyjściowe, co umożliwia podłączenie urządzeń do wykonywania wielu rodzajów badań. Funkcję przełączania między obrazem 2D i 3D, sygnały wejściowe i obrót ekranu można kontrolować zewnętrznie dzięki złączom GPI i RS-232C, na bieżąco dopasowując wyświetlany obraz do ustawień sprzętu chirurgicznego.

Montaż w standardzie VESA

Dzięki kompatybilności ze standardem VESA monitor można zamontować na wysięgnikach, na ścianie itp.

Gwarancja bezpieczeństwa

Aby oferować placówkom medycznym bezpieczne, niezawodne monitory, EIZO zapewnia zgodność z normami dotyczącymi zastosowań medycznych, bezpieczeństwa oraz kompatybilności elektromagnetycznej.