CuratOR LX1910

19″ (48,3 cm) | 1280 x 1024 (5:4) | IPS

Kolorowy, 19-calowy monitor o wysokiej jasności przeznaczony do wyświetlania obrazów medycznych. Obsługuje sygnały analogowe i cyfrowe w różnych rozdzielczościach.

CuratOR LX1910

CuratOR LX1910 to kolorowy, 19-calowy monitor o wysokiej jasności z ekranem w rozdzielczości 1280 x 1024. Jest on przeznaczony do wyświetlania i interpretowania obrazów kolorowych oraz monochromatycznych w dziedzinach takich jak kardiologia, angiografia i radiologia interwencyjna.

Wierna reprodukcja obrazu

Dzięki zaawansowanej technologii LCD monitor wyświetla obrazy bez żadnych zniekształceń geometrycznych. Panel TFT zapewnia szerokie kąty widzenia oraz wysoki poziom kontrastu, odtwarzając obrazy bez migotania nawet przy niskiej częstotliwości odświeżania.

Obsługa sygnałów w różnych rozdzielczościach

Natywna rozdzielczość monitora wynosi 1280 x 1024 pikseli. Sygnały wideo w innych rozdzielczościach są automatycznie dopasowywane do rozmiaru ekranu. Istnieje również możliwość wyświetlania obrazów wideo w rozmiarze oryginalnym (1:1).

Wideo cyfrowe i analogowe

Do podłączenia cyfrowych źródeł wideo służą złącza DisplayPort i DVI-I, a do podłączenia analogowych źródeł wideo złącze DVI-I. Monitor automatycznie dopasowuje wyświetlanie obrazu do analogowego źródła wideo, a w przypadku sygnałów, które na to nie pozwalają, ustawienia można wyregulować ręcznie w menu OSD. Dołączone adaptery D-Sub – DVI oraz BNC – D-Sub umożliwiają natomiast podłączenie starszych systemów analogowych.

Kalibracja do standardu DICOM Part 14

LX1910 skalibrowano pod kątem standardu DICOM Part 14, aby zapewnić spójne wyświetlanie obrazów. Ponadto monitor oferuje pięć trybów predefiniowanych uwzględniających klasy pomieszczeń DIN 6868-157, dzięki czemu spełnia wymagania obowiązujące dla monitorów diagnostycznych.

Montaż w standardzie VESA

Dzięki zgodności ze standardem montażowym VESA monitor można zainstalować np. na wysięgniku sufitowym lub na stopce.

Stabilizacja jasności

Monitor wyposażono we w pełni zautomatyzowany system stabilizacji jasności, dzięki któremu jasność ekranu stabilizuje się natychmiast po uruchomieniu i utrzymuje się na stałym poziomie podczas pracy. Wbudowany czujnik podświetlenia kompensuje wahania jasności wynikające z upływu czasu i zmian temperatury w otoczeniu.

Łatwo dostępne przyciski sterujące

Umieszczone z przodu obudowy przyciski dają wygodny dostęp do menu OSD monitora. Jest to szczególnie przydatne w środowiskach, w których monitor znajduje się obok innego wyświetlacza, np. na wysięgniku sufitowym. Przyciski sterujące można zablokować, aby nie dopuścić do przypadkowej lub nieupoważnionej zmiany ustawień monitora.

Stopka z szerokimi możliwościami regulacji

Regulowana stopka EIZO pozwala dopasować nachylenie, obrót oraz wysokość ekranu w pionie, aby poprawić komfort pracy z monitorem.