DuraVision DX0212-IP
Dekoder DX0212-IP bezpośrednio łączy się z kamerą IP lub przełącznikiem za pomocą kabla LAN, aby wyświetlać obrazy z monitoringu. Nie potrzebuje do pracy komputera i doskonale nadaje się do ścian wizyjnych lub środowisk wielomonitorowych.
DuraVision DX0212-IP
Dekoder IP – Obsługa wielu monitorów w rozdzielczości do 4K UHD
DuraVision DX0211-IP doskonale nadaje się do ścian wizyjnych oraz jedno- lub wieloekranowych konfiguracji w środowiskach monitoringu. Umożliwia wydajne dekodowanie sygnałów i elastyczne zarządzanie wideo, a dzięki kompaktowej obudowie zajmuje niewiele miejsca.
Wyświetlanie obrazów z monitoringu bez komputera
Dekoder DuraVision DX0212-IP łączy się bezpośrednio z kamerą IP lub przełącznikiem, aby przesyłać obraz z monitoringu do monitora. Nie potrzebuje komputera, oprogramowania ani żadnego innego sprzętu, co znacznie upraszcza instalację, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednocześnie takie rozwiązanie istotnie zmniejsza ryzyko awarii, ponieważ eliminuje dużą ilość sprzętu potrzebnego w typowych konfiguracjach, by zarządzać wrażliwymi danymi, jakimi są pliki wideo.
Dekoder może przesyłać obrazy bez zdecentralizowanego rozwiązania do nagrywania wideo (np. nagrywania brzegowego czy archiwizacji w chmurze), dlatego doskonale nadaje się do użytku w środowiskach, w których nie nagrywa się ani nie przechowuje wideo.
Obsługa sygnału 4K dla dwóch monitorów
Dekoder DX0212-IP wyposażono w dwa wyjścia HDMI obsługujące rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160) na maksymalnie dwóch monitorach. Dzięki temu można powiększyć obszar wyświetlający obraz poprzez dodanie drugiego monitora lub swobodnie łączyć różne rozdzielczości w jednym środowisku monitoringu, np. obrazy full HD i 4K.
Programowanie reakcji
Interfejs Web API umożliwia integrację z lokalnymi urządzeniami i systemami bezpieczeństwa. Dzięki temu dekoder może odbierać powiadomienia przez sieć i reagować na rozpoznane zdarzenia. Gdy DX0212-IP otrzyma powiadomienie od kamery IP albo zintegrowanego systemu (np. systemu dostępu, systemu wykrywania zagrożeń, VMS), zareaguje na nie w zaprogramowany wcześniej sposób – zmieniając układ obrazu, wyświetlając komunikat, aktywując audio, dopasowując położenie kamery, włączając maskę prywatności itp. Dzięki temu operatorzy mogą trzymać rękę na pulsie i w porę reagować na wszystkie zdarzenia.
Programowanie reakcji
Interfejs Web API umożliwia integrację z lokalnymi urządzeniami i systemami bezpieczeństwa. Dzięki temu dekoder może odbierać powiadomienia przez sieć i reagować na rozpoznane zdarzenia. Gdy DX0212-IP otrzyma powiadomienie od kamery IP albo zintegrowanego systemu (np. systemu dostępu, systemu wykrywania zagrożeń, VMS), zareaguje na nie w zaprogramowany wcześniej sposób – zmieniając układ obrazu, wyświetlając komunikat, aktywując audio, dopasowując położenie kamery, włączając maskę prywatności itp. Dzięki temu operatorzy mogą trzymać rękę na pulsie i w porę reagować na wszystkie zdarzenia.
Bezpieczna inwestycja
DuraVision DX0212-IP współpracuje z kamerami używającymi protokołów ONVIF Profile S, Axis VAPIX, Panasonic oraz i-PRO – w sumie ponad 300 modeli kamer różnych producentów. Możliwe jest również bezpośrednie połączenie przez RTSP (Direct URI).
Rejestracja do 48 kamer IP
Korzystając z intuicyjnego w obsłudze interfejsu użytkownika, dla dekodera DX0212-IP można skonfigurować maksymalnie 48 różnych kamer IP, w tym kamer 4K. Rejestracja kamer odbywa się ręcznie lub automatycznie, a indywidualnymi ustawieniami można zarządzać z centralnej lokalizacji.
Kompatybilność z popularnymi systemami VMS
EIZO współpracuje z liderami w branży monitoringu, aby zapewnić kompatybilność swoich rozwiązań z różnymi systemami zarządzania wideo (VMS).
Dekodowanie sygnałów wideo
DuraVision DX0212-IP potrafi dekodować sygnały H.265 (HEVC), jak również kodeki H.264 i MJPEG, wyświetlając je w czasie rzeczywistym. Technologia dekodująca gwarantuje też wysoki współczynnik fps (frames per second – klatek na sekundę), nawet przy odtwarzaniu wideo w wysokiej rozdzielczości.
Różne układy ekranu
Oparty na przeglądarce, przyjazny w obsłudze interfejs użytkownika pozwala skonfigurować układ ekranu w zależności od potrzeb. Do wyboru jest osiem domyślnych opcji umożliwiających wyświetlanie maksymalnie 32 obrazów na jednym monitorze. Oprócz tego użytkownik może dowolnie zmienić rozmieszczenie okien na monitorze, aby dopasować je do własnych preferencji. Połącz wybrane okna, aby skupić się na wybranej lokalizacji, albo rozdziel je, by zobaczyć więcej na jednym ekranie. Sygnały wideo można wyświetlać w oryginalnych proporcjach lub tak, by wypełniały całą dostępną przestrzeń.
Wybierz jeden z ośmiu domyślnych układów obrazu…
… lub stwórz własny.
Blokada obrazu podczas wyświetlania sekwencyjnego
Gdy obrazy z kamer wyświetlają się sekwencyjnie (strona po stronie), użytkownik może wybrać jeden obraz, który będzie widoczny na stałe nawet po zmianie strony. Dzięki temu można cały czas śledzić wybrany obszar, nie rezygnując jednocześnie z kontrolowania wielu innych.
Maski i wirtualne linie
DuraVision DX0212-IP umożliwia naniesienie na wyświetlany obraz statycznych masek zasłaniających prywatne dane lub wirtualnych linii wyznaczających newralgiczne obszary. Na ekranie można umieścić do 10 obiektów jednocześnie, nie ingerując przy tym w oryginalne źródło obrazu. Dzięki temu operator jest w stanie skutecznie monitorować aktywność z kamer, nie naruszając jednak prywatności rejestrowanych osób. Tymczasem oryginalne dane są bezpiecznie przechowywane osobno.
Intuicyjne sterowanie kamerami PTZ
Po wybraniu źródła wideo na ekranie pojawiają się przyciski umożliwiające wygodne sterowanie funkcjami PTZ (pan-tilt-zoom) danej kamery. Pozwala to szybko i łatwo zmieniać położenie kamer.
Licencja enterprise
Użytkownicy mają możliwość wykupienia subskrypcji na opcjonalną licencję enterprise, która zapewnia zaawansowane funkcje (patrz niżej) spełniające wymagania konkretnych środowisk. Aby uzyskać więcej informacji na temat licencji, skontaktuj się z przedstawicielem EIZO.
Zaawansowane funkcje dostępne w ramach licencji enterprise
Odtwarzanie zapisanych nagrań wideo
Zdalne oglądanie obrazów na żywo przez przeglądarkę
Personalizacja menu głównego
Możliwość pracy z obróconym ekranem
Funkcja VMS failover
Obsługa protokołów SRT, LDAP i AXIS SRTP
Bezpieczne połączenie sieciowe
DuraVision DX0212-IP obsługuje protokół HTTPS zapewniający bezpieczną komunikację za pośrednictwem sieci.
Protokół SNMP
SNMP to protokół komunikacyjny do monitorowania urządzeń podłączonych do sieci i zarządzania nimi. Składają się na niego manager SNMP oraz agent SNMP. Dekoder IP działa jako agent SNMP, dostarczając informacje o urządzeniu w odpowiedzi na żądanie managera SNMP i powiadamiając o zmianie statusu, gdy nastąpi konkretne zdarzenie. DuraVision DX0212-IP obsługuje protokół SNMP v1 i v2c.
Konstrukcja bez wentylatora
Brak wentylatora sprawia, że dekoder DX0212-IP działa bezgłośnie. Górną część urządzenia zaprojektowano tak, by swobodnie odprowadzała emitowane ciepło – dzięki temu dekoder nie nagrzewa się i może pracować przez wiele godzin bez przerwy.
Ciepło odprowadzane jest górą, aby zapobiec nagrzewaniu się dekodera.
2-letnia gwarancja na nieprzerwany czas pracy
Dekoder przystosowany jest do pracy 24 godziny na dobę i objęty 2-letnią gwarancją producenta.
Praktyczny montaż ścienny
Korzystając z płytki montażowej VOP-01, dekoder DuraVision DX0212-IP można przymocować z tyłu dowolnego monitora kompatybilnego ze standardem VESA. Kompaktowa obudowa urządzenia zajmuje niewiele miejsca i bez problemu zmieści się za monitorem zainstalowanym na ścianie lub pod sufitem. Pomaga to również zapanować nad kablami, trzymając je poza zasięgiem wzroku.
Niektóre monitory wymagają dodatkowej płytki montażowej VESAMP100.
Uporządkowana przestrzeń robocza
Dekoder DuraVision DX0212-IP można przymocować bezpośrednio do stopki wielu modeli monitorów EIZO za pomocą opcjonalnego stelaża PCSK-03 lub PCSK-03R. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce i zachować porządek na biurku. Prawidłowo zainstalowany stelaż nie zaburza równowagi monitora.
Praca bez zasilacza
Dekoder DX0212-IP nie potrzebuje zasilacza ani kabla, ponieważ wyposażono go w hub PoE+. Dla środowisk, które nie obsługują standardu PoE+, dostępny jest jednak opcjonalny zasilacz AC.