DuraVision EVS1VS

DuraVision EVS1VS to system optymalizacji obrazu, który analizuje i przetwarza wideo w czasie rzeczywistym, poprawiając jego widoczność do celów takich jak monitoring, serwisowanie infrastruktury, analiza obrazu i nie tylko.

DuraVision EVS1VS

Lepsza widoczność dzięki systemom optymalizacji obrazu EIZO

System optymalizacji obrazu DuraVision EVS1VS łączy się przez HDMI z kamerą, nagrywarką lub innym urządzeniem wyjściowym i przetwarza odbierany sygnał wideo w taki sposób, aby był lepiej widoczny. W tym celu wykorzystują autorską technologię EIZO, która umożliwia analizowanie i poprawianie obrazu w czasie rzeczywistym bez ingerowania w dane źródłowe.

EVS1VS to model podstawowy umożliwiający poprawę obrazu w czasie rzeczywistym.

Poprawa widoczności w czasie rzeczywistym

EVS1VS wykorzystuje autorską technologię EIZO Visibility Optimizer, która analizuje obraz piksel po pikselu i poprawia widoczność w czasie rzeczywistym.

Poprawa widoczności słabo oświetlonych scen

EVS1VS wykrywa ciemne obszary obrazu i rozjaśnia je, nie powodując jednocześnie prześwietlenia jasnych obszarów. Ta funkcja przydaje się przy oglądaniu monitoringu w nocy lub monitoringu z kamer umieszczonych w słabo oświetlonych miejscach.

Patent nr 5247910, nr 5470415

Proces korekty obrazu, bazujący na teorii Retinex, polega na uwydatnieniu i zoptymalizowaniu każdego piksela z osobna.

Poprawa widoczności zamglonych scen

EVS1VS wykrywa obszary obrazu rozmyte z powodu mgły, dymu, śniegu lub innych opadów atmosferycznych i poprawia je tak, by były lepiej widoczne. Ta funkcja świetnie sprawdza się w przypadku monitoringu zewnętrznego, wrażliwego na warunki pogodowe.

Redukcja szumu blokowego

EVS1VS wyposażono w funkcję redukcji szumu 2D, pozwalającą usunąć nienaturalne bloki na obrazach, aby znajdujące się na nich obiekty były lepiej widoczne. Ta funkcja automatycznie dopasowuje poziom intensywności tak, aby zachować naturalne kontury i krawędzie. Przydaje się przy oglądaniu skompresowanych obrazów cechujących się dużą ilością szumów.

Patent nr 5564553, nr 5634494

  1. Obraz źródłowy 2. Dane wizualne 3. Usuwanie bloków dzięki automatycznemu dopasowaniu mocy filtra 4. Brak nienaturalnego tworzenia się bloków

EVS Image Optimization

Autorska aplikacja EIZO o nazwie EVS Image Optimization pozwala dopasowywać parametry trybów pracy dotyczące m. in. konturów, kontrastu i jasności.

  • Wymaga połączenia z komputerem przez USB (kabel nie jest dołączony do zestawu).
  • Aplikacja EVS Image Optimization jest darmowa.

Wbudowane złącza

EVS1VX ma dwa złącza wejściowe HDMI, jedno złącze wyjściowe HDMI oraz port Ethernet umożliwiający przeprowadzanie aktualizacji firmware’u za pośrednictwem przeglądarki. Urządzenie objęte jest 2-letnią gwarancją uwzględniającą całodobową pracę.

* Połączenia peryferyjne tylko w modelu EVS1VX

Gwarancja

EIZO wciąż prowadzi badania, by rozwijać i doskonalić komponenty i technologie wykorzystywane w procesie produkcji. Dzięki temu monitory EIZO zapewniają jakość i niezawodność, które nie mają sobie równych.

2-letnia gwarancja w trybie pracy 24/7

Model DuraVision EVS1VS objęty jest 2-letnią gwarancją producenta uwzględniającą nieprzerwany czas pracy.