DuraVision EVS1VX

DuraVision EVS1VX to system optymalizacji obrazu, który analizuje i przetwarza wideo w czasie rzeczywistym, poprawiając jego widoczność do celów takich jak monitoring, serwisowanie infrastruktury, analiza obrazu i nie tylko.

DuraVision EVS1VX

Lepsza widoczność dzięki systemom optymalizacji obrazu EIZO

Systemy optymalizacji obrazu DuraVision EVS1VX łączy się przez HDMI z kamerą, nagrywarką lub innym urządzeniem wyjściowym i przetwarza odbierany sygnał wideo w taki sposób, aby był lepiej widoczny. W tym celu wykorzystuje autorską technologię EIZO, która umożliwia analizowanie i poprawianie obrazu w czasie rzeczywistym bez ingerowania w dane źródłowe.

EVS1VX ma wszystkie funkcje oferowane w standardowym modelu EVS1VS, a oprócz tego zapewnia bardziej zaawansowaną kontrolę nad przetwarzaniem obrazu i pozwala operatorom dopasować parametry do wyświetlanej sceny. Ponadto operator może samodzielnie zaznaczyć konkretny obszar ekranu wymagający poprawy widoczności.

Optymalizacja słabo widocznych obrazów

EVS1VX rozpoznaje słabo widoczne obszary obrazu (ciemne, zamglone itp.) i poprawia je tak, aby łatwiej było dostrzec detale sceny. Analizuje cały obraz piksel po pikselu, a następnie koryguje zarówno ciemne, jak i jasne obszary, zachowując jednocześnie realistyczną głębię. Przydaje się to nie tylko przy oglądaniu monitoringu w nocy lub w mgliste dni, ale także do wykrywania pęknięć na powierzchniach takich jak beton.

Patent nr 5470415, nr 6749510

Proces korekty obrazu, bazujący na teorii Retinex, polega na uwydatnieniu i zoptymalizowaniu każdego piksela z osobna.

Redukcja szumów ISO (Funkcja opcjonalna)

EVS1VX łączy redukcję szumu 2D i 3D, aby poprawić widoczność konturów i ułatwić rozróżnianie obiektów, zwłaszcza na obrazach nocnych. Bazując na danych wizualnych z poprzedniej klatki, funkcja redukcji szumu 3D ocenia różnice między następnymi klatkami. Najlepiej sprawdza się dla obrazów statycznych. Z kolei funkcja redukcji szumu 2D analizuje pojedynczą klatkę i doskonale sprawdzi się dla obrazów ruchomych lub zmieniających się scen. EVS1VX automatycznie dobiera metodę redukcji szumu optymalną dla wyświetlanych treści.

Poprawa widoczności szczegółów na obrazach z dominującym kolorem (Funkcja opcjonalna)

EVS1VX poprawia widoczność obrazów, na których dominuje jeden kolor. Ta funkcja rozpoznaje odcienie o zbliżonej jasności i jest szczególnie skuteczna w przypadku analizowania obrazów endoskopowych i obrazowania patologicznego, a także wykrywania obiektów na obrazach podwodnych.

Patent nr 7749504

Korekta wybranego fragmentu obrazu

Korzystając z aplikacji EVS Image Optimization, użytkownik może samodzielnie wybrać interesujący go obszar ekranu. Dzięki temu funkcję poprawy widoczności obrazu można ograniczyć tylko do obszaru, który tego wymaga.

Wygodna obsługa

EVS Image Optimization

Autorska aplikacja EIZO o nazwie EVS Image Optimization pozwala dopasowywać parametry trybów pracy dotyczące m. in. konturów, kontrastu i jasności.

  • Wymaga połączenia z komputerem przez USB (kabel nie jest dołączony do zestawu).
  • Aplikacja EVS Image Optimization jest darmowa.

Zapisywanie klatek bezpośrednio na USB (Funkcja opcjonalna)

EVS1VX umożliwia przechwytywanie poprawionych scen i zapisywanie ich bezpośrednio w pamięci USB za pomocą klawiatury numerycznej. Na stworzonych w ten sposób plikach graficznych odzwierciedlone są wszystkie korekty obrazu zastosowane w momencie przechwytu, dzięki czemu mogą one służyć do ponownego wglądu lub celów śledczych. Ta funkcja przydaje się również do śledzenia uszkodzeń infrastruktury (np. dróg, nabrzeży) lub defektów w procesach produkcyjnych.

EVS1VX współpracuje z nieszyfrowanymi urządzeniami z formatowaniem FAT32.

Różne tryby pracy do wyboru

Do dyspozycji użytkownika są 4 predefiniowane tryby pracy (Standard, Balanced, High, Low) oraz 5 trybów do samodzielnej konfiguracji, które można dopasować do wymagań różnych środowisk. System EVS1VX potrafi zarejestrować do 10 trybów pracy, które można zmieniać za pomocą przycisków znajdujących się z przodu urządzenia. Ponadto nieużywane tryby można usunąć z listy, co pozwala operatorowi szybko przełączać się między tymi, które są potrzebne.

Predefiniowane tryby pracy: Off, Standard, Balanced, High, Low, Custom 1, 2 3, 4, 5

Predefiniowane tryby pracy na grafice: 1.Standard, 2. Balanced, 3. High

Wbudowane złącza

EVS1VX ma dwa złącza wejściowe HDMI, jedno złącze wyjściowe HDMI oraz port Ethernet umożliwiający przeprowadzanie aktualizacji firmware’u za pośrednictwem przeglądarki. Urządzenie objęte jest 2-letnią gwarancją uwzględniającą całodobową pracę.

Gwarancja

EIZO wciąż prowadzi badania, by rozwijać i doskonalić komponenty i technologie wykorzystywane w procesie produkcji. Dzięki temu monitory EIZO zapewniają jakość i niezawodność, które nie mają sobie równych.

2-letnia gwarancja w trybie pracy 24/7

Model DuraVision EVS1VX objęty jest 2-letnią gwarancją producenta uwzględniającą nieprzerwany czas pracy.