DuraVision FDF2182WT

21,5″ (54,7 cm) | 1920 x 1080 (16:9) | VA

FDF2182WT to panel dotykowy w rozdzielczości 1920 x 1080, przeznaczony do obsługi palcem lub piórkiem. Potrafi zarejestrować 10 punktów dotyku jednocześnie i ignoruje dotyk podstawą dłoni, co pozwala użytkownikowi położyć rękę na ekranie bez wywoływania reakcji panelu.

DuraVision FDF2182WT

Obsługa dotykowa

Monitor wyposażono w panel dotykowy, który umożliwia obsługę palcem lub piórkiem. Dzięki temu czynności takie jak pisanie, przeciąganie, obracanie czy minimalizowanie obrazu można wykonywać szybko i intuicyjnie.

Wygodna obsługa piórkiem

DuraVision FDF2182WT wykorzystuje pojemnościową technologię PCAP (projected capacitive), która rejestruje ruch z niezwykłą precyzją. Dzięki temu nawet najdrobniejszy dotyk piórkiem zostanie odwzorowany na ekranie.

Konstrukcja bez ramki

Aktywny obszar roboczy panelu rozciąga się od krawędzi do krawędzi. Oznacza to, że praktycznie cała przednia powierzchnia reaguje na dotyk, a użytkownik może swobodnie przeciągać i przewijać zawartość ekranu.

Wielodotykowy panel LCD

Monitor rejestruje nawet 10 punktów dotyku jednocześnie, co oznacza, że może obsługiwać go kilka osób naraz. Potrafi również rozpoznać i zignorować dotyk podstawą dłoni – dzięki temu użytkownik może wygodnie oprzeć rękę na panelu, nie wywołując jego reakcji.

Ekran panelu ma odporną na zarysowania powierzchnię wykonaną ze wzmocnionego szkła o twardości 7H w skali Mohsa. Jej żywotność to aż 50 milionów dotknięć.

Kalibracja wrażliwości ekranu

FDF2182WT wyposażono w technologię służącą do kalibracji wrażliwości na dotyk. Dzięki niej błędne reakcje wynikające z warunków środowiskowych lub zakłóceń elektromagnetycznych ograniczone są do absolutnego minimum.

Ponadto po obu stronach monitora znajdują się przyciski umożliwiające wygodne włączanie i wyłączanie wykrywania dotyku w zależności od potrzeb.

Obsługa dotykowa bez dodatkowych sterowników

Interfejs wielodotykowy działa w oparciu o standardowe sterowniki Windows 11, 10 lub 8.1. Nie trzeba więc instalować żadnych dodatkowych sterowników – wystarczy podłączyć kabel USB.

Oprócz standardowych sterowników Windows dostępny jest również dedykowany sterownik umożliwiający uzyskanie dźwiękowej informacji zwrotnej podczas obsługi dotykowej oraz emulację myszy.

Doskonała jakość obrazu

Tworzenie jasnych, wysokokontrastowych monitorów wymaga kompleksowego podejścia. Wciąż rozwijamy naszą technologię wyświetlania obrazu, używamy wyłącznie najwyższej jakości materiałów i starannie kalibrujemy każdy monitor na etapie produkcji. Dzięki temu reprodukcja obrazu na monitorach EIZO nie ma sobie równych.

Wysoki kontrast i wierna reprodukcja kolorów pod każdym kątem

Panel VA z szerokimi kątami widzenia wykazuje minimalne zmiany kontrastu i barw przy patrzeniu na ekran z boku. Oznacza to, że obrazy wyświetlają się wyraźnie i w odpowiednich kolorach nawet w rogach panelu.

Obraz bez migotania

Obraz wyświetlany na ekranie nie migocze bez względu na ustawiony poziom jasności. Dzięki temu nawet wielogodzinna praca z monitorem nie męczy wzroku.

Łatwa obsługa

Intuicyjne i przyjazne w obsłudze przyciski sterujące umożliwiają wygodne zarządzanie ustawieniami monitora.

Predefiniowane tryby wyświetlania

Predefiniowane tryby pracy znacznie ułatwiają korzystanie z monitora. Gdy wybierasz ustawienia barwne, musisz wziąć pod uwagę, co będziesz robić – oglądać film, edytować zdjęcia, przeglądać Internet czy pisać tekst. Odpowiednie parametry wyświetlania, takie jak jasność, krzywa gamma i temperatura barwowa, skonfigurujesz za pomocą jednego przycisku.

Regulowana podstawka

Do monitora dołączono wysuwaną podstawkę, dzięki której panel można ustawić na biurku jak laptop lub odchylić pod wybranym kątem. Swobodna regulacja podstawki pozwala znaleźć wygodne położenie ekranu w każdych warunkach.

Szeroki wybór złączy

Monitor oferuje szeroki wybór złączy wejściowych, które umożliwiają wygodne podłączenie go do innych urządzeń.

Jeden monitor, wiele portów

Łatwiej już być nie może: bogactwo portów wejściowych sprawia, że bez problemu podłączysz swoje urządzenia – komputer, laptop, kamerę – bezpośrednio do monitora.

Wysoka wytrzymałość

EIZO wciąż prowadzi badania, by rozwijać i doskonalić komponenty i technologie wykorzystywane w procesie produkcji. Dzięki temu monitory EIZO zapewniają jakość i niezawodność, które nie mają sobie równych.

Gwarancja uwzględniająca nieprzerwany czas pracy

Monitor zaprojektowano z myślą o tym, że będzie używany bez przerwy, 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Objęty jest 3-letnią gwarancją producenta.

Zrównoważony rozwój

Zgodnie z filozofią EIZO produkt wysokiej jakości to produkt o długim cyklu życia, przyjazny dla środowiska i stworzony w duchu zrównoważonego rozwoju. Monitory DuraVision powstają więc zgodnie z międzynarodowymi przepisami środowiskowymi i mają długą żywotność, dzięki której ograniczają zużycie zasobów.

Zerowy pobór mocy dzięki przełącznikowi zasilania

W monitorach wbudowany jest mechaniczny przełącznik zasilania. Po ustawieniu go w pozycji „Off” urządzenie w ogóle nie pobiera energii. Nawet w trybie standby pobór mocy wynosi maksymalnie 1,2 W.

Odpowiedzialność społeczna i środowiskowa

Na przykładzie modelu FDF2182WT pokazujemy, jak jakość obrazu idzie w parze z odpowiedzialnym planowaniem, pozyskiwaniem materiałów i produkcją. Wybierając EIZO, użytkownik ma pewność, że inwestuje w nowoczesny i niezawodny monitor.

Społecznie odpowiedzialna produkcja

Produkcja monitora FDF2182WT odbywa się w sposób odpowiedzialny społecznie. Na żadnym jej etapie nie wykorzystuje się pracy dzieci ani pracy przymusowej. Wszyscy dostawcy EIZO zostali starannie wyselekcjonowani, tak aby zapewnić odpowiedzialność społeczną całego łańcucha dostaw. Dotyczy to w szczególności pozyskiwania minerałów „konfliktowych”. EIZO co roku publikuje szczegółowy raport dotyczący odpowiedzialności społecznej.

Dowiedz się więcej o społecznej odpowiedzialności EIZO

Troska o środowisko

Monitory FDF2182WT produkowane są w japońskiej fabryce EIZO, w której wdrożono system zarządzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001. Obejmuje to m.in. ograniczenie odpadów i emisji, zmniejszenie zużycia wody, zasobów i energii oraz promowanie ekologicznej postawy wśród pracowników. EIZO relacjonuje te działania w corocznym, udostępnianym publicznie raporcie dotyczącym społecznej odpowiedzialności biznesu.

Ekologiczny monitor na lata

Projektując monitor FDF2182WT, wzięliśmy pod uwagę jego wpływ na środowisko naturalne i zadbaliśmy o to, by miał jak najdłuższy cykl życia – zazwyczaj znacznie wykraczający poza 5-letni okres gwarancyjny. Części zamienne są dostępne do siedmiu lat po zakończeniu produkcji. Długa żywotność monitora i możliwość jego naprawy pozwalają oszczędzać zasoby i chronić środowisko. W procesie produkcji zwracamy szczególną uwagę na stosowanie wyłącznie komponentów i materiałów wysokiej jakości.