DuraVision FDF2382WT-A

23″ (58 cm) | 1920 x 1080 (16:9) | IPS

Dotykowy monitor FDF2382WT-A to idealne połączenie wytrzymałości i wysokiej jakości obrazu. Oferuje rozdzielczość full HD (1920 x 1080), panel IPS z szerokimi kątami widzenia oraz regulowaną podstawkę, którą można odchylać w zakresie od 15 do 70 stopni.

DuraVision FDF2382WT-A

FDF2382WT-A potrafi zarejestrować nawet 10 punktów dotyku jednocześnie, co znacznie ułatwia obsługę różnych aplikacji. Oferuje również funkcję ignorowania dotyku całą dłonią, która pozwala użytkownikowi położyć rękę na ekranie bez wywoływania reakcji panelu.

Wysoka jakość obrazu z panelem IPS

Monitor FDF2382WT-A ma wszystkie trzy elementy niezbędne do osiągnięcia doskonałej jakości obrazu: wysoką rozdzielczość full HD (1920 x 1080), maksymalny współczynnik kontrastu 1000:1 oraz stabilną jasność na poziomie do 260 cd/m². Takie połączenie gwarantuje odpowiednią ostrość konturów wyświetlanego tekstu i rewelacyjną jakość grafiki. Dzięki panelowi IPS z podświetleniem LED kontrast i kolory nie zmieniają się nawet przy patrzeniu na ekran z boku.

Ścisła kontrola nad kolorami

Monitory EIZO mają co najmniej 10-bitową tabelę LUT, umożliwiającą bardziej precyzyjne wyświetlanie kolorów niż tradycyjna tabela 8-bitowa. Dzięki temu gradacje, czyli przejścia między kolorami, są idealnie odwzorowane. Możliwa jest również samodzielna regulacja, np. dopasowanie balansu bieli w zakresie od 4000 K do 10 000 K ze skokiem 500 K.

Obraz bez migotania

Przyczyną widzianego przez wielu użytkowników migotania, powodującego szybkie zmęczenie oczu, jest wykorzystywana w konwencjonalnych monitorach metoda regulacji jasności podświetlenia LED. DuraVision FDF2382WT-A reguluje jasność ekranu tak, że migotanie staje się niedostrzegalne.

Ruchome obrazy bez rozmycia

Szybko, szybciej, overdrive! Funkcja overdrive skraca czas przejścia kolorów z szarości do szarości do zaledwie 11 ms (średnio). Dzięki temu filmy i szybko zmieniające się obrazy wyświetlają się bez irytujących smug i opóźnień.

Obsługa dotykowa

Monitor wyposażono w panel dotykowy, który umożliwia obsługę palcem lub piórkiem. Dzięki temu czynności takie jak pisanie, przeciąganie, obracanie czy minimalizowanie obrazu można wykonywać szybko i intuicyjnie.

Wygodna obsługa piórkiem

DuraVision FDF2382WT-A wykorzystuje pojemnościową technologię PCAP (projected capacitive), bardziej wytrzymałą i niezawodną niż inne technologie dotykowe. Monitor reaguje na dotyk zarówno gołą dłonią, jak i specjalnym piórkiem.

Konstrukcja bez ramki

Aktywny obszar roboczy panelu rozciąga się od krawędzi do krawędzi. Oznacza to, że praktycznie cała przednia powierzchnia reaguje na dotyk, a użytkownik może swobodnie przeciągać i przewijać zawartość ekranu.

Wielodotykowy panel LCD

Monitor rejestruje nawet 10 punktów dotyku jednocześnie, co oznacza, że może obsługiwać go kilka osób naraz. Potrafi również rozpoznać i zignorować dotyk podstawą dłoni – dzięki temu użytkownik może wygodnie oprzeć rękę na panelu, nie wywołując jego reakcji.

Ekran panelu ma odporną na zarysowania powierzchnię wykonaną ze wzmocnionego szkła o twardości 5H w skali Mohsa. Jej żywotność to aż 50 milionów dotknięć.

Kalibracja wrażliwości ekranu

FDF2382WT-A wyposażono w technologię służącą do kalibracji wrażliwości na dotyk. Dzięki niej błędne reakcje wynikające z warunków środowiskowych lub zakłóceń elektromagnetycznych ograniczone są do absolutnego minimum.

Ponadto po obu stronach monitora znajdują się przyciski umożliwiające wygodne włączanie i wyłączanie wykrywania dotyku w zależności od potrzeb.

Obsługa dotykowa bez dodatkowych sterowników

Interfejs wielodotykowy działa w oparciu o standardowe sterowniki Windows 11, 10 lub 8.1. Nie trzeba więc instalować żadnych dodatkowych sterowników – wystarczy podłączyć kabel USB.

Oprócz standardowych sterowników Windows dostępny jest również dedykowany sterownik umożliwiający uzyskanie dźwiękowej informacji zwrotnej podczas obsługi dotykowej oraz emulację myszy.

Łatwa obsługa

Intuicyjne i przyjazne w obsłudze przyciski sterujące umożliwiają wygodne zarządzanie ustawieniami monitora.

Predefiniowane tryby wyświetlania

Predefiniowane tryby pracy znacznie ułatwiają korzystanie z monitora. Gdy wybierasz ustawienia barwne, musisz wziąć pod uwagę, co będziesz robić – oglądać film, edytować zdjęcia, przeglądać Internet czy pisać tekst. Odpowiednie parametry wyświetlania, takie jak jasność, krzywa gamma i temperatura barwowa, skonfigurujesz za pomocą jednego przycisku.

Regulowana podstawka

Do monitora dołączono wysuwaną podstawkę, dzięki której panel można ustawić na biurku jak laptop lub odchylić pod wybranym kątem. Swobodna regulacja podstawki pozwala znaleźć wygodne położenie ekranu w każdych warunkach.

Szeroki wybór złączy

Monitor oferuje szeroki wybór złączy wejściowych, które umożliwiają wygodne podłączenie go do innych urządzeń.

Jeden monitor, wiele portów

Łatwiej już być nie może: bogactwo portów wejściowych sprawia, że bez problemu podłączysz swoje urządzenia – komputer, laptop, kamerę – bezpośrednio do monitora.

Wysoka wytrzymałość

EIZO wciąż prowadzi badania, by rozwijać i doskonalić komponenty i technologie wykorzystywane w procesie produkcji. Dzięki temu monitory EIZO zapewniają jakość i niezawodność, które nie mają sobie równych.

Gwarancja uwzględniająca nieprzerwany czas pracy

Monitor zaprojektowano z myślą o tym, że będzie używany bez przerwy, 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Objęty jest 3-letnią gwarancją producenta.

Zrównoważony rozwój

Zgodnie z filozofią EIZO produkt wysokiej jakości to produkt o długim cyklu życia, przyjazny dla środowiska i stworzony w duchu zrównoważonego rozwoju. Monitory DuraVision powstają więc zgodnie z międzynarodowymi przepisami środowiskowymi i mają długą żywotność, dzięki której ograniczają zużycie zasobów.

Zerowy pobór mocy dzięki przełącznikowi zasilania

W monitorach wbudowany jest mechaniczny przełącznik zasilania. Po ustawieniu go w pozycji „Off” urządzenie w ogóle nie pobiera energii. Nawet w trybie standby pobór mocy wynosi maksymalnie 0,5 W.

Odpowiedzialność społeczna i środowiskowa

Na przykładzie modelu FDF2382WT-A pokazujemy, jak jakość obrazu idzie w parze z odpowiedzialnym planowaniem, pozyskiwaniem materiałów i produkcją. Wybierając EIZO, użytkownik ma pewność, że inwestuje w nowoczesny i niezawodny monitor.

Społecznie odpowiedzialna produkcja

Produkcja monitora FDF2382WT-A odbywa się w sposób odpowiedzialny społecznie. Na żadnym jej etapie nie wykorzystuje się pracy dzieci ani pracy przymusowej. Wszyscy dostawcy EIZO zostali starannie wyselekcjonowani, tak aby zapewnić odpowiedzialność społeczną całego łańcucha dostaw. Dotyczy to w szczególności pozyskiwania minerałów „konfliktowych”. EIZO co roku publikuje szczegółowy raport dotyczący odpowiedzialności społecznej.

Dowiedz się więcej o społecznej odpowiedzialności EIZO

Troska o środowisko

Monitory FDF2382WT-A produkowane są w japońskiej fabryce EIZO, w której wdrożono system zarządzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001. Obejmuje to m.in. ograniczenie odpadów i emisji, zmniejszenie zużycia wody, zasobów i energii oraz promowanie ekologicznej postawy wśród pracowników. EIZO relacjonuje te działania w corocznym, udostępnianym publicznie raporcie dotyczącym społecznej odpowiedzialności biznesu.

Ekologiczny monitor na lata

Projektując monitor FDF2382WT-A, wzięliśmy pod uwagę jego wpływ na środowisko naturalne i zadbaliśmy o to, by miał jak najdłuższy cykl życia – zazwyczaj znacznie wykraczający poza 3-letni okres gwarancyjny. Części zamienne są dostępne do siedmiu lat po zakończeniu produkcji. Długa żywotność monitora i możliwość jego naprawy pozwalają oszczędzać zasoby i chronić środowisko. W procesie produkcji zwracamy szczególną uwagę na stosowanie wyłącznie komponentów i materiałów wysokiej jakości.