DuraVision FDF2712W-IP

27,0″ (68,6 cm) | 1920 x 1080 (16:9) | VA

Monitor DuraVision FDF2712W-IP bezpośrednio łączy się z kamerą IP lub przełącznikiem za pomocą kabla LAN, aby wyświetlać obrazy z monitoringu. Nie potrzebuje do pracy komputera ani żadnego dodatkowego sprzętu, co znacznie upraszcza instalację.

DuraVision FDF2712W-IP

Praca bez komputera

Używanie komputera w systemie monitoringu wizyjnego nie zawsze jest pożądane. W niektórych przypadkach może nawet okazać się niemożliwe ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Monitory IP od EIZO łączą się bezpośrednio z kamerą lub przełącznikiem, oferując szeroki wachlarz funkcji przydatnych w środowiskach monitoringu.

Wyświetlanie obrazów z monitoringu bez komputera

Monitor DuraVision FDF2712W-IP łączy się bezpośrednio z kamerą IP lub przełącznikiem, aby wyświetlać obrazy z monitoringu. Nie potrzebuje komputera, oprogramowania ani żadnego innego sprzętu, co znacznie upraszcza instalację, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednocześnie takie rozwiązanie istotnie zmniejsza ryzyko awarii, ponieważ eliminuje dużą ilość sprzętu potrzebnego w typowych konfiguracjach, by zarządzać wrażliwymi danymi, jakimi są pliki wideo.

Monitor może wyświetlać obrazy bez zdecentralizowanego rozwiązania do nagrywania wideo (np. nagrywania brzegowego czy archiwizacji w chmurze), dlatego doskonale nadaje się do użytku w środowiskach, w których nie nagrywa się ani nie przechowuje wideo.

Programowanie reakcji

Interfejs Web API umożliwia integrację z lokalnymi urządzeniami i systemami bezpieczeństwa. Dzięki temu monitor może odbierać powiadomienia przez sieć i reagować na rozpoznane zdarzenia. Gdy FDF2712W-IP otrzyma powiadomienie od kamery IP albo zintegrowanego systemu (np. systemu dostępu, systemu wykrywania zagrożeń, VMS), zareaguje na nie w zaprogramowany wcześniej sposób – zmieniając układ obrazu, wyświetlając komunikat, aktywując audio, dopasowując położenie kamery, włączając maskę prywatności itp. Dzięki temu operatorzy mogą trzymać rękę na pulsie i w porę reagować na wszystkie zdarzenia.

Bezpieczna inwestycja

DuraVision FDF2712W-IP współpracuje z kamerami używającymi protokołów ONVIF Profile S, Axis VAPIX, Panasonic oraz i-PRO – w sumie ponad 300 modeli kamer różnych producentów. Możliwe jest również bezpośrednie połączenie przez RTSP (Direct URI).

Rejestracja do 48 kamer IP

Korzystając z intuicyjnego w obsłudze interfejsu użytkownika, dla monitora FDF2712W-IP można skonfigurować maksymalnie 48 różnych kamer IP, w tym kamer 4K. Rejestracja kamer odbywa się ręcznie lub automatycznie, a indywidualnymi ustawieniami można zarządzać z centralnej lokalizacji.

Dekodowanie sygnałów wideo

DuraVision FDF2712W-IP potrafi dekodować sygnały H.265 (HEVC), jak również kodeki H.264 i MJPEG, wyświetlając je w czasie rzeczywistym. Technologia dekodująca gwarantuje też wysoki współczynnik fps (frames per second – klatek na sekundę), nawet przy odtwarzaniu wideo w wysokiej rozdzielczości.

Konfiguracja dwumonitorowa

DuraVision FDF2312W-IP wyposażono w złącze wyjściowe HDMI umożliwiające podłączenie drugiego monitora w rozdzielczości full HD (1920 x 1080). Dzięki temu można powiększyć obszar wyświetlania i oglądać obrazy wideo z jednego źródła sieciowego na dwóch ekranach.

Po lewej FDF2712W-IP, po prawej inny monitor.

Łatwe w użyciu rozwiązanie

Nowoczesne funkcje oznaczają większy komfort. Nasze inteligentne i intuicyjne elementy sterujące umożliwiają łatwe i wygodne zarządzanie ustawieniami oraz strumieniowanie obrazu wideo na żywo.

Różne układy ekranu

Oparty na przeglądarce, przyjazny w obsłudze interfejs użytkownika pozwala skonfigurować układ ekranu w zależności od potrzeb. Do wyboru jest osiem domyślnych opcji umożliwiających wyświetlanie maksymalnie 32 obrazów na jednym monitorze. Oprócz tego użytkownik może dowolnie zmienić rozmieszczenie okien na monitorze, aby dopasować je do własnych preferencji. Połącz wybrane okna, aby skupić się na wybranej lokalizacji, albo rozdziel je, by zobaczyć więcej na jednym ekranie. Sygnały wideo można wyświetlać w oryginalnych proporcjach lub tak, by wypełniały całą dostępną przestrzeń.

Wybierz jeden z ośmiu domyślnych układów obrazu…

… lub stwórz własny.

Blokada obrazu podczas wyświetlania sekwencyjnego

Gdy obrazy z kamer wyświetlają się sekwencyjnie (strona po stronie), użytkownik może wybrać jeden obraz, który będzie widoczny na stałe nawet po zmianie strony. Dzięki temu można cały czas śledzić wybrany obszar, nie rezygnując jednocześnie z kontrolowania wielu innych.

Intuicyjne sterowanie kamerami PTZ

Po wybraniu źródła wideo na ekranie pojawiają się przyciski umożliwiające wygodne sterowanie funkcjami PTZ (pan-tilt-zoom) danej kamery. Pozwala to szybko i łatwo zmieniać położenie kamer.

Integracja z systemami bezpieczeństwa

Monitory DuraVision do monitoringu wizyjnego są kompatybilne z wszystkimi popularnymi systemami VMS.

Kompatybilność z popularnymi systemami VMS

EIZO współpracuje z liderami w branży monitoringu, aby zapewnić kompatybilność swoich rozwiązań z różnymi systemami zarządzania wideo (VMS).

Maski i wirtualne linie

DuraVision FDF2712W-IP umożliwia naniesienie na wyświetlany obraz statycznych masek zasłaniających prywatne dane lub wirtualnych linii wyznaczających newralgiczne obszary. Na ekranie można umieścić do 10 obiektów jednocześnie, nie ingerując przy tym w oryginalne źródło obrazu. Dzięki temu operator jest w stanie skutecznie monitorować aktywność z kamer, nie naruszając jednak prywatności rejestrowanych osób. Tymczasem oryginalne dane są bezpiecznie przechowywane osobno.

Przykładowe maski zasłaniające prywatne dane z bankomatu. 1. Zasłonięta karta płatnicza. 2. Zasłonięta klawiatura bankomatowa.
Przykładowe wirtualne linie wyznaczające granice drogi

Bezpieczne połączenie sieciowe

DuraVision FDF2712W-IP obsługuje protokół HTTPS zapewniający bezpieczną komunikację za pośrednictwem sieci.

Licencja enterprise

Opcjonalna licencja enterprise daje użytkownikom dostęp do dodatkowych funkcjonalności.

Licencja enterprise

Użytkownicy mają możliwość wykupienia subskrypcji na opcjonalną licencję enterprise, która zapewnia zaawansowane funkcje (patrz niżej) spełniające wymagania konkretnych środowisk. Aby uzyskać więcej informacji na temat licencji, skontaktuj się z przedstawicielem EIZO.

Zaawansowane funkcje dostępne w ramach licencji enterprise

✔ Rejestracja do 48 kamer
✔ Wyświetlanie do 32 okien jednocześnie
✔ Odtwarzanie zapisanych nagrań wideo
✔ Zdalne oglądanie obrazów na żywo przez przeglądarkę
✔ Personalizacja menu głównego
✔ Możliwość pracy z obróconym ekranem
✔ Funkcja VMS failover
✔ Obsługa protokołów SRT, LDAP i AXIS SRTP

Protokół SNMP

SNMP to protokół komunikacyjny do monitorowania urządzeń podłączonych do sieci i zarządzania nimi.  Składają się na niego manager SNMP oraz agent SNMP. Monitor IP działa jako agent SNMP, dostarczając informacje o urządzeniu w odpowiedzi na żądanie managera SNMP i powiadamiając o zmianie statusu, gdy nastąpi konkretne zdarzenie. DuraVision FDF2712W-IP obsługuje protokół SNMP v1 i v2c.

Łatwa instalacja i bezobsługowa praca

Rozwiązania IP od EIZO zapewniają całodobową, bezobsługową pracę, łatwą instalację i niezawodność.

Instalacja w standardzie VESA

DuraVision FDF2712W-IP można zamontować na ścianie lub pod sufitem, korzystając z elementów montażowych w standardzie VESA.

Wbudowany zasilacz

Monitor ma wbudowany zasilacz, co umożliwia podłączenie go jednym kablem zasilającym. Pozwala to utrzymać porządek w miejscu instalacji i uniknąć plątaniny przewodów.

Blokada bezpieczeństwa

Dzięki blokadzie bezpieczeństwa monitor można na stałe przymocować do biurka lub innej powierzchni, aby uniemożliwić strącenie go lub kradzież.

Gwarancja

EIZO wciąż prowadzi badania, by rozwijać i doskonalić komponenty i technologie wykorzystywane w procesie produkcji. Dzięki temu monitory EIZO zapewniają jakość i niezawodność, które nie mają sobie równych.

2-letnia gwarancja na nieprzerwany czas pracy

Rozwiązania IP od EIZO powstały z myślą o całodobowej, bezobsługowej pracy, podczas której są chronione przed nieupoważnionym dostępem. Nie potrzebują programów antywirusowych, aktualizacji systemu operacyjnego ani dodatkowych licencji. Producent oferuje na nie 2-letnią gwarancję uwzględniającą nieprzerwany czas pracy.