DuraVision FDS1903-A

19″ (48,1 cm) | 1280 x 1024 (5:4) | TN

DuraVision FDS1903-A to monitor o rozdzielczości 1280 x 1024 do zastosowań w monitoringu i systemach bezpieczeństwa. Wyposażony w wejścia analogowe i cyfrowe, daje możliwość podłączenia szerokiej gamy produktów do monitoringu.

DuraVision FDS1903-A

Wejścia analogowe i cyfrowe

Monitor wyposażono w wejście HDMI, które umożliwia podpięcie monitora do PC w celu odbierania sygnałów ze źródła cyfrowego, takiego jak np. nagrywarka HDD. Dostępne jest także wejście composite (BNC), pozwalające na podpięcie monitora do systemu CCTV czy kamer monitoringu. Monitor obsługuje sygnały NTSC, PAL i SECAM.

Różne rozdzielczości

Monitor może odbierać sygnał Full HD (1920 x 1080) przez złącze HDMI i wyświetlać w natywnej rozdzielczości 1280 x 1024.

Inne rozdzielczości można skalować proporcjonalnie lub rozszerzać, aby wypełnić ekran. Jest to przydatne w przypadku korzystania z aplikacji lub sygnałów cyfrowych i analogowych, które nie obsługują rozdzielczości 1280 x 1024 pikseli.

Wyświetlanie w trybie Underscan i Normal

W trybie Underscan wyświetlane jest 100% powierzchni obrazu, co doskonale sprawdza się przy odtwarzaniu filmów. Z kolei w trybie Overscan widoczne jest ok. 95% obrazu, dzięki czemu eliminowane są nieistotne dane zawarte w sygnale TV, które czasami pojawiają się przy krawędziach ekranu.

Żywe kolory przy patrzeniu na monitor od dołu

W środowiskach, gdzie monitor znajduje się nad linią wzroku użytkownika, wyświetlane obrazy są oglądane od dołu, co powoduje gorsze widzenie kolorów. DuraVision FDS1903-A oferuje funkcję Up View, która ogranicza utratę nasycenia kolorów przy patrzeniu na LCD ekran pod kątem.

Wbudowane głośniki

Monitor został wyposażony w dwa kompaktowe, 0,5-watowe głośniki. Odtwarzają one dźwięk zarówno z komputera, jak i ze źródeł wideo.

Wysoki poziom jasności

Dzięki możliwości ustawienia jasności ekranu na maksymalnym poziomie 325 cd/m2 ekran zapewnia dobrą widoczność przeglądanych obrazów nawet w bardzo jasnych warunkach oświetleniowych.

Wysoka jakość obrazu

Aby ograniczyć efekt smużenia i migotanie, wejście wideo wyposażono w obwód separujący sygnał Y/C, który oddziela informacje o jasności (Y) od informacji o kolorze (C).Dzięki temu monitor wyświetla obrazy wysokiej jakości z minimalnym szumem. DuraVision FDS1903-A odtwarza 16,77 milionów kolorów, gwarantując tym samym żywy, wyraźny obraz.

Obrazy bez migotania

Monitor jest wyposażony w podświetlenie LED, które kontroluje jasność i zapobiega migotaniu. Powoduje to znacznie mniejsze zmęczenie oczu, gdy patrzymy na ekran przez dłuższy czas.

Gwarancja

EIZO wciąż prowadzi badania, by rozwijać i doskonalić komponenty i technologie wykorzystywane w procesie produkcji. Dzięki temu monitory EIZO zapewniają jakość i niezawodność, które nie mają sobie równych.

2-letnia gwarancja w trybie pracy 24/7

Model DuraVision FDS1903-A objęty jest 2-letnią gwarancją producenta uwzględniającą nieprzerwany czas pracy.

Zrównoważony rozwój

Zgodnie z filozofią EIZO produkt wysokiej jakości to produkt o długim cyklu życia, przyjazny dla środowiska i stworzony w duchu zrównoważonego rozwoju. Monitory DuraVision powstają więc zgodnie z międzynarodowymi przepisami środowiskowymi i mają długą żywotność, dzięki której ograniczają zużycie zasobów.

Społecznie odpowiedzialna produkcja

Produkcja monitora FDS1903-A odbywa się w sposób odpowiedzialny społecznie. Na żadnym jej etapie nie wykorzystuje się pracy dzieci ani pracy przymusowej. Wszyscy dostawcy EIZO zostali starannie wyselekcjonowani, tak aby zapewnić odpowiedzialność społeczną całego łańcucha dostaw. Dotyczy to w szczególności pozyskiwania minerałów „konfliktowych”. EIZO co roku publikuje szczegółowy raport dotyczący odpowiedzialności społecznej.

Dowiedz się więcej o społecznej odpowiedzialności EIZO

Troska o środowisko

Monitory FDS1903-A produkowane są w japońskiej fabryce EIZO, w której wdrożono system zarządzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001. Obejmuje to m.in. ograniczenie odpadów i emisji, zmniejszenie zużycia wody, zasobów i energii oraz promowanie ekologicznej postawy wśród pracowników. EIZO relacjonuje te działania w corocznym, udostępnianym publicznie raporcie dotyczącym społecznej odpowiedzialności biznesu.

Ekologiczny monitor na lata

Projektując monitor FDS1903-A, wzięliśmy pod uwagę jego wpływ na środowisko naturalne i zadbaliśmy o to, by miał jak najdłuższy cykl życia – zazwyczaj znacznie wykraczający poza okres gwarancyjny. Części zamienne są dostępne do siedmiu lat po zakończeniu produkcji. Długa żywotność monitora i możliwość jego naprawy pozwalają oszczędzać zasoby i chronić środowisko. W procesie produkcji zwracamy szczególną uwagę na stosowanie wyłącznie komponentów i materiałów wysokiej jakości.