DuraVision FDU2603W

25,5″ (64,9 cm) | 1920 x 1200 | VA

26-calowy monitor do zabudowy panelowej na statkach, wyposażony w podświetlenie LED i przeznaczony do zastosowań w systemach ECDIS i RADAR. Zgodny z wymogami standardów IEC 60945, IEC61174 i IEC62288.

DuraVision FDU2603W

FDU2603W zaprojektowano pod kątem zastosowań w systemach ECDIS i RADAR. Gwarantuje doskonałą widoczność na mostku i spełnia wymogi w zakresie temperatury, wilgotności powietrza i wibracji wyznaczone w międzynarodowych standardach dla urządzeń do nawigacji i komunikacji radiowej (IEC 60945).

Kalibracja pod kątem systemów ECDIS

Ustawienia takie jak jasność podświetlenia, krzywa gamma oraz przestrzeń barwna RGB są kalibrowane w fabryce tak, aby każdy monitor zapewniał dokładne odwzorowanie kolorów i spełniał specjalistyczne wymagania systemów ECDIS. DuraVision FDU2603W jest zgodny z międzynarodowymi standardami IEC 61174, IEC 62288 i IEC 62388, dotyczącymi aplikacji ECDIS i RADAR.

Szeroki zakres regulacji jasności

Monitor pozwala na ustawienie poziomu jasności w zakresie od poniżej 1 cd/m2 do 490 cd/m2, dzięki czemu użytkownik może dopasować tę wartość w zależności od pory dnia i oświetlenia w otoczeniu.

Szerokie kąty widzenia

Monitor wyposażono w panel VA z szerokimi kątami widzenia, które minimalizują zmiany kontrastu i kolorów przy patrzeniu na ekran z boku. Powierzchnię ekranu pokryto powłoką przeciwodblaskową, która zapobiega powstawaniu refleksów i gwarantuje dobrą widoczność obrazu.

Obraz bez migotania

Obraz wyświetlany na ekranie nie migocze bez względu na ustawiony poziom jasności. Dzięki temu nawet wielogodzinna praca z monitorem nie męczy wzroku.

Gwarancja wytrzymałości

EIZO wciąż prowadzi badania, by rozwijać i doskonalić komponenty i technologie wykorzystywane w procesie produkcji. Dzięki temu monitory EIZO zapewniają jakość i niezawodność, które nie mają sobie równych.

Niezawodność na morzu

Upał, zimno, wibracje – DuraVision FDU2603W świetnie sprawdzi się w ciężkich morskich warunkach. Spełnia warunki pracy w określonych temperaturach, wilgotności oraz poziomie wibracji sprecyzowanych w międzynarodowej normie IEC 60945 dla standardowych urządzeń nawigacyjnych i radiokomunikacyjnych wykorzystywanych w transporcie morskim. Zgodny jest również z normą IP65 dotyczącą odporności na wnikanie kurzu lub pyłu oraz zabezpieczenia przed strumieniami wody o niskim ciśnieniu. Monitor pokryty jest warstwą ochronną, która nie przepuszcza wilgoci, a wentylator chłodzący umieszczono w łatwo dostępnym miejscu, aby umożliwić jego bezproblemową wymianę.

Certyfikaty towarzystw kwalifikacyjnych

DuraVision FDU2603W posiada certyfikaty następujących morskich towarzystw klasyfikacyjnych: GL (Niemcy), BV (Francja), LR (Wielka Brytania), DNV (Norwegia), ABS (USA), ClassNK (Japonia), KR (Korea) i CCS (Chiny).

Gwarancja w trybie pracy 24/7

Model FDU2603W objęty jest 3-letnią gwarancją producenta uwzględniającą nieprzerwany czas pracy (24/7).

Zrównoważony rozwój

Zgodnie z filozofią EIZO produkt wysokiej jakości to produkt o długim cyklu życia, przyjazny dla środowiska i stworzony w duchu zrównoważonego rozwoju. Monitory DuraVision powstają więc zgodnie z międzynarodowymi przepisami środowiskowymi i mają długą żywotność, dzięki której ograniczają zużycie zasobów.

Społecznie odpowiedzialna produkcja

Produkcja monitora FDU2603W odbywa się w sposób odpowiedzialny społecznie. Na żadnym jej etapie nie wykorzystuje się pracy dzieci ani pracy przymusowej. Wszyscy dostawcy EIZO zostali starannie wyselekcjonowani, tak aby zapewnić odpowiedzialność społeczną całego łańcucha dostaw. Dotyczy to w szczególności pozyskiwania minerałów „konfliktowych”. EIZO co roku publikuje szczegółowy raport dotyczący odpowiedzialności społecznej.

Dowiedz się więcej o społecznej odpowiedzialności EIZO

Troska o środowisko

Monitory FDU2603W produkowane są w japońskiej fabryce EIZO, w której wdrożono system zarządzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001. Obejmuje to m.in. ograniczenie odpadów i emisji, zmniejszenie zużycia wody, zasobów i energii oraz promowanie ekologicznej postawy wśród pracowników. EIZO relacjonuje te działania w corocznym, udostępnianym publicznie raporcie dotyczącym społecznej odpowiedzialności biznesu.

Ekologiczny monitor na lata

Projektując monitor FDU2603W, wzięliśmy pod uwagę jego wpływ na środowisko naturalne i zadbaliśmy o to, by miał jak najdłuższy cykl życia – zazwyczaj znacznie wykraczający poza okres gwarancyjny. Części zamienne są dostępne przez wiele lat po zakończeniu produkcji. Długa żywotność monitora i możliwość jego naprawy pozwalają oszczędzać zasoby i chronić środowisko. W procesie produkcji zwracamy szczególną uwagę na stosowanie wyłącznie komponentów i materiałów wysokiej jakości.