FlexScan EV2495

24,1″ (61,1 cm) | 1920 x 1200 (16:10) | IPS

Model EV2495 oferuje porty USB-C i obsługę połączeń szeregowych, co pozwala ograniczyć okablowanie i zaoszczędzić miejsce na biurku.

FlexScan EV2495

Szeroki wybór złączy

Niezależnie od tego, czy chcesz skorzystać z funkcji stacji dokującej, stworzyć konfigurację wieloekranową, czy podłączyć urządzenie zewnętrzne, bogaty wybór wbudowanych złączy umożliwia wygodne zintegrowanie monitora z Twoim środowiskiem pracy.

Zaawansowana łączność USB-C

Wystarczy jeden kabel USB-C, aby odtwarzać audio i wideo, szybko przesyłać dane, odbierać sygnał sieciowy i dostarczać zasilanie do podłączonych urządzeń. EV2495 zmieni się w centralną stację dokującą, do której łatwo i szybko podłączysz swojego laptopa. Takie rozwiązanie jest szczególnie wygodne, jeśli pracujesz na wielu stacjach roboczych lub dzielisz swój czas między pracę w biurze i w domu. Połączenie USB-C pozwala ładować małe komputery i laptopy z mocą 70 W bez konieczności podłączania dodatkowego zasilacza.

Aby uzyskać informacje na temat zgodności między komputerami PC i monitorami FlexScan podczas korzystania z połączenia USB-C, wejdź na stronę EIZO.

Praktyczna konfiguracja wielomonitorowa

Wbudowane porty USB-C pozwalają zastosować metodę szeregową (daisy chain), aby podłączyć do komputera więcej niż jeden monitor. W ten sposób można łatwo stworzyć konfigurację dwuekranową i ograniczyć ilość kabli. Wyświetlanie kilku programów jednocześnie pomaga też pracować wygodniej i wydajniej.

Nie masz pewności, czy połączenie szeregowe jest zgodne z Twoim systemem? EIZO testuje komputery, które są obecnie dostępne na rynku, aby upewnić się, że są kompatybilne z możliwością połączeń szeregowych z monitorami FlexScan.

  1. Dowiedz się więcej o testach kompatybilności dla monitora EV2495 (link do strony producenta)
  2. Przewodnik po połączeniach szeregowych
Uporządkowane kable
Połączenie szeregowe

Jeden monitor, wiele portów

Monitor EV2495 wyposażony jest w jeden port USB-C i trzy porty USB-A downstream pozwalające podłączyć urządzenia peryferyjne bez osobnego huba USB. Jest to szczególnie przydatne, gdy pracujesz na laptopie bez wystarczającej liczby portów USB lub gdy chcesz zoptymalizować stanowisko pracy w domu albo biurze stosującym hot desking. Monitor wyposażono również w wejściowe złącza USB-C, DisplayPort i dwa złącza HDMI.

Stabilne połączenie sieciowe z portem LAN

Monitor wyposażono w port LAN, który umożliwia nawiązanie stabilnego przewodowego połączenia z siecią. Aby uzyskać dostęp do sieci na laptopie lub komputerze za pośrednictwem monitora, wystarczy podłączyć pojedynczy kabel USB-C. To świetne rozwiązanie w przypadku laptopów pozbawionych portu LAN, umożliwiające szybkie i stabilne przesyłanie danych, np. do prowadzenia wideokonferencji. Jako urządzenie sieciowe monitor ma własny adres MAC.

Przełącznik KVM: wiele komputerów, jeden użytkownik

Przełączanie się między komputerami jeszcze nigdy nie było tak proste. EV2495 ma wbudowany przełącznik KVM (Keyboard Video Mouse) dla trzech portów USB upstream monitora. Dzięki niemu możesz korzystać z tego samego monitora na komputerze domowym i służbowym, obsługując je za pomocą jednej myszki i klawiatury.

Doskonała jakość obrazu

Tworzenie jasnych, wysokokontrastowych monitorów wymaga kompleksowego podejścia. Wciąż rozwijamy naszą technologię wyświetlania obrazu, używamy wyłącznie najwyższej jakości materiałów i starannie kalibrujemy każdy monitor na etapie produkcji. Dzięki temu reprodukcja obrazu na monitorach EIZO nie ma sobie równych.

Wysoka jakość obrazu z panelem IPS

Monitor ma wszystkie trzy elementy niezbędne do osiągnięcia doskonałej jakości obrazu: wysoką rozdzielczość 1920 x 1200, maksymalny współczynnik kontrastu 1000:1 oraz stabilną jasność na poziomie do 350 cd/m². Takie połączenie gwarantuje odpowiednią ostrość konturów wyświetlanego tekstu i rewelacyjną jakość grafiki. Dzięki panelowi IPS z podświetleniem LED kontrast i kolory nie zmieniają się nawet przy patrzeniu na ekran z boku.

Ścisła kontrola nad kolorami

Monitory biurowe EIZO mają co najmniej 10-bitową tabelę LUT, umożliwiającą bardziej precyzyjne wyświetlanie kolorów niż tradycyjna tabela 8-bitowa. Dzięki temu gradacje, czyli przejścia między kolorami, są idealnie odwzorowane. Możliwa jest również samodzielna regulacja, np. dopasowanie balansu bieli w zakresie od 4000 K do 10 000 K ze skokiem 500 K.

Ruchome obrazy bez rozmycia

Szybko, szybciej, overdrive! Funkcja overdrive skraca czas przejścia kolorów z szarości do szarości do zaledwie 5 ms (średnio). Dzięki temu filmy i szybko zmieniające się obrazy wyświetlają się bez irytujących smug i opóźnień.

Design, który przykuwa wzrok

Monitory z serii FlexScan są ozdobą każdego biura – mają zgrabny, kompaktowy design i idealne rozmiary. Modele bez ramek doskonale sprawdzą się zarówno w konfiguracjach wieloekranowych, jak i samodzielnie.

Elegancki design

Wygląd monitora ma duży wpływ na to, czy nasze stanowisko pracy jest przyjazne. Minimalistyczny design i ergonomiczne funkcje modelu EV2495 sprawiają, że naturalnie wpasuje się on w każde środowisko, niezależnie od tego, czy pracujesz w domu czy w biurze. Monitor dostępny jest w wersji z białą lub czarną obudową, z pasującymi kolorystycznie kablami.

Wbudowane przyciski sterujące

Z przodu modelu EV2495 zamiast przycisków mechanicznych znajdują się przyciski elektrostatyczne. Takie rozwiązanie pozwala poprawić estetykę monitora, nie rezygnując z jego funkcjonalności. Przyciski i głośniki skierowano przodem do użytkownika. Są w pełni zintegrowane z obudową i znajdują się w jednej płaszczyźnie z ekranem, dzięki czemu nie rzucają się w oczy i idealnie wpasowują się w minimalistyczny styl monitora.

Ergonomia

Monitory FlexScan poprawiają ergonomię miejsca pracy, nie tylko zapewniając ulgę dla oczu i pleców, ale też wychodząc naprzeciw indywidualnym potrzebom użytkowników. Bo monitor powinien dopasować się do Ciebie, a nie na odwrót.

Ochrona oczu i niższe rachunki za prąd

W dzień i w nocy, w blasku lampy i w ciemnościach – niezależnie od tego, kiedy i jak pracujesz, czujnik Auto EcoView stale mierzy oświetlenie w otoczeniu i automatycznie dopasowuje poziom jasności ekranu. Dzięki temu monitor nigdy nie emituje oślepiającego światła, które powoduje zmęczenie wzroku. Dwustopniowa kontrola uwzględnia najjaśniejsze i najciemniejsze warunki oświetleniowe w ciągu dnia. Funkcja automatycznej regulacji jasności pozwala również zaoszczędzić aż do 50% na rachunkach za prąd w porównaniu z monitorem, dla którego ustawiono jasność maksymalną.

Oczywiście w razie potrzeby użytkownik może także regulować jasność ręcznie. W oszacowaniu, jak ekonomiczne i ekologiczne są wybrane ustawienia monitora, pomaga wskaźnik EcoView

Obraz bez migotania

Aby chronić oczy podczas pracy z komputerem, EIZO stworzyło hybrydową technologię do kontroli podświetlenia, łączącą zalety kontroli PWM (Pulse Width Modulation) i DC (Direct Current). Kontrola PWM używa znacznie wyższych częstotliwości niż standardowe metody PWM, co przekłada się na brak migotania obrazu wyświetlanego na ekranie. Jednocześnie nie powoduje to utraty jakości ani stabilności obrazu. Ponadto w ciemnych pomieszczeniach jasność można ustawić na poziomie poniżej 1% wartości maksymalnej, dzięki czemu obraz nie migocze nawet w tak trudnych warunkach.

Monitory EIZO FlexScan mają certyfikat TÜV Rheinland poświadczający brak migotania obrazu i niską emisję niebieskiego światła.

Powłoka antyodblaskowa

EV2495 rozprasza światło odbijające się od ekranu, ograniczając odblaski i zapobiegając zmęczeniu wzroku. Nie musisz już siedzieć w niekomfortowej pozycji, aby uniknąć irytujących refleksów.

Mniej niebieskiego światła

Niebieskie światło emitowane przez podświetlenie LED niektórych monitorów może mieć negatywny wpływ na wzrok. Do edytowania dokumentów najlepiej nadaje się tryb Paper, który imituje wygląd papieru, dopasowując kontrast, jasność i temperaturę barwową ekranu. Używając jednocześnie funkcji Auto EcoView, emisję niebieskiego światła można zmniejszyć aż o 80%.

Monitory EIZO FlexScan mają certyfikaty TÜV Rheinland potwierdzające niski poziom emisji niebieskiego światła i ograniczone migotanie obrazu.

Dlaczego praca na komputerze męczy wzrok? EIZO ma odpowiedź.

Stopka z szerokim zakresem regulacji

Monitor można obracać, przekręcać i przechylać, aby znaleźć optymalną pozycję nienadwyrężającą pleców i szyi. Wysokość można płynnie regulować, w tym opuścić ekran niemal do samej podstawy. Dzięki temu każdy użytkownik, niezależnie od wzrostu, może ustawić górną krawędź ekranu nieco poniżej swojej linii wzroku – tak, jak dyktują zasady ergonomii.

182,2 mm
35° do tyłu, 5° do przodu
344°
90° (w lewo i w prawo)

Praktyczne oprogramowanie i łatwa obsługa

Inteligentne oprogramowanie EIZO i intuicyjne w obsłudze przyciski sterujące pozwalają wygodnie zarządzać ustawieniami monitora w konfiguracjach jedno-i wieloekranowych.

Predefiniowane tryby pracy

Predefiniowane tryby pracy znacznie ułatwiają korzystanie z monitora. Gdy wybierasz ustawienia barwne, musisz wziąć pod uwagę, co będziesz robić – oglądać film, edytować zdjęcia, przeglądać Internet czy pisać tekst. Odpowiednie parametry wyświetlania, takie jak jasność, krzywa gamma i temperatura barwowa, skonfigurujesz za pomocą jednego przycisku. Przykładowo tryb Paper imituje wygląd papieru, zmniejszając emisję niebieskiego światła i poziom jasności. Dzięki temu zapobiega zmęczeniu wzroku podczas lektury dokumentów.

Łatwa obsługa przycisków sterujących

Nad przyciskami sterującymi wyświetlają się odpowiadające im ikony, informujące użytkownika o funkcjach danego przycisku i ułatwiające obsługę monitora.

Screen InStyle

Monitor EV2495 można kontrolować nie tylko w menu wyświetlanym na ekranie, ale także za pomocą oprogramowania Screen InStyle dostępnego dla komputerów Windows. Konfiguracja obejmuje m.in. reprodukcję kolorów, funkcje energooszczędne i funkcje ergonomiczne zmniejszające emisję niebieskiego światła (Circadian Dimming). Oprogramowanie Screen InStyle pozwala zastosować wybrane ustawienia dla wszystkich podłączonych monitorów w konfiguracjach wieloekranowych.

Screen InStyle Server umożliwia administratorom systemu centralne zarządzanie monitorami, które są podłączone do sieci i mają zainstalowane oprogramowanie Screen InStyle. Pozwala to zoptymalizować pobór mocy i upraszcza zarządzanie zasobami.

Uproszczona konfiguracja wielu monitorów z programem

Korzystając z oprogramowania EIZO Monitor Configurator, administrator sieci może skonfigurować wiele monitorów naraz przez połączenie USB. Wystarczy zapisać ustawienia pojedynczego monitora jako plik XML i przesłać je do innych urządzeń. Takie rozwiązanie pozwala zoszczędzić na czasie i gwarantuje, że wszystkie monitory są jednakowo skonfigurowane.

Zrównoważony rozwój

Zgodnie z filozofią EIZO produkt wysokiej jakości to produkt o długim cyklu życia, przyjazny dla środowiska i powstały w duchu zrównoważonego rozwoju. Monitory FlexScan powstają więc zgodnie z międzynarodowymi przepisami środowiskowymi, oferują inteligentne funkcje energooszczędne i mają długą żywotność, dzięki której ograniczają zużycie zasobów.

Zużycie energii mniejsze nawet o 30%

Oszczędź na rachunkach za prąd, nie rezygnując z jakości. Funkcja EcoView Optimizer automatycznie zmniejsza podświetlenie przy wyświetlaniu ciemnych obrazów, co pozwala oraniczyć pobór mocy nawet o 30%. Jednocześnie wzmacnia sygnał i dopasowuje odcienie kolorów. W efekcie monitor zużywa mniej energii, ale nadal pokazuje obraz w doskonałej jakości.

Zerowy pobór mocy dzięki przełącznikowi zasilania

W monitorach wbudowany jest mechaniczny przełącznik zasilania. Po ustawieniu go w pozycji „Off” urządzenie w ogóle nie pobiera energii. Nawet w trybie standby pobór mocy wynosi maksymalnie 0,5 W.

Odpowiedzialność społeczna i środowiskowa

Na przykładzie modelu EV2495 pokazujemy, jak jakość obrazu idzie w parze z odpowiedzialnym planowaniem, pozyskiwaniem materiałów i produkcją. Wybierając EIZO, użytkownik ma pewność, że inwestuje w nowoczesny i niezawodny monitor.

Społecznie odpowiedzialna produkcja

Produkcja monitora EV2495 odbywa się w sposób odpowiedzialny społecznie. Na żadnym jej etapie nie wykorzystuje się pracy dzieci ani pracy przymusowej. Wszyscy dostawcy EIZO zostali starannie wyselekcjonowani, tak aby zapewnić odpowiedzialność społeczną całego łańcucha dostaw. Dotyczy to w szczególności pozyskiwania minerałów „konfliktowych”. EIZO co roku publikuje szczegółowy raport dotyczący odpowiedzialności społecznej.

Dowiedz się więcej o społecznej odpowiedzialności EIZO

Monitor przyjazny środowisku

Monitory EV2495 produkowane są w japońskiej fabryce EIZO, w której wdrożono system zarządzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001. Obejmuje to m.in. ograniczenie odpadów i emisji, zmniejszenie zużycia wody, zasobów i energii oraz promowanie ekologicznej postawy wśród pracowników. EIZO relacjonuje te działania w corocznym, udostępnianym publicznie raporcie dotyczącym społecznej odpowiedzialności biznesu.

Troska o planetę

Projektując monitor EV2495, wzięliśmy pod uwagę jego wpływ na środowisko naturalne i zadbaliśmy o to, by miał jak najdłuższy cykl życia – zazwyczaj znacznie wykraczający poza 5-letni okres gwarancyjny. Części zamienne są dostępne do pięciu lat po zakończeniu produkcji. Długa żywotność monitora i możliwość jego naprawy pozwalają oszczędzać zasoby i chronić środowisko. W procesie produkcji zwracamy szczególną uwagę na stosowanie wyłącznie komponentów i materiałów wysokiej jakości. Monitory EV2495 pakowane są w kartony wykonane w 85% z papieru pochodzącego z recyklingu, a znajdujące się wewnątrz materiały zabezpieczające monitor na czas transportu składają się nawet w 100% z recyklingowanego plastiku.

Naturalne piękno

Zmniejszenie wykorzystania lotnych związków organicznych (np. niektórych farb) w produkcji towarów stanowi globalne wyzwanie. Bazując na doświadczeniu popartym latami badań, EIZO produkuje obudowy monitorów o jednolitych kolorach i gładkiej fakturze bez użycia farby.

Zgodność z wytycznymi i standardami

Monitor ma certyfikaty zrównoważonego rozwoju takie jak TCO Certified Generation 9, EPEAT i EnergyStar. EV2495 to bezpieczna inwestycja z punktu widzenia wytycznych takich jak ESG (ochrona środowiska, odpowiedzialność społeczna i ład korporacyjny) czy SDG (cele zrównoważonego rozwoju ONZ).

Przykłady zgodności:

  • Bezpieczne użytkowanie substancji chemicznych w izolacjach elektrycznych
  • Kompleksowa transparentność informacji w trakcie całego cyklu życia produktu
  • Bezpieczne zarządzanie substancjami chemicznymi w trakcie procesu produkcji
  • Odpowiednie zarządzanie godzinami pracy zatrudnionych osób
  • Antykorupcyjny system zarządzania firmą
  • Odpowiedzialne pozyskiwanie minerałów
  • Jawność informacji dotyczących zarządzania energią

Gwarancja

5-letnia gwarancja

EIZO oferuje klientom 5-letnią gwarancję ograniczoną. Jest to możliwe dzięki rozwiniętemu procesowi produkcyjnemu opartemu na prostej zasadzie: tworzenie innowacyjnego sprzętu z najwyższej jakości materiałów.