FlexScan S2133

21,3″ (54 cm) | 1600 x 1200 (4:3) | IPS

S2133-BK to 21-calowy, energooszczędny monitor biurowy o współczynniku proporcji 4:3. Wyposażono go w wysokiej jakości panel IPS, który wyświetla obraz bez migotania i odblasków.

FlexScan S2133

Monitor S2133 z panelem IPS LCD ma przekątną 21″, współczynnik proporcji 4:3 i podświetlenie LED o jasności do 420 cd/m2. Stworzono go z myślą o użytkownikach korporacyjnych i rządowych, ale także prywatnych, którym zależy na wyświetlaczu wysokiej jakości.

Wysoka jakość obrazu z panelem IPS

Monitor ma wszystkie trzy elementy niezbędne do osiągnięcia doskonałej jakości obrazu: wysoką rozdzielczość  1600 x 1200, maksymalny współczynnik kontrastu 1500:1 oraz stabilną jasność na poziomie do 420 cd/m². Takie połączenie gwarantuje odpowiednią ostrość konturów wyświetlanego tekstu i rewelacyjną jakość grafiki. Dzięki panelowi IPS z podświetleniem LED kontrast i kolory nie zmieniają się nawet przy patrzeniu na ekran z boku.

Ścisła kontrola nad kolorami

Monitory biurowe EIZO mają co najmniej 10-bitową tabelę LUT, umożliwiającą bardziej precyzyjne wyświetlanie kolorów niż tradycyjna tabela 8-bitowa. Dzięki temu gradacje, czyli przejścia między kolorami, są idealnie odwzorowane. Możliwa jest również samodzielna regulacja, np. dopasowanie balansu bieli w zakresie od 4000 K do 10 000 K ze skokiem 500 K.

Ochrona oczu i niższe rachunki za prąd

Czujnik Auto EcoView wykrywa zmiany oświetlenia zachodzące w ciągu dnia i automatycznie dopasowuje jasność ekranu. W jasnym pomieszczeniu jasność ekranu automatycznie się zwiększy, a w ciemnym – zmniejszy. Pozwala to wyeliminować uciążliwe odblaski, poprawia widoczność wyświetlanego obrazu i zapobiega zmęczeniu wzroku.

Oczywiście w razie potrzeby użytkownik może także regulować jasność ręcznie. W oszacowaniu, jak ekonomiczne i ekologiczne są wybrane ustawienia monitora, pomaga wskaźnik EcoView.

Zużycie energii mniejsze nawet o 30%

Oszczędź na rachunkach za prąd, nie rezygnując z jakości. Funkcja EcoView Optimizer automatycznie zmniejsza podświetlenie przy wyświetlaniu ciemnych obrazów, co pozwala oraniczyć pobór mocy nawet o 30%. Jednocześnie wzmacnia sygnał i dopasowuje odcienie kolorów. W efekcie monitor zużywa mniej energii, ale nadal pokazuje obraz w doskonałej jakości.

Obraz bez migotania

Aby chronić oczy podczas pracy z komputerem, EIZO stworzyło hybrydową technologię do kontroli podświetlenia, łączącą zalety kontroli PWM (Pulse Width Modulation) i DC (Direct Current). Kontrola PWM używa znacznie wyższych częstotliwości niż standardowe metody PWM, co przekłada się na brak migotania obrazu wyświetlanego na ekranie. Jednocześnie nie powoduje to utraty jakości ani stabilności obrazu. Ponadto w ciemnych pomieszczeniach jasność można ustawić na poziomie poniżej 1% wartości maksymalnej, dzięki czemu obraz nie migocze nawet w tak trudnych warunkach.

Monitory EIZO FlexScan mają certyfikat TÜV Rheinland poświadczający brak migotania obrazu i niską emisję niebieskiego światła.

Predefiniowane tryby pracy

Predefiniowane tryby pracy znacznie ułatwiają korzystanie z monitora. Gdy wybierasz ustawienia barwne, musisz wziąć pod uwagę, co będziesz robić – oglądać film, edytować zdjęcia, przeglądać Internet czy pisać tekst. Odpowiednie parametry wyświetlania, takie jak jasność, krzywa gamma i temperatura barwowa, skonfigurujesz za pomocą jednego przycisku. Przykładowo tryb Paper imituje wygląd papieru, zmniejszając emisję niebieskiego światła i poziom jasności. Dzięki temu zapobiega zmęczeniu wzroku podczas lektury dokumentów.

Powłoka antyodblaskowa

S2133 rozprasza światło odbijające się od ekranu, ograniczając odblaski i zapobiegając zmęczeniu wzroku. Nie musisz już siedzieć w niekomfortowej pozycji, aby uniknąć irytujących refleksów.

Jeden monitor, wiele portów

Szeroki wybór złączy wejściowych sprawia, że większość urządzeń (komputery, laptopy, kamery) można podłączyć bezpośrednio do monitora.

Stopka z szerokim zakresem regulacji

Monitor można obracać, przekręcać i przechylać, aby znaleźć optymalną pozycję nienadwyrężającą pleców i szyi. Wysokość można płynnie regulować, w tym opuścić ekran niemal do samej podstawy. Dzięki temu każdy użytkownik, niezależnie od wzrostu, może ustawić górną krawędź ekranu nieco poniżej swojej linii wzroku – tak, jak dyktują zasady ergonomii.

82 mm
40° do tyłu, 0° do przodu
35°
90°

Podświetlenie LED: ekonomicznie i bez rtęci

Monitory z podświetleniem LED są przyjazne środowisku na każdym etapie cyklu życia produktu, od produkcji, przez eksploatację aż po utylizację. S2133 nie tylko cechuje się wyjątkowo niskim poborem mocy (typowo 13 W), ale też nie zawiera szkodliwej dla ludzi i środowiska rtęci.

5-letnia gwarancja

EIZO oferuje klientom 5-letnią gwarancję ograniczoną. Jest to możliwe dzięki rozwiniętemu procesowi produkcyjnemu opartemu na prostej zasadzie: tworzenie innowacyjnego sprzętu z najwyższej jakości materiałów.