RadiForce GX560

21,3″ (54,1 cm) | 2048 x 2560 (4:5) | IPS

GX560 MammoDuo wyświetla szczegółowe obrazy mammograficzne oraz obrazy drobnych struktur w wysokiej rozdzielczości. Dwa ekrany w rozdzielczości po 5 megapikselli i wysoki poziom luminancji zapewniają doskonałą reprodukcję obrazu.

RadiForce GX560

Jasność i kontrast monitora GX560 MammoDuo umożliwiają wyświetlanie głębokich czerni i krzywej luminancji zgodnej ze standardem DICOM®. Dzięki dwóm ekranom w rozdzielczości 5 MP, zamocowanym na specjalnej podwójnej stopce, model MammoDuo doskonale nadaje się do wyświetlania obrazów z mammografii i tomosyntezy.

Doskonałe odwzorowanie detali

Dzięki rozdzielczości dwa razy po 5 MP, współczynnikowi kontrastu 1700:1 i stabilnej jasności na poziomie do 2500 cd/m2 monitor zapewnia doskonałą jakość obrazu. Różnice między najdrobniejszymi detalami widoczne są niezależnie od kąta patrzenia. To przydatne zwłaszcza w sytuacji, gdy ekran ogląda kilka osób jednocześnie.

Stanowisko dwuekranowe bez rozpraszających ramek

GX560 ma ramkę o szerokości zaledwie 7,5 mm – najcieńszą spośród wszystkich 5-megapikselowych monitorów dostępnych na rynku. Dzięki niej całkowita odległość między dwoma ekranami wynosi tylko 15 mm. Na dodatek ramka znajduje się jedynie 2,5 mm powyżej ekranu, co pozwala uzyskać niemal idealnie płaską powierzchnię w konfiguracji dwumonitorowej.

Zgrabna, kompaktowa konstrukcja

Szerokość, wysokość i głębokość obudowy monitora jest odpowiednio o 67, 36 i 20,5 mm mniejsza od typowej konfiguracji z jednym monitorem o takiej samej rozdzielczości. Oznacza to, że umieszczone na jednej stopce dwa ekrany zajmują o 22% mniej miejsca.

Łatwa regulacja

Nowa stopka umożliwia wygodną zmianę wysokości i nachylenia obu monitorów oraz obrócenie ich tak, by między ekranami nie było żadnych przerw.

Elegancka obudowa

Czarne ramki z przodu obudowy pomagają skupić wzrok na ekranie podczas pracy w słabo oświetlonych pomieszczeniach, a biały pasek biegnący po bokach monitora nadaje mu lekkiego, nowoczesnego wyglądu.

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

W nowoczesnym szpitalu coraz więcej badań ogląda się w postaci cyfrowej, dlatego radiolodzy potrzebują monitorów umożliwiających sprawne nawigowanie między wieloma obrazami. Unikalna technologia EIZO Work-and-Flow znacznie upraszcza im pracę, oferując szereg funkcji przygotowanych specjalnie z myślą o zastosowaniach diagnostycznych. Aby korzystać z Work-and-Flow, potrzebny jest monitor RadiForce i dołączone do niego oprogramowanie RadiCS LE.

Funkcja Point-and-Focus

Korzystając z funkcji Point-and-Focus, radiolog może zaznaczyć wybrane obszary obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Ocenę dodatkowo ułatwia możliwość zmiany jasności i skali szarości dla konkretnych punktów na ekranie.

Funkcja Switch-and-Go

Funkcja Switch-and-Go pozwala obsługiwać dwa komputery jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury (kursor porusza się między ekranami). Lekarz może również przełączać sygnały między stacjami roboczymi, nie musząc za każdym razem zmieniać urządzeń peryferyjnych. Pomaga to zwiększyć wydajność pracy i uzyskać wygodną, intuicyjną w obsłudze przestrzeń roboczą.

Stała kontrola jakości obrazu

EIZO RadiCS, opcjonalne oprogramowanie do kontroli jakości obrazu, umożliwia kompleksowe zarządzanie monitorami, w tym przeprowadzanie kalibracji i testów zgodności. Dla środowisk, w których korzysta się z wielu stacji roboczych, polecamy RadiNET Pro – oprogramowanie umożliwiające scentralizowane zarządzanie kalibracją wszystkich podłączonych monitorów. Odciąża to administratorów i pracowników serwisu IT, znacznie obniżając przy tym koszty związane z kontrolą jakości monitorów. Podstawowa wersja oprogramowania RadiCS LE jest dołączona do każdego monitora RadiForce.

Prawidłowe renderowanie odcieni szarości

Za renderowanie szarości odpowiada wewnętrzna 14-bitowa tabela LUT, zapewniająca paletę 16 369 odcieni. Dzięki temu można kalibrować monitor (np. krzywą DICOM) i kontrolować luminancję bez żadnych strat. Gdy monitor odbiera odpowiedni sygnał DisplayPort, może wyświetlać do 1024 odcieni szarości jednocześnie.

Jednolita jasność na całym ekranie

Funkcja DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewnia optymalną, równomierną jasność podświetlenia, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na specyfikę monitorów LCD.

Prosta kontrola jakości

Wbudowany w przednią ramkę czujnik IFS przeprowadza pomiary jasności i odcieni szarości, a następnie kalibruje monitor zgodnie ze standardem DICOM Part 14. Eliminuje to potrzebę podłączania i odłączania zewnętrznych kalibratorów, a także pozwala na regularne kontrolowanie jakości bez zasłaniania obszaru wyświetlania. W efekcie proces kontroli jakości zajmuje dużo mniej czasu i wymaga mniejszych nakładów finansowych.

Zgodność ze standardami AAPM/Euref/DIN

Własności obrazu (w szczególności jasność i kontrast) są zgodne z normą DIN 6868-157. Konfigurację trybu DICOM® GSDF przeprowadza się w fabryce, co gwarantuje stałą reprodukcję skali szarości, wyjątkowo istotną w diagnostyce.

Zgodność z normami FDA

RadiForce GX560-MD spełnia normy FDA – 510(k) dla tomosyntezy piersi i mammografii.

Wysoki kontrast

Wysoki współczynnik kontrastu sprawia, że obrazy wyświetlają się z niezwykłą szczegółowością. Odcienie szarości i czerń są odpowiednio rozróżnione, a to przekłada się na doskonałą ostrość reprodukowanych obrazów. W efekcie lekarz jest w stanie dostrzec nawet drobne struktury.

Technologia poprawy ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Stabilny poziom jasności

EIZO ręczy za stabilną jasność swoich monitorów i obejmuje ją gwarancją na określony czas użytkowania.

Jasność na stałym poziomie

Wbudowany czujnik podświetlenia stale kontroluje luminancję panelu. Oznacza to, że jasność dopasowywana jest już w kilka sekund po włączeniu monitora i nie zmienia się przez cały czas pracy.

Czujnik obecności

Czujnik obecności wykrywa, kiedy użytkownik odchodzi od monitora i automatycznie przełącza monitor w tryb oszczędzania energii. Po powrocie użytkownika na miejsce czujnik rejestruje jego obecność i monitor płynnie wznawia normalne działanie.

Wydłużony czas użytkowania dzięki automatycznemu wyłączaniu

Monitor posiada opcję automatycznego wyłączania podświetlenia (Backlight Saver), która wydłuża jego żywotność. Podobnie jak w przypadku wygaszacza ekranu, diody LED wyłączają się, gdy ekran nie jest używany.

Funkcja Backlight Saver jest częścią oprogramowania RadiCS.

Jeden monitor, szereg złączy

Szeroki wybór złączy wejściowych sprawia, że większość urządzeń (komputery, laptopy, kamery) można podłączyć bezpośrednio do monitora.

Proste tworzenie konfiguracji wielomonitorowych

Wbudowane złącze wyjściowe DisplayPort umożliwia szeregowe połączenie ze sobą kilku monitorów, aby z łatwością stworzyć konfigurację wieloekranową bez zbędnego okablowania.

Plątanina kabli
Minimalne okablowanie

Czujnik oświetlenia w otoczeniu

Monitor ma wbudowany czujnik jasności, który mierzy poziom oświetlenia w otoczeniu i może posłużyć do przeprowadzania testów niezmienności parametrów. Do współpracy z czujnikiem przeznaczone jest opcjonalne oprogramowanie RadiCS.

Karta graficzna MED-XN92

Karta MED-XN92 obsługuje wszystkie funkcje i ustawienia monitora RadiForce GX560-MD. Nie tylko ułatwia precyzyjną diagnostykę, ale też pozwala kontrolować wiele monitorów jednocześnie. Producent zapewnia wsparcie techniczne oraz serwis wszystkich kart medycznych EIZO w ramach gwarancji.

Ulga dla oczu

RadiLight to opcjonalna lampa montowana z tyłu monitora RadiForce subtelnie oświetlająca znajdującą się za nim ścianę. Takie rozwiązanie zapobiega zmęczeniu wzroku podczas patrzenia na jasny monitor w ciemnym pomieszczeniu, nie powodując jednocześnie odbijania się światła od ekranu. Lampa RadiLight nie zabiera cennego miejsca na biurku, a jej montaż nie wymaga odłączenia stopki monitora.

Dowiedz się więcej o lampie RadiLight

Gwarancja

5-letnia gwarancja

EIZO oferuje klientom 5-letnią gwarancję. Jest to możliwe dzięki rozwiniętemu procesowi produkcyjnemu opartemu na prostej zasadzie: tworzenie innowacyjnego sprzętu z najwyższej jakości materiałów.