RadiForce MS236WT

23″ (58 cm) | 1920 x 1080 (16:9) | IPS

MS236WT to monitor dotykowy pozwalający na odręczne wprowadzanie opisów i wyświetlanie obrazów w predefiniowanym trybie zgodnym z normą DICOM.

RadiForce MS236WT

MS236WT oferuje wysoką jakość obrazu o proporcjach 16:9, a także obsługę wielodotykową. Urządzenie posiada predefiniowany tryb wyświetlania zgodny ze standardem DICOM (tonalność skali szarości regulowana jest fabrycznie), dzięki temu prawidłowo wyświetla odcienie szarości obrazów radiologicznych.

Doskonałe odwzorowanie detali

Dzięki rozdzielczości 2 MP, współczynnikowi kontrastu 1000:1 i stabilnej jasności na poziomie do 260 cd/m2 monitor zapewnia doskonałą jakość obrazu. Różnice między najdrobniejszymi detalami widoczne są niezależnie od kąta patrzenia. To przydatne zwłaszcza w sytuacji, gdy ekran ogląda kilka osób jednocześnie.

Miliard kolorów dzięki 10-bitowej tabeli LUT

Za reprodukcję kolorów odpowiada 10-bitowa tabela LUT.  Przejścia między poszczególnymi odcieniami są dużo płynniejsze niż w przypadku standardowej tabeli 8-bitowej, co znacznie ułatwia rozróżnianie drobnych struktur w procesie diagnostycznym.

Obsługa dotykowa

Monitor wyposażono w panel dotykowy, który można obsługiwać palcem lub stylusem (piórkiem). Pisanie, przeciąganie, obracanie, powiększanie – wszystkie te czynności można wykonywać szybko i bezpośrednio za pomocą dotyku.

Precyzyjne piórko

W MS236WT wykorzystano ekran dotykowy z technologią pojemnościową (projected capacitive – PCAP), która jest o wiele dokładniejsza od innych technologii dotykowych. Dzięki temu lekarz może precyzyjnie wprowadzać odręczne opisy do plików z badaniami pacjentów.

Możliwość pisania z dłonią opartą o ekran

Monitor potrafi zarejestrować nawet 10 punktów dotyku jednocześnie, co znacznie ułatwia obsługę różnych aplikacji. Technologia rozpoznawania dłoni (palm rejection technology) pozwala użytkownikowi pisać, nawet gdy jego dłonie opierają się na ekranie. Nie jest to interpretowane jako dodatkowe dotknięcie i nie zakłóca pisania.

Ekran panelu ma odporną na zarysowania powierzchnię wykonaną ze wzmocnionego szkła o twardości 5H w skali Mohsa.

Szeroki wybór wejść sygnałowych

Monitor ma wejścia DisplayPort, DVI-D i D-Sub, dogodnie umiejscowione z boku obudowy.

Fabryczna regulacja zgodna ze standardem DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni szarości EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14. MS236WT oferuje także predefiniowany tryb DICOM do optymalnego wyświetlania obrazów medycznych.

Połączenia cyfrowe, analogowe i audio

Dwa złącza wejściowe, jedno DisplayPort i jedno DVI, umożliwiają odbieranie dwóch cyfrowych sygnałów jednocześnie. Z kolei złącze D-sub pozwala odbierać sygnał analogowy. W ten sposób można podłączyć nawet trzy komputery jednocześnie i przełączać się między nimi ręcznie lub automatycznie. W obudowę monitora wbudowano również głośnik i wejście słuchawkowe. Do przesyłania sygnału audio służy terminal DisplayPort lub złącze audio jack.

Regulowana stopka

Monitor ma regulowaną stopkę, dzięki której ekran można umieścić prawie poziomo, gdy korzystamy ze stylusa lub prawie poziomo, gdy obsługujemy monitor ręką.

Karta graficzna MED-XN51LP

Karta MED-XN51LP obsługuje wszystkie funkcje i ustawienia monitora RadiForce MS236WT. Nie tylko ułatwia precyzyjną diagnostykę, ale też pozwala kontrolować wiele monitorów jednocześnie. Producent zapewnia wsparcie techniczne oraz serwis wszystkich kart medycznych EIZO w ramach gwarancji.

3-letnia gwarancja

Firma EIZO oraz jej autoryzowani dystrybutorzy oferują 3-letnią, ograniczoną gwarancję.