RadiForce MX243W

24,1″ (61 cm) | 1920 x 1200 (16:10) | IPS

Panoramiczny monitor o przekątnej 24,1″ przeznaczony do wyświetlania obrazów medycznych.

RadiForce MX243W

EIZO RadiForce MX243W ma ekran w formacie 16:10, wyświetlający obraz w rozdzielczości 2,3 megapiksela (1920 x 1200). Umożliwia jednoczesne oglądanie obok siebie kart pacjentów i obrazów radiologicznych, a także wyświetlanie obrazów mikroskopowych oraz obrazów dentystycznych w jakości diagnostycznej.

Doskonałe odwzorowanie detali

Dzięki rozdzielczości 2,3 MP, współczynnikowi kontrastu 1350:1 i stabilnej jasności na poziomie do 410 cd/m2 monitor zapewnia doskonałą jakość obrazu. Różnice między najdrobniejszymi detalami widoczne są niezależnie od kąta patrzenia. To przydatne zwłaszcza w sytuacji, gdy ekran ogląda kilka osób jednocześnie.

Model MX243W ma również szeroki gamut kolorów, który pozwala odtwarzać mocno nasycone barwy nieosiągalne dla tradycyjnych monitorów LCD.

Jednoczesna reprodukcja kolorów i skali szarości

Funkcja Hybrid Gamma PXL automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. W efekcie radiolog może oglądać na jednym ekranie zarówno obrazy monochromatyczne z badań mammografii i tomosyntezy piersi, jaki i obrazy kolorowe z rozmaitych modalności.

Technologia poprawy ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Miliard kolorów dzięki 13-bitowej tabeli LUT

Za reprodukcję kolorów odpowiada 13-bitowa tabela LUT. Gdy monitor odbiera sygnał DisplayPort, na ekranie może wyświetlać się obraz 10-bitowy. W efekcie dostępnych jest aż miliard kolorów, co ułatwia rozróżnianie drobnych struktur w procesie diagnostycznym.

Format panoramiczny

Współczynnik proporcji 16:10 lub 16:9 pozwala zobaczyć o wiele więcej w orientacji poziomej niż na tradycyjnych monitorach – np. podczas porównywania dwóch wyświetlonych obok siebie obrazów.

Jednolita jasność na całym ekranie

Funkcja DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewnia optymalną, równomierną jasność podświetlenia, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na specyfikę monitorów LCD.

Jasność na stałym poziomie

Wbudowany czujnik podświetlenia stale kontroluje luminancję panelu. Oznacza to, że jasność dopasowywana jest już w kilka sekund po włączeniu monitora i nie zmienia się przez cały czas pracy.

Stała kontrola jakości obrazu

EIZO RadiCS, opcjonalne oprogramowanie do kontroli jakości obrazu, umożliwia kompleksowe zarządzanie monitorami, w tym przeprowadzanie kalibracji i testów zgodności. Dla środowisk, w których korzysta się z wielu stacji roboczych, polecamy RadiNET Pro – oprogramowanie umożliwiające scentralizowane zarządzanie kalibracją wszystkich podłączonych monitorów. Odciąża to administratorów i pracowników serwisu IT, znacznie obniżając przy tym koszty związane z kontrolą jakości monitorów. Podstawowa wersja oprogramowania RadiCS LE jest dołączona do każdego monitora RadiForce.

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

W nowoczesnym szpitalu coraz więcej badań ogląda się w postaci cyfrowej, dlatego radiolodzy potrzebują monitorów umożliwiających sprawne nawigowanie między wieloma obrazami. Unikalna technologia EIZO Work-and-Flow znacznie upraszcza im pracę, oferując szereg funkcji przygotowanych specjalnie z myślą o zastosowaniach diagnostycznych. Aby korzystać z Work-and-Flow, potrzebny jest monitor RadiForce i dołączone do niego oprogramowanie RadiCS LE.

Funkcja Point-and-Focus

Korzystając funkcji Point-and-Focus, radiolog może zaznaczyć wybrane obszary obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Ocenę dodatkowo ułatwia możliwość zmiany jasności i skali szarości dla konkretnych punktów na ekranie.

Komfort obsługi

Monitory z serii RadiForce wyposażono w zestaw funkcji, które ułatwiają pracę personelowi medycznemu i usprawniają proces diagnostyczny.

Automatyczne wyłączanie

Dla monitora można uruchomić funkcję automatycznego wyłączania podświetlenia, która jest częścią oprogramowania RadiCS. Działa ona na podobnej zasadzie, co wygaszacz ekranu: gdy monitor nie jest używany, diody LED zostają wyłączone. Takie rozwiązanie pozwala wydłużyć żywotność urządzenia.

Ergonomiczna stopka

Stopka monitora umożliwia obrót i nachylenie ekranu, a także ustawienie go w pionie (tryb portretowy) lub poziomie (tryb pejzażowy). Dostępny jest również szeroki zakres regulacji wysokości, w tym możliwość opuszczenia ekranu do samego blatu biurka. Dzięki temu użytkownik może przyjąć komfortową pozycję niezależnie od tego, czy pracuje na siedząco, czy na stojąco.

Fabryczna regulacja zgodna z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych odcieni szarości EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14.

Możliwość podłączenia dwóch komputerów

Monitor wyposażono w złącza wejściowe DisplayPort oraz DVI-D, co pozwala podłączyć do niego dwa komputery jednocześnie. Gdy monitor odbiera dwa różne sygnały, użytkownik może przełączać się między nimi ręcznie lub automatycznie.

Proste tworzenie konfiguracji wielomonitorowych

Wbudowane złącze wyjściowe DisplayPort umożliwia szeregowe połączenie ze sobą kilku monitorów, aby z łatwością stworzyć konfigurację wieloekranową bez zbędnego okablowania.

Ulga dla oczu

RadiLight to opcjonalna lampa montowana z tyłu monitora RadiForce subtelnie oświetlająca znajdującą się za nim ścianę. Takie rozwiązanie zapobiega zmęczeniu wzroku podczas patrzenia na jasny monitor w ciemnym pomieszczeniu, nie powodując jednocześnie odbijania się światła od ekranu. Lampa RadiLight nie zabiera cennego miejsca na biurku, a jej montaż nie wymaga odłączenia stopki monitora.

Dowiedz się więcej o lampie RadiLight

Zrównoważony rozwój

Zgodnie z filozofią EIZO produkt wysokiej jakości to produkt o długim cyklu życia, przyjazny dla środowiska i powstały w duchu zrównoważonego rozwoju. Monitory RadiForce powstają więc zgodnie z międzynarodowymi przepisami środowiskowymi, oferują inteligentne funkcje energooszczędne i mają długą żywotność, dzięki której ograniczają zużycie zasobów.

Plastik z recyklingu

Około 19% plastiku użytego do produkcji monitora RadiForce MX243W pochodzi z recyklingu. W ten sposób ograniczamy ilość plastikowych opadów trafiających do środowiska, oszczędzamy zasoby i promujemy ponowne wykorzystanie materiałów.

Opakowanie przyjazne dla środowiska

Monitory MX243W pakuje się przy pomocy pulpy papierowej, wytwarzanej z pochodzących z recyklingu kartonów i gazet. Pulpa ta, zwana również masą papierową, ma mniejszy wpływ na środowisko naturalne niż tradycyjne materiały używane do pakowania, takie jak styropian czy plastik.

Społecznie odpowiedzialna produkcja

Produkcja monitora MX243W odbywa się w sposób odpowiedzialny społecznie. Na żadnym jej etapie nie wykorzystuje się pracy dzieci ani pracy przymusowej. Wszyscy dostawcy EIZO zostali starannie wyselekcjonowani, tak aby zapewnić odpowiedzialność społeczną całego łańcucha dostaw. Dotyczy to w szczególności pozyskiwania minerałów „konfliktowych”. EIZO co roku publikuje szczegółowy raport dotyczący odpowiedzialności społecznej.

Dowiedz się więcej o społecznej odpowiedzialności EIZO

Monitor przyjazny środowisku

Monitory MX243W produkowane są we własnej fabryce EIZO, w której wdrożono system zarządzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001. Obejmuje to m.in. ograniczenie odpadów i emisji, zmniejszenie zużycia wody, zasobów i energii oraz promowanie ekologicznej postawy wśród pracowników. EIZO relacjonuje te działania w corocznym, udostępnianym publicznie raporcie dotyczącym społecznej odpowiedzialności biznesu.

Troska o planetę

Projektując monitor MX243W, wzięliśmy pod uwagę jego wpływ na środowisko naturalne i zadbaliśmy o to, by miał jak najdłuższy cykl życia – zazwyczaj znacznie wykraczający poza 5-letni okres gwarancyjny. Części zamienne są dostępne do siedmiu lat po zakończeniu produkcji. Długa żywotność monitora i możliwość jego naprawy pozwalają oszczędzać zasoby i chronić środowisko. W procesie produkcji zwracamy szczególną uwagę na stosowanie wyłącznie komponentów i materiałów wysokiej jakości.

Gwarancja

5-letnia gwarancja

EIZO oferuje klientom 5-letnią gwarancję. Jest to możliwe dzięki rozwiniętemu procesowi produkcyjnemu opartemu na prostej zasadzie: tworzenie innowacyjnego sprzętu z najwyższej jakości materiałów.

Rekomendowane karty graficzne

Do zastosowań diagnostycznych polecamy karty graficzne EIZO, które doskonale współpracują z monitorami z serii RadiForce.

Karta graficzna MED-XN51LP

Karta MED-XN51LP obsługuje wszystkie funkcje i ustawienia monitora RadiForce MX243W. Nie tylko ułatwia precyzyjną diagnostykę, ale też pozwala kontrolować wiele monitorów jednocześnie. Producent zapewnia wsparcie techniczne oraz serwis wszystkich kart medycznych EIZO w ramach gwarancji.

Case studies

Zobacz, kto i dlaczego używa monitorów EIZO

Przeglądaj

Często zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Przejdź do działu FAQ