RadiForce MX317W

30,5″ (77,5 cm) | 4096 x 2160 (17:9) | IPS

8-megapikselowy monitor medyczny z nowoczesnym złączem USB-C. Idealny do zastosowań w teleradiologii i patologii cyfrowej.

RadiForce MX317W

30-calowy model RadiForce MX317W przeznaczony jest do wyświetlania kart pacjenta oraz obrazów stosowanych w diagnostyce i patologii. Monitor ma ekran w rozdzielczości 4096 x 2160 (8 megapikseli) oraz wbudowane złącze USB-C, dzięki któremu doskonale nadaje się do teleradiologii i oglądania badań w domu.

Doskonałe odwzorowanie detali

Dzięki rozdzielczości 8 MP, współczynnikowi kontrastu 1800:1 i stabilnej jasności na poziomie do 550 cd/m2 monitor zapewnia doskonałą jakość obrazu. Różnice między najdrobniejszymi detalami widoczne są niezależnie od kąta patrzenia. To przydatne zwłaszcza w sytuacji, gdy ekran ogląda kilka osób jednocześnie.

Stała kontrola jakości obrazu

EIZO RadiCS, opcjonalne oprogramowanie do kontroli jakości obrazu, umożliwia kompleksowe zarządzanie monitorami, w tym przeprowadzanie kalibracji i testów zgodności. Dla środowisk, w których korzysta się z wielu stacji roboczych, polecamy RadiNET Pro – oprogramowanie umożliwiające scentralizowane zarządzanie kalibracją wszystkich podłączonych monitorów. Odciąża to administratorów i pracowników serwisu IT, znacznie obniżając przy tym koszty związane z kontrolą jakości monitorów. Podstawowa wersja oprogramowania RadiCS LE jest dołączona do każdego monitora RadiForce.

Technologia poprawy ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Jednolita jasność na całym ekranie

Funkcja DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewnia optymalną, równomierną jasność podświetlenia, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na specyfikę monitorów LCD.

Prosta kontrola jakości

Wbudowany w przednią ramkę czujnik IFS przeprowadza pomiary jasności i odcieni szarości, a następnie kalibruje monitor zgodnie ze standardem DICOM Part 14. Eliminuje to potrzebę podłączania zewnętrznych kalibratorów, a także pozwala na regularne kontrolowanie jakości bez zasłaniania obszaru wyświetlania. W efekcie proces kontroli jakości zajmuje dużo mniej czasu i wymaga mniejszych nakładów finansowych.

Funkcja Point-and-Focus

Korzystając z funkcji Point-and-Focus, radiolog może zaznaczyć wybrane obszary obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Ocenę dodatkowo ułatwia możliwość zmiany jasności i skali szarości dla konkretnych punktów na ekranie.

Funkcja Hide-and-Seek

Funkcja Hide-and-Seek służy do szybkiego chowania i pokazywania okna PinP (Picture in Picture). W tym celu wystarczy przesunąć kursor myszki do krawędzi ekranu albo nacisnąć odpowiedni klawisz skrótu. Dzięki temu można wyeliminować dodatkowy monitor, nie rezygnując z szybkiego przeglądania raportów, danych pacjenta, itp.

Funkcja Switch-and-Go

Funkcja Switch-and-Go pozwala obsługiwać dwa komputery jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury (kursor porusza się między ekranami). Lekarz może również przełączać sygnały między stacjami roboczymi, nie musząc za każdym razem zmieniać urządzeń peryferyjnych. Pomaga to zwiększyć wydajność pracy i uzyskać wygodną, intuicyjną w obsłudze przestrzeń roboczą.

Predefiniowany tryb wyświetlania dla patologii cyfrowej

MX317W to pierwszy monitor z serii RadiForce, który oferuje osobny tryb wyświetlania do patologii cyfrowej. Jego parametry dobrano pod kątem szczegółowej reprodukcji mikroskopowych obrazów przedstawiających struktury komórkowe i tkankowe.

Monitor nie otrzymał zezwolenia FDA 510(k) dla patologii cyfrowej.

Proste tworzenie konfiguracji wielomonitorowych

Złącze USB-C obsługuje połączenia szeregowe (daisy chain). Korzystając z tej funkcjonalności, do mobilnej stacji roboczej można podłączyć kilka monitorów naraz, by stworzyć stanowisko wieloekranowe bez zbędnego okablowania. Na powiększonej w ten sposób przestrzeni roboczej można jednocześnie wyświetlać listy i opisy badań oraz karty pacjentów. Dzięki temu nie trzeba co chwila przełączać się między oknami ani przewijać ich zawartości.

Ulga dla oczu

RadiLight to opcjonalna lampa montowana z tyłu monitora RadiForce subtelnie oświetlająca znajdującą się za nim ścianę. Takie rozwiązanie zapobiega zmęczeniu wzroku podczas patrzenia na jasny monitor w ciemnym pomieszczeniu, nie powodując jednocześnie odbijania się światła od ekranu. Lampa RadiLight nie zabiera cennego miejsca na biurku, a jej montaż nie wymaga odłączenia stopki monitora.

Troska o środowisko

EIZO konsekwentnie dąży do wprowadzania odpowiedzialnych rozwiązań produkcyjnych, dzięki którym może dostarczać wysokiej jakości produkty, dbając jednocześnie o środowisko.

Plastik pochodzący z recyklingu

Ponad 70% plastiku użytego do produkcji monitora RadiForce MX317W pochodzi z recyklingu. W ten sposób ograniczamy ilość plastikowych opadów trafiających do środowiska, oszczędzamy zasoby i promujemy ponowne wykorzystanie materiałów.

Ekologiczne materiały pakowe

EIZO stopniowo rezygnuje z pakowania monitorów w plastik i styropian z uwagi na dobro planety. Na czas transportu monitor RadiForce MX317W zabezpiecza się pulpą papierową wytwarzaną z pochodzących z recyklingu kartonów i gazet. Kable również pakowane są w papier zamiast plastikowych woreczków.

Zaangażowanie w cele zrównoważonego rozwoju (SDG)

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu EIZO przyłączyło się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ:

  • Troska o środowisko: do produkcji monitorów z serii FlexScan wykorzystuje się plastik pochodzący z recyklingu oraz odpowiedzialne pozyskiwane materiały. Gotowe monitory wysyłane są w opakowaniach nadających się do recyklingu.
  • Produktywność: Stosując innowacyjne technologie i oprogramowanie, EIZO stara się doskonalić warunki pracy ludzkiej i zwiększać jej produktywność.

5-letnia gwarancja

EIZO oferuje klientom 5-letnią gwarancję. Jest to możliwe dzięki rozwiniętemu procesowi produkcyjnemu opartemu na prostej zasadzie: tworzenie innowacyjnego sprzętu z najwyższej jakości materiałów.