RadiForce RX560

21,3″ (54,1 cm) | 2048 x 2560 (4:5) | IPS

Dzięki funkcji Hybrid Gamma PXL monitor RX560 MammoDuo automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości.

RadiForce RX560

RX560 wiernie odwzorowuje monochromatyczne obrazy z tomosyntezy i mammografii oraz kolorowe obrazy z badań takich jak rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa czy USG. Funkcja Hybrid Gamma PXL sprawia, że zarówno monochromatyczne, jak i kolorowe badania są prawidłowo wyświetlane.

Stanowisko dwuekranowe bez rozpraszających ramek

RX560 ma ramkę o szerokości zaledwie 7,5 mm – najcieńszą spośród wszystkich 5-megapikselowych monitorów dostępnych na rynku. Dzięki niej całkowita odległość między dwoma ekranami wynosi tylko 15 mm. Na dodatek ramka znajduje się jedynie 2,5 mm powyżej ekranu, co pozwala uzyskać niemal idealnie płaską powierzchnię w konfiguracji dwumonitorowej.

Zgrabna, kompaktowa konstrukcja

Szerokość, wysokość i głębokość obudowy monitora jest odpowiednio o 67, 36 i 20,5 mm mniejsza od typowej konfiguracji z jednym monitorem o takiej samej rozdzielczości. Oznacza to, że umieszczone na jednej stopce dwa ekrany zajmują o 22% mniej miejsca.

Łatwa regulacja

Nowa stopka umożliwia wygodną zmianę wysokości i nachylenia obu monitorów oraz obrócenie ich tak, by między ekranami nie było żadnych przerw.

Elegancka obudowa

Czarne ramki z przodu obudowy pomagają skupić wzrok na ekranie podczas pracy w słabo oświetlonych pomieszczeniach, a biały pasek biegnący po bokach monitora nadaje mu lekkiego, nowoczesnego wyglądu.

Funkcja Point-and-Focus

Korzystając z funkcji Point-and-Focus, radiolog może zaznaczyć wybrane obszary obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Ocenę dodatkowo ułatwia możliwość zmiany jasności i skali szarości dla konkretnych punktów na ekranie.

Wyświetlanie badań USG, TK i MRI w kolorze

W przesiewowych badaniach piersi coraz częściej łączy się mammografię i ultrasonografię, aby dobrze zobaczyć gęstą tkankę. Gdy pojawi się podejrzenie nowotworu, wykonuje się również inne badania takie jak biopsja, rezonans magnetyczny czy tomografia.

RX560 to pierwszy na świecie monitor medyczny wykorzystujący panel LCD typu LTPS (low temperature polysilicon), dzięki któremu na kolorowym ekranie można uzyskać wyjątkowo wysoką jasność na poziomie nawet 1100 cd/m2, a więc zbliżoną do jasności monitorów monochromatycznych. Pozwala to wyświetlać monochromatyczne obrazy z mammografii i tomosyntezy w wysokiej rozdzielczości i z oddaniem głębokiej czerni, a jednocześnie kolorowe obrazy takie jak obrazowanie USG.

RX560 ma również kontrast na poziomie 1500:1, spotykany zazwyczaj tylko w monitorach monochromatycznych, umożliwiający odtwarzanie głębokiej czerni bez efektu blaknięcia.

Jednoczesna reprodukcja kolorów i skali szarości

Funkcja Hybrid Gamma PXL automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. Zapewnia to większą dokładność odwzorowania niż typowa funkcja rozpoznawania obszarów obrazu.

RX560 wiernie odwzorowuje nie tylko monochromatyczne obrazy z tomosyntezy i mammografii, ale także kolorowe obrazy z badań takich jak rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa czy USG. Dzięki temu radiolog może jednocześnie oglądać wszystkie obrazy mając pewność, że każdy z nich wyświetla się prawidłowo.

Proste tworzenie konfiguracji wielomonitorowych

Wbudowane złącze wyjściowe DisplayPort umożliwia szeregowe połączenie ze sobą kilku monitorów, aby z łatwością stworzyć konfigurację wieloekranową bez zbędnego okablowania.

Plątanina kabli
Minimalna ilość okablowania

Technologia poprawy ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Wysoka ostrość obrazu

Monitor wyświetla piksele w rozmiarze 0,165 mm, dzięki czemu obraz widoczny na ekranie jest ostry i wyraźny.

Zgodność ze standardami AAPM/Euref/DIN

Własności obrazu (w szczególności jasność i kontrast) są zgodne z normą DIN 6868-157. Konfigurację trybu DICOM® GSDF przeprowadza się w fabryce, co gwarantuje stałą reprodukcję skali szarości, wyjątkowo istotną w diagnostyce.

Zgodność z normami FDA

Monitor spełnia normy FDA – 510(k) dla tomosyntezy piersi, mammografii i radiografii ogólnej.

Prosta kontrola jakości

Wbudowany w przednią ramkę czujnik IFS przeprowadza pomiary jasności i odcieni szarości, a następnie kalibruje monitor zgodnie ze standardem DICOM Part 14. Eliminuje to potrzebę podłączania i odłączania zewnętrznych kalibratorów a także pozwala na regularne kontrolowanie jakości bez zasłaniania obszaru  wyświetlania. W efekcie proces kontroli jakości zajmuje dużo mniej czasu i wymaga mniejszych nakładów finansowych.

Miliard odcieni dzięki 13-bitowej tabeli LUT

Za renderowanie kolorów odpowiada 13-bitowa tabela LUT (Look-Up Table), której zakres 10-bitowy dostępny jest dla sygnału DisplayPort. Monitor jest więc w stanie odtworzyć aż miliard kolorów, co ułatwia rozróżnianie drobnych struktur w procesie diagnostycznym.

Jasność na stałym poziomie

Wbudowany czujnik podświetlenia stale kontroluje luminancję panelu. Oznacza to, że jasność dopasowywana jest już w kilka sekund po włączeniu monitora i nie zmienia się przez cały czas pracy.

Jednolita jasność na całym ekranie

Funkcja DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewnia optymalną, równomierną jasność podświetlenia, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na specyfikę monitorów LCD.

Wybór optymalnego trybu wyświetlania

Znajdujący się na przednim panelu przycisk CAL pozwala wybierać różne tryby wyświetlania odpowiednie dla różnych typów obrazów np. endoskopowych, RTG czy TK.

Czujnik obecności

Czujnik obecności wykrywa, kiedy użytkownik odchodzi od monitora i automatycznie przełącza monitor w tryb oszczędzania energii. Po powrocie użytkownika na miejsce czujnik rejestruje jego obecność i monitor płynnie wznawia normalne działanie.

Stabilny poziom jasności

EIZO ręczy za stabilną jasność swoich monitorów i obejmuje ją gwarancją na określony czas użytkowania.

Stała kontrola jakości obrazu

EIZO RadiCS, opcjonalne oprogramowanie do kontroli jakości obrazu, umożliwia kompleksowe zarządzanie monitorami, w tym przeprowadzanie kalibracji i testów zgodności. Dla środowisk, w których korzysta się z wielu stacji roboczych, polecamy RadiNET Pro – oprogramowanie umożliwiające scentralizowane zarządzanie kalibracją wszystkich podłączonych monitorów. Odciąża to administratorów i pracowników serwisu IT, znacznie obniżając przy tym koszty związane z kontrolą jakości monitorów. Podstawowa wersja oprogramowania RadiCS LE jest dołączona do każdego monitora RadiForce.

Karta graficzna MED-XN92

Karta MED-XN92 obsługuje wszystkie funkcje i ustawienia monitora RadiForce RX560-MD. Nie tylko ułatwia precyzyjną diagnostykę, ale też pozwala kontrolować wiele monitorów jednocześnie. Producent zapewnia wsparcie techniczne oraz serwis wszystkich kart medycznych EIZO w ramach gwarancji.

Ulga dla oczu

RadiLight to opcjonalna lampa montowana z tyłu monitora RadiForce subtelnie oświetlająca znajdującą się za nim ścianę. Takie rozwiązanie zapobiega zmęczeniu wzroku podczas patrzenia na jasny monitor w ciemnym pomieszczeniu, nie powodując jednocześnie odbijania się światła od ekranu. Lampa RadiLight nie zabiera cennego miejsca na biurku, a jej montaż nie wymaga odłączenia stopki monitora.

Dowiedz się więcej o lampie RadiLight

Gwarancja

5-letnia gwarancja

EIZO oferuje klientom 5-letnią gwarancję. Jest to możliwe dzięki rozwiniętemu procesowi produkcyjnemu opartemu na prostej zasadzie: tworzenie innowacyjnego sprzętu z najwyższej jakości materiałów.