RadiForce RX660

30,0″ (76 cm) | 3280 x 2048 (16:10) | IPS

Dzięki szerokiej przekątnej i wysokiej rozdzielczości monitora użytkownik może swobodnie rozmieszczać potrzebne obrazy na ekranie. Model RX660 zajmuje też mniej miejsca niż dwa monitory w rozdzielczości 3 MP.

RadiForce RX660

Rozdzielczość 6 megapikseli sprawia, że RadiForce RX660 ma obszerną przestrzeń roboczą do wyświetlania obrazów radiologicznych i jest wygodniejszy w obsłudze niż dwa monitory 3-megapikselowe. Dzięki szerokiej przekątnej ekranu radiolog może swobodnie rozmieszczać obrazy według własnych upodobań.

Elegancka obudowa

Czarne ramki z przodu obudowy pomagają skupić wzrok na ekranie podczas pracy w słabo oświetlonych pomieszczeniach, a biały pasek biegnący po bokach monitora nadaje mu lekkiego, nowoczesnego wyglądu.

Doskonałe odwzorowanie detali

Dzięki rozdzielczości 6MP, współczynnikowi kontrastu 1500:1 i stabilnej jasności na poziomie do 1000 cd/m2 monitor zapewnia doskonałą jakość obrazu. Różnice między najdrobniejszymi detalami widoczne są niezależnie od kąta patrzenia. To przydatne zwłaszcza w sytuacji, gdy ekran ogląda kilka osób jednocześnie.

Jednoczesna reprodukcja kolorów i skali szarości

Funkcja Hybrid Gamma PXL automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skale szarości. Dzięki temu obrazy monochromatyczne z badań takich jak RTG, MRI i TK wyświetlane są zgodnie ze standardem DICOM Part 14, a obrazy kolorowe , np. z endoskopii lub USG, są odtwarzane zgodnie ze standardem  Gamma 2.2. W efekcie radiolog może wygodnie oglądać wszystkie badania na jednym ekranie.

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

W nowoczesnym szpitalu coraz więcej badań ogląda się w postaci cyfrowej, dlatego radiolodzy potrzebują monitorów umożliwiających sprawne nawigowanie między wieloma obrazami. Unikalna technologia EIZO Work-and-Flow znacznie upraszcza im pracę, oferując szereg funkcji przygotowanych specjalnie z myślą o zastosowaniach diagnostycznych. Aby korzystać z Work-and-Flow, potrzebny jest monitor RadiForce i dołączone do niego oprogramowanie RadiCS LE.

Funkcja Point-and-Focus

Korzystając z funkcji Point-and-Focus, radiolog może zaznaczyć wybrane obszary obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Ocenę dodatkowo ułatwia możliwość zmiany jasności i skali szarości dla konkretnych punktów na ekranie.

Funkcja Hide-and-Seek

Funkcja Hide-and-Seek służy do szybkiego chowania i pokazywania okna PinP (Picture in Picture). W tym celu wystarczy przesunąć kursor myszki do krawędzi ekranu albo nacisnąć odpowiedni klawisz skrótu. Dzięki temu można wyeliminować dodatkowy monitor, nie rezygnując z szybkiego przeglądania raportów, danych pacjenta, itp.

Funkcja Switch-and-Go

Funkcja Switch-and-Go pozwala obsługiwać dwa komputery jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury (kursor porusza się między ekranami). Lekarz może również przełączać sygnały między stacjami roboczymi, nie musząc za każdym razem zmieniać urządzeń peryferyjnych. Pomaga to zwiększyć wydajność pracy i uzyskać wygodną, intuicyjną w obsłudze przestrzeń roboczą.

Stała kontrola jakości obrazu

EIZO RadiCS, opcjonalne oprogramowanie do kontroli jakości obrazu, umożliwia kompleksowe zarządzanie monitorami, w tym przeprowadzanie kalibracji i testów zgodności. Dla środowisk, w których korzysta się z wielu stacji roboczych, polecamy RadiNET Pro – oprogramowanie umożliwiające scentralizowane zarządzanie kalibracją wszystkich podłączonych monitorów. Odciąża to administratorów i pracowników serwisu IT, znacznie obniżając przy tym koszty związane z kontrolą jakości monitorów. Podstawowa wersja oprogramowania RadiCS LE jest dołączona do każdego monitora RadiForce.

Miliard kolorów dzięki 13-bitowej tabeli LUT

Za reprodukcję kolorów odpowiada 13-bitowa tabela LUT. Gdy monitor odbiera sygnał DisplayPort, na ekranie może wyświetlać się obraz 10-bitowy. W efekcie dostępnych jest aż miliard kolorów, co ułatwia rozróżnianie drobnych struktur w procesie diagnostycznym.

Prosta kontrola jakości

Wbudowany w przednią ramkę czujnik IFS przeprowadza pomiary jasności i odcieni szarości, a następnie kalibruje monitor zgodnie ze standardem DICOM Part 14. Eliminuje to potrzebę podłączania i odłączania zewnętrznych kalibratorów a także pozwala na regularne kontrolowanie jakości bez zasłaniania obszaru  wyświetlania. W efekcie proces kontroli jakości zajmuje dużo mniej czasu i wymaga mniejszych nakładów finansowych.

Zgodność z normami FDA

Monitor spełnia normy FDA – 510(k) dla radiografii ogólnej, nie służy jednak do wyświetlania obrazów mammograficznych w celach diagnostycznych.

Zgodność ze standardami AAPM/Euref/DIN

Własności obrazu (w szczególności jasność i kontrast) są zgodne z normą DIN 6868-157. Konfigurację trybu DICOM® GSDF przeprowadza się w fabryce, co gwarantuje stałą reprodukcję skali szarości, wyjątkowo istotną w diagnostyce.

Technologia poprawy ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu

Jednolita jasność na całym ekranie

Funkcja DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewnia optymalną, równomierną jasność podświetlenia, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na specyfikę monitorów LCD.

Jasność na stałym poziomie

Wbudowany czujnik podświetlenia stale kontroluje luminancję panelu. Oznacza to, że jasność dopasowywana jest już w kilka sekund po włączeniu monitora i nie zmienia się przez cały czas pracy.

Stabilny poziom jasności

EIZO ręczy za stabilną jasność swoich monitorów i obejmuje ją gwarancją na określony czas użytkowania.

Czujnik oświetlenia w otoczeniu

Monitor ma wbudowany czujnik jasności, który mierzy poziom oświetlenia w otoczeniu i może posłużyć do przeprowadzania testów niezmienności parametrów. Do współpracy z czujnikiem przeznaczone jest opcjonalne oprogramowanie RadiCS.

Wygodne porównywanie obrazów

Monitor wyposażono w złącza wejściowe DVI-D i DisplayPort, co pozwala traktować go jako pojedynczy ekran 6-megapikselowy lub odpowiednik dwóch ekranów 3-megapikselowych. Oznacza to, że można wyświetlać na nim obrazy z dwóch komputerów lub kart graficznych jednocześnie bez rozpraszających ramek, które cechują konfiguracje wielomonitorowe. Obrazy wyświetlają się obok siebie w trybie Picture-by-Picture, a ich rozmieszczenie można swobodnie zmieniać.

Wygodne wyświetlanie obrazów obok siebie

Funkcja Picture by Picture (PbyP) pozwala wyświetlać na jednym ekranie obrazy z dwóch różnych źródeł sygnału, bez rozpraszających ramek cechujących konfiguracje wielomonitorowe.

Proste tworzenie konfiguracji wielomonitorowych

Wbudowane w monitor złącza wejściowe i wyjściowe DisplayPort umożliwiają szeregowe podłączenie ze sobą kilku monitorów, aby z łatwością stworzyć konfigurację wieloekranową bez zbędnego okablowania.

Jeden monitor, szereg złączy

Szeroki wybór złączy wejściowych sprawia, że większość urządzeń (komputery, laptopy, kamery) można podłączyć bezpośrednio do monitora.

Czujnik obecności

Czujnik obecności wykrywa, kiedy użytkownik odchodzi od monitora i automatycznie przełącza monitor w tryb oszczędzania energii. Po powrocie użytkownika na miejsce czujnik rejestruje jego obecność i monitor płynnie wznawia normalne działanie.

Wydłużony czas użytkowania dzięki automatycznemu wyłączaniu

Monitor posiada opcję automatycznego wyłączania podświetlenia (Backlight Saver), która wydłuża jego żywotność. Podobnie jak w przypadku wygaszacza ekranu, diody LED wyłączają się, gdy ekran nie jest używany.

Funkcja Backlight Saver jest częścią oprogramowania RadiCS.

Karta graficzna MED-XN72

Karta MED-XN72 obsługuje wszystkie funkcje i ustawienia monitora RadiForce RX660. Nie tylko ułatwia precyzyjną diagnostykę, ale też pozwala kontrolować wiele monitorów jednocześnie. Producent zapewnia wsparcie techniczne oraz serwis wszystkich kart medycznych EIZO w ramach gwarancji.

Ulga dla oczu

RadiLight to opcjonalna lampa montowana z tyłu monitora RadiForce subtelnie oświetlająca znajdującą się za nim ścianę. Takie rozwiązanie zapobiega zmęczeniu wzroku podczas patrzenia na jasny monitor w ciemnym pomieszczeniu, nie powodując jednocześnie odbijania się światła od ekranu. Lampa RadiLight nie zabiera cennego miejsca na biurku, a jej montaż nie wymaga odłączenia stopki monitora.

Dowiedz się więcej o lampie RadiLight

5-letnia gwarancja

EIZO oferuje klientom 5-letnią gwarancję. Jest to możliwe dzięki rozwiniętemu procesowi produkcyjnemu opartemu na prostej zasadzie: tworzenie innowacyjnego sprzętu z najwyższej jakości materiałów.