Miło jest nam poinformować o sprzętowej integracji danych IMAGICA 3D LUT w monitorach dedykowanych do systemów zarządzania kolorem: CG318-4K oraz CG248-4K. Sprzętowe wsparcie danych IMAGICA 3D LUT umożliwi poprawne odwzorowanie i edycje obrazów stworzonych z wykorzystaniem przestrzeni kolorów REC.2020.

Standard Rec. 2020 odtwarza żywe kolory, które są nieosiągalne w przestrzeni barw Rec. 709. W przemyśle fotograficznym i kinowym standard Rec. 2020 staje się coraz popularniejszy, w związku z czym na rynku rośnie także liczba obsługujących go urządzeń do robienia i edytowania obrazów.

IMAGICA Corporation to japońska firma zajmująca się postprodukcją filmów, programów telewizyjnych i reklam. Stworzone przez nią dane 3D LUT zostały wprowadzone do nowych monitorów 4K EIZO z serii ColorEdge, wyposażonych w predefiniowany tryb pracy Gamut Warning. Po wyborze tego trybu monitor wskazuje obszary obrazu Rec. 2020, których nie da się odtworzyć w przestrzeni Rec. 709 i konwertuje je do odcieni szarości. Do dyspozycji użytkownika jest też tryb pracy Rec. 709 Clipping, który pozwala oglądać obrazy Rec. 2020 w przestrzeni kolorów Rec. 709 i pokazuje, jak będą się wyświetlały w telewizji HDTV.

 color_space_318_4K  REC 2020

Wszystkie predefiniowane tryby pracy są łatwo dostępne za pośrednictwem przełączników z przodu obudowy monitora, pozwalających na bieżąco kontrolować kolory i przez to zwiększyć wydajność procesu edytowania obrazów w wysokiej rozdzielczości.