Monitoring wizyjny

Profesjonalne rozwiązania do monitoringu wizyjnego

Wszystkie urządzenia stosowane w monitoringu wizyjnym muszą odznaczać się przede wszystkim dużą trwałością i niezawodnością – także, jeśli pracują nieprzerwanie w trybie 24/7. Rozwiązania EIZO z serii DuraVision, w tym monitory, dekodery IP i kamery, zapewniają wysoką jakość obrazu i długie, bezawaryjne działanie, dzięki czemu świetnie nadają się do użytku w systemach CCTV.

Rozwiązania IP działające bez komputera

Używanie komputera w systemie monitoringu wizyjnego nie zawsze jest pożądane. W niektórych przypadkach może nawet okazać się niemożliwe ze względu na ograniczoną ilość miejsca. W portfolio EIZO znajdują się działające bez udziału komputera monitory IP ze zintegrowanymi funkcjami optymalizacji obrazu oraz dekoder IP, który można połączyć z dowolnym monitorem w rozdzielczości do 4K UHD.

Tradycyjne rozwiązania odchodzą do lamusa

Przesyłanie obrazu z kamer IP do monitora było kiedyś bardzo złożonym zadaniem. Aby odbierać sygnał z kamery na ekranie monitora, konieczny był komputer z odpowiednim oprogramowaniem oraz urządzeniami peryferyjnymi. Wiązało się to ze sporymi wydatkami (m.in. na licencje oprogramowania, programy antywirusowe i serwisowanie) oraz dużą ilością sprzętu, który zajmował miejsce i wymagał czasochłonnego podłączenia.

Oferowane przez EIZO rozwiązania IP łączą się bezpośrednio z kamerą IP lub przełącznikiem, aby błyskawicznie strumieniować sygnały wideo. Nie potrzebują komputera, oprogramowania ani żadnego innego sprzętu, co znacznie upraszcza instalację, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednocześnie istotnie zmniejszają ryzyko awarii, eliminując sprzęt podatny na usterki. Do kontrolowania monitorów oraz zarządzania kamerami służy intuicyjny w obsłudze interfejs www. Monitory IP z serii DuraVision wyposażono również w szereg funkcji do optymalizacji obrazu, umożliwiających m.in. poprawienie widoczności wideo z kamer umieszczonych w ciemnych parkingach podziemnych.

Tradycyjna konfiguracja
Konfiguracja z monitorem IP

Partnerzy technologiczni

EIZO współpracuje z czołowymi producentami w branży monitoringu, aby zapewnić kompatybilność i wsparcie techniczne dla różnego sprzętu, jak również współtworzyć rozwiązania spełniające najczęściej stawiane przez użytkowników wymagania.

Zalety rozwiązań EIZO do monitoringu:

  • Urządzenia przystosowane do pracy 24/7
  • Wysoka niezawodność i długi cykl życia produktów
  • Idealne do budynków, lokali usługowych, parkingów podziemnych, kontroli dostępu i in.
  • Możliwość podłączenia monitorów i dekoderów IP do kamer i systemów monitoringu bez pośrednictwa komputera
  • Lepsza widoczność dzięki funkcjom poprawy obrazu