W imieniu Tokina oraz fotowarsztaty.com zapraszamy w weekend 4-6 października na niepowtarzalny plener fotograficzny w czeskie Morawy, słynną „Małą Toskanię”. Tematem zajęć będzie oczywiście fotografia krajobrazowa i pejzaż. Między plenerami zaplanowane są zajęcia dodatkowe wykłady o kompozycji, obróbka i komentowanie zdjęć.
Na południowo-zachodnim skraju Karpat znajduje się jeden z najbardziej estetycznych regionów Europy. Faliste pola południowych Moraw porównuje się nie bez kozery do wzgórz Crete Senesi w Toskanii, czy amerykańskiej krainy Palouse.
Na Morawy wybieramy się jesienią, zobaczymy tam świeżo zaorane i obsiane oziminami falujące pola uprawne, ale przede wszystkim celować będziemy w niesamowitą feerię jesiennych barw otaczających nas ze wszystkich stron morawskich winnic. Miejsca plenerów są łatwo dostępne dzięki gęstej sieci dróg polnych i właściwie do wszystkich można dotrzeć samochodem osobowym. Jest to raj dla miłośników fotografii krajobrazu, raj ten dodajmy, łatwo osiągalny z Polski. Między plenerami zaplanowane są zajęcia dodatkowe: wykłady o kompozycji, obróbka i komentowanie zdjęć. Nie zapominamy też o odwiedzeniu podziemnej części Moraw, czyli piwnic winnych. Morawy są regionem winiarskim z tradycją sięgającą 937 roku. Uprawę winorośli
w Czechach wprowadzili Rzymianie, a jej rozwój zawdzięczamy głównie średniowiecznym klasztorom.
Oczywiście podczas wizyt w winnicach planowana jest degustacja.
Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy marki Tokina.


Termin: 4-6 października 2019
Cena: 890 zł
Cena obejmuje:
– uczestnictwo w plenerze;
– noclegi ze śniadaniem;
– dostęp do bezprzewodowego internetu w pensjonacie.
Więcej informacji:
https://fotowarsztaty.com/
https://fotowarsztaty.com/tematy-miejsca-zajec/morawskie-winnice-jesienny-plener-dlamilosnikow-krajobrazu-i-wina/
Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem info@fotowarsztaty.com.