EIZO ColorEdge CG318-4K otrzymał przyznawaną przez wydawnictwo NewBay Media nagrodę magazynu Digital Video – Best of Show targów NAB 2015, które odbywały się w ubiegłym miesiącu w Las Vegas.

ColorEdge_CG318-4K_NewBayMediaAward_pressProdukty nominowane do nagrody Best of Show oceniane są przez zespół inżynierów i specjalistów z branży, a przy ich wyborze brane są pod uwagę takie cechy, jak innowacyjność, funkcjonalność, stosunek możliwości do ceny.

ColorEdge CG318-4K jest modelem z czujnikiem umożliwiającym automatyczną kalibrację, przeznaczonym do zastosowań w takich dziedzinach, jak DCI 4K 2D i 3D CGI, produkcja efektów wizualnych czy korekcja kolorów. Jest to idealne narzędzie zarówno do edycji, jak i do wykorzystania w charakterze urządzenia referencyjnego. Posiada kilka predefiniowanych trybów pracy, w tym DCI, EBU, Rec.709 i SMPTE -C. Oferują również sprzętowe wsparcie 3D LUT Imagica, co umożliwia poprawne odwzorowanie i edycje obrazów stworzonych z wykorzystaniem przestrzeni kolorów REC.2020.