EIZO Corporation ogłosiło wprowadzenie do sprzedaży dwóch nowych monitorów z serii ColorEdge: CG2730 i CS2730. Oba modele mają duży, 27-calowy ekran i powstały z myślą o zastosowaniach graficznych.

cg_cs2730_press

Natywna rozdzielczość 2560 x 1440 umożliwia wyświetlanie dwukrotnie większej liczby pikseli niż ekrany w rozdzielczości 1280 x 1024 oraz o 60% więcej pikseli niż ekrany w rozdzielczości 1920 x 1200. Dzięki tak obszernej przestrzeni roboczej użytkownicy mogą pracować jednocześnie z obrazami i paletami narzędzi bez przełączania się między oknami.

Modele ColorEdge CG2730 i CS2730 zyskały też nową, zgrabniejszą obudowę. Dolna ramka obu monitorów jest o 46% cieńsza, a cała obudowa o 30% płytsza niż w modelach poprzedniej generacji. O 30% zmniejszyła się także ich waga (do zaledwie 8,9 kg), co w połączeniu z wbudowaną rączką ułatwia przenoszenie monitorów w plenerze lub wewnątrz studia fotograficznego. Zamiast tradycyjnych przycisków z przodu obu modeli znajdują się elektrostatyczne przełączniki, dające wygodny dostęp do menu ustawień i podświetlone diodami LED, co ułatwia pracę nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

ColorEdge CG2730 to model przeznaczony do profesjonalnych zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Wyposażono go we wbudowany czujnik, który umożliwia przeprowadzanie automatycznej kalibracji i tym samym zapewnia optymalną reprodukcję kolorów. Z kolei model ColorEdge CS2730 stworzono z myślą o amatorach i hobbystach, którzy mają skromniejsze możliwości finansowe niż profesjonalne studia graficzne, ale nadal chcą tworzyć i edytować cyfrowe zdjęcia czy ilustracje wysokiej jakości korzystając z zaawansowanych funkcji monitorów ColorEdge.

Nowe monitory ColorEdge korzystają z panelu IPS (in-plane-switching) o szerokim gamucie, odtwarzającym niemal całą przestrzeń Adobe RGB. Dodatkowo model CG2730 odtwarza także 98% przestrzeni DCI-P3 używanej w postprodukcji oraz zapewnia wysoki współczynnik kontrastu 1500:1, co umożliwia reprodukcję prawdziwej czerni. Specjalna powłoka zachowuje głębię ciemnych odcieni nawet przy patrzeniu na ekran pod kątem.

Oba monitory wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), gwarantującą utrzymanie współczynnika Delta-E na poziomie 3 lub mniej. Eliminuje to wahania jasności i chromatyczności obrazu na całej powierzchni ekranu.

Użytkownikom potrzebującym większej kontroli nad procesem kalibracji EIZO oferuje darmowe oprogramowanie ColorNavigator 6. Wartości wykorzystywane do tworzenia profilu ICC (jasność, krzywa gamma, punkt bieli) można wprowadzić samodzielnie lub skorzystać z gotowych wartości dobranych pod kątem fotografii, druku czy projektowania stron www. Oprogramowanie ColorNavigator 6 współpracuje z szerokim zakresem kalibratorów od popularnych producentów takich jak Datacolor i X-Rite.

Cechy wspólne

Dodatkowe funkcje modelu ColorEdge CG2730

Monitory ColorEdge CG2730 i CS2730 zostaną zaprezentowane na targach Photokina 2016, które odbędą się w Kolonii (Niemcy) w dniach 20–25 września.