EIZO Corporation przedstawiło nowe oprogramowanie służące do zapewnienia zgodności kolorystycznej na każdym etapie pracy z cyfrowymi obrazami. Quick Color Match to rozwiązanie upraszczające system zarządzania barwą, z którego zalet mogą korzystać zarówno hobbyści, jak i profesjonalni fotografowie.

qcm-software-prOprogramowanie Quick Color Match powstało w wyniku współpracy EIZO z trzema cenionymi na całym świecie liderami branży kreatywnej: Adobe, Canon i Epson. Połączenie ich wiedzy i doświadczenia pozwoliło stworzyć idealne rozwiązanie do zarządzania barwą, ułatwiające uzyskanie zgodności kolorystycznej na każdym etapie pracy, aż do momentu druku.

Nawet jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt, zapewnienie zgodności kolorów pozostaje żmudnym, czasochłonnym procesem, wymagającym precyzyjnej regulacji ustawień monitora, programu do retuszu oraz drukarki. Oprogramowanie Quick Color Match automatycznie dobiera ustawienia wszystkich urządzeń, aby ułatwić i przyspieszyć proces obróbki i druku zdjęć.

Współpracując z kompatybilnym monitorem serii ColorEdge, oprogramowanie Quick Color Match automatycznie reguluje jego ustawienia takie jak jasność, wzmocnienie, krzywa gamma oraz przestrzeń barwna (Adobe RGB), a następnie tworzy na ich podstawie profil zoptymalizowany pod kątem konkretnego rodzaju papieru. Przeciągnięcie i upuszczenie obrazu w oknie Quick Color Match powoduje uruchomienie Photoshopa i automatyczne dopasowanie jego ustawień do wartości zalecanych dla danego rodzaju drukarki i papieru.

„Jednym z największych wyzwań dla każdego fotografa jest uzyskanie wiernego odwzorowania kolorów na każdym etapie pracy. Oprogramowanie EIZO Quick Color Match to doskonałe rozwiązanie tego problemu, świetnie sprawdzające się podczas edytowania i drukowania zdjęć przy pomocy Photoshopa” – skomentował Chris Quek z Adobe Systems Inc.

Po zainstalowaniu wtyczki Canon Print Studio Pro lub Epson Print Layout oprogramowanie Quick Color Match automatycznie dobiera profil do wydruku oraz ustawienia koloru i softproofingu zalecane przez EIZO. W ten sposób użytkownik może szybko i sprawnie drukować zdjęcia nie przejmując się gąszczem okien ze skomplikowanymi opcjami i ustawieniami – wystarczy wybrać rozmiar i rodzaj papieru i jakość wydruku.

„Bardzo cieszy nas, że dzięki oprogramowaniu Quick Color Match fotografowie będą mogli skupić się na kreatywnym aspekcie swojej pracy i uzyskać jeszcze bardziej satysfakcjonujące wydruki na drukarce PIXMA PRO” – powiedział Keiichi Wakabayashi z Canon Europe Ltd.

„Epson prowadzi współpracę z wieloma czołowymi producentami, aby dostarczać swoim klientom najnowsze rozwiązania do profesjonalnego druku. Z ich pomocą fotografowie mogą spokojnie zająć się tworzeniem pięknych zdjęć, nie martwiąc się technicznymi aspektami zarządzania barwą i druku. Najnowszym efektem tej współpracy jest oprogramowanie Quick Color Match, wyjątkowo przydatne w procesie edycji i druku zdjęć” – skomentował Boris Creischer z Epsona.

Oprogramowanie Quick Color Match współpracuje z większością monitorów graficznych ColorEdge (w tym z najnowszymi modelami), co daje ich użytkownikom jeszcze więcej możliwości i ułatwia stworzenie kompleksowego systemu zarządzania barwą. Quick Color Match to prosta odpowiedź na skomplikowane procesy zapewniania zgodności kolorystycznej i idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą bez wysiłku uzyskać zdjęcia w rzeczywistych kolorach.

EIZO pokaże oprogramowanie Quick Color Match na targach Photokina 2016, które odbędą się w Kolonii (Niemcy) w dniach 20–25 września. Pokaz możliwości Quick Color Match będzie można zobaczyć także na stoiskach partnerów: Adobe, Canon i Epson.

Dostępność

Aby za darmo pobrać oprogramowanie Quick Color Match lub sprawdzić szczegółowe informacje dotyczące kompatybilności sprzętu i oprogramowania, odwiedź stronę www.eizoglobal.com.

Więcej informacji na temat monitorów EIZO znaleźć można na stronie: www.eizo.pl

 Zapraszamy na stoisko EIZO podczas tegorocznych targów Photokina – Hala 4.1, stoisko J011/K014.