EIZO wprowadza na rynek DuraVision DV4624 – 46-calowy monitor full HD (1920 × 1080) przeznaczony do zastosowań w żegludze morskiej. DV4624 jest nowym członkiem rodziny monitorów EIZO do zastosowań na statkach, która w tej chwili obejmuje modele o przekątnej od 19 do 46 cali.

dvDuraVision DV4624 ma wyjątkowo duży ekran, na którym można wygodnie przeglądać ważne dane nawigacyjne z jednej lub wielu aplikacji systemu stanowiska dowodzenia. Dostęp do dużej ilości informacji naraz na pojedynczym ekranie pozwala znacznie przyspieszyć pracę na statku.

DV4624 oferuje rozdzielczość full HD oraz współczynnik kontrastu 4000:1, dzięki czemu obrazy są wyświetlane wyraźnie i z najdrobniejszymi szczegółami. Szerokie kąty widzenia 178° redukują zmiany kontrastu i gradacji, zapewniając dobrą widoczność ekranu nawet przy patrzeniu na niego z boku.

DuraVision DV4624 jest niezwykle wytrzymały i doskonale nadaje się do użytku w ciężkich, morskich warunkach. Spełnia wymagania dotyczące pracy w określonych temperaturach, wilgotności oraz poziomie wibracji sprecyzowane w międzynarodowej normie IEC 60945 dla standardowych urządzeń nawigacyjnych i radiokomunikacyjnych wykorzystywanych w transporcie morskim. Stopień ochrony IP55 gwarantuje odporność monitora na wnikanie kurzu lub pyłu oraz na działanie strumieni wody o niskim ciśnieniu. Obudowę wykonano z przemysłowej stali nierdzewnej, która zapewnia wspaniałą wytrzymałość urządzenia.

Monitor wyposażono w podświetlenie LED, o dłuższej żywotności i zużywające mniej energii niż tradycyjne lampy CCFL. Szeroki zakres regulacji jasności (od zaledwie 1 cd/m2 do 700 cd/m2) umożliwia jej dopasowanie do warunków otoczenia i pory dnia.

Wszystkie monitory DuraVision DV4624 są kalibrowane w fabryce na etapie produkcji, aby wiernie odtwarzały kolory i spełniały specjalistyczne wymagania systemów ECDIS. Ponadto DV4624 daje możliwość kalibracji sprzętowej dzięki opcjonalnemu czytnikowi luminacji EIZO EACAL-R01. Użytkownik może przeprowadzić kalibrację jasności podświetlenia, krzywej gamma i punktu bieli w zaledwie parę minut, bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. Funkcja Picture-in-Picture (PiP) pozwala wyświetlić na ekranie małe, osobne okno z drugiego źródła sygnału, aby efektywnie przeglądać różnorodne dane nawigacyjne.

Dodatkowe funkcje:
• Montaż w standardzie VESA
• Pilot do regulacji menu OSD
• 2-letnia gwarancja producenta na nieprzerwany czas pracy
Monitor DuraVision DV4624 jest już dostępny w sprzedaży.