EIZO wprowadza do sprzedaży RadiForce MX217: kolorowy, 2-megapikselowy (1200 x 1600) monitor o przekątnej 21,3”. Jest on przeznaczony do wyświetlania obrazów diagnostycznych i dokumentacji medycznej pacjentów w szpitalach i przychodniach.

EIZO wprowadza do sprzedaży RadiForce MX217: kolorowy, 2-megapikselowy (1200 x 1600) monitor o przekątnej 21,3”. Jest on przeznaczony do wyświetlania obrazów diagnostycznych i dokumentacji medycznej pacjentów w szpitalach i przychodniach.

RadiForce MX217 jest bezpośrednim następcą modelu MX216. Podobnie jak jego poprzednik zapewnia zgodność ze standardem DICOM Part 14, co oznacza niezmienne przejścia tonalne na monochromatycznych obrazach pochodzących z badań takich jak RTG, TK czy MRI. Monitor umożliwia również wyświetlanie kolorowych obrazów z endoskopii, medycyny nuklearnej oraz USG. Dzięki temu na jednym ekranie można przeglądać obrazy z różnych modalności.

Model MX217 ma współczynnik kontrastu 1800:1, a więc lepszy od poprzednika, który oferował kontrast na poziomie 1500:1. Dzięki temu potrafi wiernie wyświetlać głęboką czerń, nie powodując przy tym blaknięcia obrazów monochromatycznych.

Monitor wyposażono w autorską technologię EIZO pod nazwą Hybrid Gamma PXL, która automatycznie rozróżnia obrazy monochromatyczne i kolorowe, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. Piksele monochromatyczne wyświetlają się zgodnie ze standardem DICOM Part 14, natomiast piksele kolorowe – zgodnie ze standardem Gamma 2.2. Dzięki temu lekarz może jednocześnie przeglądać różne rodzaje badań.

 

Korzystając z dołączonego oprogramowania RadiCS LE oraz czujnika IFS wbudowanego w przednią ramkę monitora, użytkownik może z łatwością przeprowadzić kalibrację DICOM Part 14 – bez udziału zewnętrznego kalibratora.

Złącze DisplayPort umożliwia szeregowe podłączenie dodatkowych monitorów i stworzenie wygodnego stanowiska roboczego z więcej niż jednym ekranem. Pozwala to lekarzom oglądać więcej danych jednocześnie (np. kart pacjentów i badań), eliminując zbędne okablowanie.

EIZO dokłada wszelkich starań, by prowadzić swoją działalność z poszanowaniem środowiska naturalnego. Około 18% plastiku użytego do produkcji monitora RadiForce MX217 pochodzi z recyklingu. W ten sposób ograniczamy ilość plastikowych opadów trafiających do środowiska, oszczędzamy zasoby i promujemy ponowne wykorzystanie materiałów.

Oprócz tego EIZO stopniowo rezygnuje z pakowania monitorów w plastik i styropian z uwagi na dobro planety. Na czas transportu monitor MX217 zabezpiecza się pulpą papierową wytwarzaną z pochodzących z recyklingu kartonów i gazet. Kable monitora również pakowane są w papier zamiast plastikowych woreczków.