EIZO wprowadziło do oferty nowy 2 megapixelowy monitor do diagnostyki o przekątnej 21.3 cala, idealny do wyświetlania obrazów z CT, MRI, CR w odcieniach szarości i obrazów kolorowych takich jak wizualizacje 3D. 

RadiForceRX250_press

RadiForce RX250 jest następcą monitora RadiForce RX240. W nowym modelu zastosowano unikalną technologię poprawy ostrości „EIZO’s Sharpness Recovery”. Obrazy wyświetlane na panelach LCD o wysokiej jasności tracą ostrość z powodu zwiększonej powierzchni szczelin w matrycy LCD. Technologia EIZO Sharpness Recovery przywraca czytelność obrazu, dzięki czemu wyświetlane zdjęcia są ostre.

Monitor ma nową, bardziej kompaktową obudowę. Dla zwiększenia komfortu pracy – szerokość, wysokość i głębokość monitora została zredukowana odpowiednio o 15 mm, 37,5 mm i 45,5 mm – w sumie to aż 27% różnicy w stosunku do monitorów poprzedniej generacji. Cieńsze, czarne przednie ramki idealnie nadają się do wyświetlania obrazu w ciemnych gabinetach diagnostycznych, nie rozpraszając wzroku lekarza, co ma wpływ na poprawną diagnozę. Białe obwódki biegnące po bokach monitora dodają konstrukcji lekkości i zapewniają nowoczesny, estetyczny wygląd, tworząc przyjazne dla pacjenta środowisko.

Korzystając ze złącza DisplayPort, użytkownicy mogą zarządzać kilkoma łańcuchowo połączonymi monitorami. Dzięki temu użytkownik może stworzyć stanowisko wielomonitorowe w systemie „Daisy Chain” bez skomplikowanej konfiguracji i bez potrzeby wykorzystania wielu kart graficznych i wielu kabli.

Prezentacja najnowszego modelu monitora EIZO RadiForce RX250 będzie miała miejsce podczas Europejskiego Kongresu Radiologicznego (ECR)
w Wiedniu w dniach 2-6 marca 2016r.

Zapraszamy na stoisko EIZO hala X5 stoisko 10