EIZO wprowadza na rynek 24-calowy monitor graficzny ColorEdge CS2400R z przestrzenią barw sRGB. Jest on przeznaczony dla hobbystów zajmujących się tworzeniem i edytowaniem cyfrowych treści takich jak zdjęcia czy ilustracje. CS2400R jest następcą modelu CS2410, od którego odróżnia go nowoczesne złącze USB-C oraz ekologiczne opakowanie.

ColorEdge CS2400R odwzorowuje 100% przestrzeni barw sRGB, dlatego doskonale nadaje się do pracy z grafiką wyświetlaną na stronach WWW czy w aplikacjach mobilnych. Monitor współpracuje też z darmowym oprogramowaniem EIZO ColorNavigator 7, które pozwala przeprowadzić kalibrację programową, aby zachować wierną reprodukcję kolorów.

Nowy model dołącza do portfolio monitorów graficznych EIZO wyposażonych w złącze USB-C. Korzystając z portu USB-C, użytkownik może podłączyć laptopa jednym kablem bez konieczności żmudnego podpinania urządzeń peryferyjnych. Złącze USB-C potrafi również dostarczać zasilanie o mocy 70 W do podłączonego urządzenia, np. tabletu lub laptopa. Dzięki temu nie trzeba korzystać z osobnej ładowarki.

CS2400R ma zgrabną obudowę i wizualnie lekką stopkę, które świetnie wpasują się w każde stanowisko pracy kreatywnej. Z tyłu monitora znajduje się wygodna rączka ułatwiająca przenoszenie go z miejsca na miejsce.

Klienci coraz częściej szukają producentów, którzy prowadzą swoją działalność z poszanowaniem środowiska i realizują inicjatywy zrównoważonego rozwoju. Od 2021 roku EIZO stopniowo zmienia sposób pakowania monitorów z różnych serii produktowych, wybierając bardziej ekologiczne materiały. Model ColorEdge CS2400R, zamiast w styropian i plastik, pakujemy w kartony oraz pulpę papierową.

Dodatkowe funkcje

1 Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie obsługujące 10-bitowy sygnał.

2 Czas użytkowania ograniczony do 30 tys. godzin.