Monitor do radiologii interwencyjnej

W portfolio EIZO GmbH pojawił się monitor CuratOR LX2420-T, wyposażony w panel dotykowy o przekątnej 23,8” i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080). CuratOR LX2420-T powstał z myślą o obsłudze interfejsu oraz wyświetlaniu obrazów medycznych na bloku operacyjnym i w radiologii interwencyjnej.

Obsługa dużej ilości danych na jednym ekranie

Personel medyczny pracujący w nowoczesnych gabinetach internistycznych oraz na salach operacyjnych korzysta z dużej ilości danych i obsługuje wiele różnych urządzeń. Potrzebuje zatem monitorów, które zapewniają niezawodne wyświetlanie obrazów, dobrą widoczność i łatwość użytkowania. CuratOR LX2420-T oferuje wysoką jasność na poziomie 600 cd/m2 oraz współczynnik kontrastu 1000:1, dzięki czemu wyraźnie wyświetla obrazy niezbędne na sali operacyjnej.

Monitor dotykowy wykorzystuje pojemnościową technologię dotykową (PCAP), która rejestruje 10 punktów dotyku. Ekran sprawnie reaguje na gesty takie jak stukanie, przesuwanie i przeciąganie, dzięki czemu obsługa dotykowa jest płynna i intuicyjna. Z kolei funkcja ignorowania dłoni sprawia, że użytkownik może wygodnie oprzeć rękę na ekranie, nie wywołując niepożądanej reakcji panelu. Powierzchnia wyświetlacza pokryta jest powłoką zapobiegającą palcowaniu.

Obrazy zgodne ze standardem DICOM

EIZO przeprowadza fabryczną kalibrację monitora CuratOR LX2420-T do standardu DICOM Part 14, dzięki czemu można bez obaw używać go w celach diagnostycznych. Panel IPS z szerokimi kątami widzenia gwarantuje natomiast, że kolory i kontrast pozostają niezmienne nawet przy patrzeniu na ekran z boku.

CuratOR LX2420-T w wersji ze stopką można przechylić pod kątem do 70 stopni, by komfortowo patrzeć na ekran w pozycji stojącej lub siedzącej. Monitor jest także kompatybilny ze standardem montażowym VESA, można więc z łatwością zainstalować go na wózku medycznym.