EIZO wprowadza do sprzedaży nowy model monitora przeznaczony na stanowiska kontroli ruchu lotniczego jako Primary Control Monitor. Raptor SQ2804 posiada matrycę o rozdzielczości 2K x 2K, w konstrukcji której wykorzystano autorską technologię EIZO o nazwie eBlue LED. Zapewnia ona niski pobór mocy, zwiększoną żywotność i doskonałą jakość obrazu.

Raptor SQ2804 posiada wszystkie funkcjonalności, które miał jego poprzednik, ale teraz ma lżejszą i bardziej kompaktową konstrukcję. Mając na względzie lokalizacje, w których monitory będą pracować, EIZO zredukowało wagę monitora, przenosząc jednocześnie środek ciężkości do punktu, w którym montowany jest uchwyt i tym samym minimalizując nacisk, na który narażone jest ramię mocujące. W wersji desktop zastosowano ergonomiczną stopkę, która umożliwia odchylenie ekranu w pionie i poziomie.

Autorska technologia podświetlenia EIZO eBlue LED pochłania około 60W, przy typowej jasności na poziomie 70 cd/m2, która stosowana jest na wielu stanowiskach kontroli lotów. W trybie czuwania, EIZO zmniejszyło jeszcze bardziej zużycie energii w stosunku do poprzednich modeli z 20W do zaledwie 5W, co jest obecnie ewenementem.

Podświetlenie EIZO eBlue LED ma żywotność ponad 100.000 godzin. Jego konstrukcja pozwala na wymianę, która może zostać przeprowadzona w prosty sposób i zajmie zaledwie 5 minut. Technologia eBlue LED zapewnia również doskonałą jednorodność podświetlenia i jedynie minimalne zmiany kolorów, co jest nadzwyczajnie trudne do osiągnięcia, w przypadku monitorów wielkoformatowych.

Zintegrowany automatyczny stabilizator podświetlenia pozwala kontrolerowi ustawić jasność podświetlenia, zapewniając, że pozostanie ono niezmienne w trakcie pełnego cyklu życia modułu z podświetleniem. Kiedy wskutek naturalnego starzenia się podświetlenia konieczna jest jego wymiana, może być ona przeprowadzona na miejscu, ograniczając wydatki i czas przestoju. Ponadto, matryce w technologii eBlue LED są wstecznie kompatybilne z matrycami CCFL, tak więc mogą być wykorzystane w poprzednich modelach EIZO 2K × 2K Raptor SQ.

Standardowo dostępne są dwa złącza DVI-I (dual link). Opcjonalnie dostępne są pojedyncze i podwójne złącza analogowe BNC x 5, dzięki czemu mogą stanowić alternatywę dla modelu Sony DDM CRT. Aby sprostać potrzebom różnego rodzaju instalacji, model Raptor SQ2804 dostępny jest w różnych wersjach montażowych, jak również w wersji desktop. Możliwy jest również wybór opcji bez wentylatora i z dodatkowym zasilaczem.
Raptor SQ2804 wyświetla obraz w rozdzielczości od 640 × 480 do naturalnej dla siebie 2048 × 2048. Dowolne rozdzielczości z tego zakresu mogą być wyświetlone w swoim aktualnym rozmiarze, skalowane proporcjonalnie lub powiększone, by wypełnić ekran. Jest to pomocne, przy wyświetlaniu innych nienaturalnych rozdzielczości, co jest zazwyczaj konieczne do konfiguracji systemu. Oznacza to również, że nie ma potrzeby korzystania z dodatkowego monitora do podglądu informacji wyświetlanych przez system operacyjny, w tym komunikatów o ewentualnych błędach.

Monitor będzie dostępny już wkrótce, niestety nie jest znana jego cena.