W dniu dzisiejszym EIZO zaprezentowało nowy monitor do zastosowań w monitoringu wizyjnym. DuraVision FDF2306W, to 23” model o rozdzielczości full HD (1920 x 1080), w którym zastosowano unikalną technologię opracowaną przez specjalistów EIZO o nazwie Visibility Optimizer. Jej zadaniem jest poprawa jakości wyświetlanego obrazu, bez względu na warunki, w jakich pracują kamery.

VisibilityDuraVision_FDF2306W Optimizer łączy kilka funkcji poprawiających w czasie rzeczywistym jakość ciemnych i rozmytych obrazów:

W lokalizacjach, w których monitory umieszczane są powyżej linii wzorku przydatna będzie dostępna w modelu DuraVision FDF2306W funkcja Up View. Minimalizuje ona rozmycia kolorów, które mogą być widoczne, gdy patrzy się na monitor pod kątem, w tym przypadku od dołu. Funkcja ta sprawia, że obraz będzie wyraźny bez względu na umiejscowienie monitora: czy będzie znajdować się na biurku czy zostanie umocowany na ścianie lub suficie.

DuraVision FDF2306W posiada matrycę LCD z podświetleniem LED, którego jasność można obniżyć do zaledwie 3 cd/m2. Ta funkcjonalność jest szczególnie ważna w zaciemnionych pomieszczeniach – dzięki niej użytkownik nie odczuwa dyskomfortu, jaki powoduje zbyt mocno „świecący” monitor.

Dodatkowe cechy i funkcje

Nowy model będzie dostępny w sprzedaży od sierpnia.