EIZO wprowadza do sprzedaży 21”kolorowy monitor referencyjny RadiForce MX215. Wbudowany w przednią ramkę sensor umożliwia kalibrację zgodną ze standardem DICOM bez potrzeby stosowania dodatkowych, zewnętrznych kalibratorów.

MX215_rRadiForce MX215 został wyposażony w sensor umożliwiający kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14. To znacząco redukuje czas i zaangażowanie potrzebne na zadania związane z kontrolą jakości wyświetlanego obrazu. Dodatkowo funkcja Digital Uniformity Equalizer zapewnia równomierność podświetlenia i koloru, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na konstrukcję monitorów LCD. Wykorzystywana technologia przeciwdziała wahaniom jasności i chrominancji zapewniając wyrównany i stabilny obraz.

Panel typu IPS o kątach widzenia 178° umożliwia oglądanie wyświetlanych obrazów przez kilka osób równocześnie przy minimalnych zmianach barwy.  Kontrast na poziomie 1500:1 zapewnia bardzo dobrą widoczność wszystkich detali, niezbędną w środowisku medycznym.

RadiForce MX215 wykorzystuje wydajne podświetlenie LED zużywające średnio o 59% mniej energii w porównaniu do monitorów o tej samej wielkości z konwencjonalnym podświetleniem lampami CCFL. Monitor osiąga wysoką jasność na poziomie 420 cd/m2, zapewniając doskonałą widoczność obrazu. Ponadto podświetlenie LED nie zawiera rtęci, więc monitor ma minimalny wpływ na środowisko, kiedy nadejdzie czas na jego utylizację.

Model ten przeznaczony jest do pracy w trybie portretowym, zapewniając wygodną obsługę wielu programów, które właśnie w ten sposób wyświetlają obrazy medyczne. Menu ekranowe, przyciski i wbudowany przedni czujnik, również są rozmieszczone odpowiednio dla trybu portretowego.

RadiForce MX215 jest monitorem klasy medycznej, spełniającym surowe normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMC, takie jak CE (Medical Device Directive). Ponadto, monitor uzyskał zezwolenie FDA 510(k) dla ogólnego stosowania w radiografii.

RadiForce MX215 będzie dostępny w sprzedaży na przełomie października i listopada.

Więcej informacji o produktach EIZO na stronie www.eizo.pl