FlexScan T2381W to nowy model monitora z panelem dotykowym, wprowadzony na rynek przez firmę EIZO. Urządzenie ma możliwość jednoczesnego wykrywania pięciu punktów dotyku. Charakteryzuje się doskonałą jakością obrazu, wysoką trwałością i zostało zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić komfortowe użytkowanie w szkołach, bibliotekach, biurach lub warunkach domowych. Ekran wykonany jest z wzmocnionego szkła o twardości 5H i dodatkowo pokryty warstwą odpornego na zarysowania materiału, co pozwoli na długotrwałe użytkowanie np. w szkołach lub innych placówkach publicznych.

FlexScan_T2381WKonstrukcja FlexScan T2381W pozwala na dotykowe operowanie na całej swojej powierzchni, a panel o przekątnej 23” udostępnia  wystarczająco dużo miejsca podczas wskazywania, przewijania, przeciągania, obracania, skalowania i innych operacji obsługiwanych dotykiem. Rozpoznawanie wielu punktów dotyku dostępne jest dla użytkowników systemów operacyjnych Windows 7 i 8. Użytkownicy Windows 8 uzyskują dodatkowo szybki dostęp do paska „Charms Bar” za pomocą jednego gestu wykonywanego przy krawędzi ekranu.

Naturalna rozdzielczość wyświetlanego obrazu to 1920×1080. Wykorzystanie w konstrukcji monitora matrycy IPS daje wysokiej jakości obraz, niemal bez zmiany kolorów lub kontrastu podczas spoglądania pod dużym kątem. Poziome i pionowe kąty widzenia wynoszące 178° powodują, że z urządzenia bez problemów mogą korzystać jednocześnie dwie osoby. Panel wyposażony jest również w układ overdrive, dzięki któremu czas reakcji przy przejściach między odcieniami szarości, został zredukowany do 6 ms.

Panel pokryty jest matową powłoką, która minimalizuje zmęczenie wzroku, wskutek odbić zewnętrznych źródeł światła. Zmęczenie oczu podczas czytania dokumentów lub eBooków obniżyć można poprzez korzystanie z  trybu wyświetlania Paper, o parametrach pracy dających w efekcie symulację wyglądu zadrukowanej kartki papieru. Automatyczna kontrola jasności wyświetlanego obrazu, zapobiegająca jego migotaniu dopełnia listę funkcji zapewniających komfortowe korzystanie z monitora.

FlexScan T2381W wyposażony jest w podstawę o szerokich możliwościach regulacji położenia. Dolna krawędź monitora opiera się o powierzchnię biurka, natomiast ramię podstawy pozwala na pochylanie monitora o kąt od 15 do 70°. Pozwala to na wygodne ustawienie i korzystanie z urządzenia symulujące pozycję przy czytaniu książki.

Cechy charakterystyczne:
•    złącza sygnałowe: DisplayPort, DVI-D 24 pin, D-Sub mini 15 pin;
•    hub z dwoma portami downstream i jednym portem upstream, umożliwiający wygodne korzystanie z urządzeń interfejsem USB;
•    wbudowane stereofoniczne głośniki o mocy 1W każdy oraz wyjście słuchawkowe mini-jack;
•    10-bitowa tabela kolorów LUT, pozwalająca uzyskać wyższą precyzję odwzorowania przejść tonalnych;
•    opcjonalne piórko dotykowe;
•    zgodność z oprogramowaniem ScreenManager Pro for LCD (DDC/CI), umożliwiającym sterowanie parametrami wyświetlania monitora za pomocą klawiatury i myszki;
•    zgodność z oprogramowaniem EIZO ScreenSlicer pozwalającym na wirtualne dzielenie ekranu na obszary i wygodne rozmieszczanie w nich okien programów;
•    obudowa w kolorze szarym lub czarnym;
•    trzy lata gwarancji producenta.

Monitor będzie dostępny w ofercie polskiego dystrybutora, firmy Alstor już w lipcu. Niestety nie została jeszcze ustalona jego cena.