W dniu dzisiejszym EIZO zaprezentowało nowy czujnik do kalibracji współpracujący z monitorami ColorEdge CS i CX. EX3 jest następcą modelu EX2 i może być wykorzystany wraz z autorskim oprogramowaniem EIZO ColorNavigator 6 oraz ColorNavigator NX.

EX3_pressColorNavigator 6 posiada sześć zdefiniowanych presetów wykorzystywanych w edycji fotografii, druku czy projektowaniu stron internetowych. Jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy nie posiadają wiedzy technicznej – otrzymują rozwiązanie, które w prosty sposób przeprowadza ich przez proces kalibracji.

Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą samodzielnie zdefiniować wartości docelowe takich parametrów, jak jasność, gama i punkt bieli, a następnie wygenerować profil ICC monitora.

ColorNavigator NX jest rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które chcą scentralizować proces kontroli jakości koloru. Dają administratorom narzędzia umożliwiające zdalną kalibrację, emulację ustawień innego egzemplarza, synchronizację z wbudowanym czujnikiem czy wybór trybu wyświetlania monitora.

W dniu dzisiejszym pojawiły aktualizacje aplikacji ColorNavigator oraz ColorNavigator NX. Obsługują one najnowsze czujniki EX3, jak również kalibratory z linii Datacolor Spyder5, w oparciu o które opracowano czujnik EIZO.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat oprogramowania ColorNavigator.

Aktualizacje oprogramowania ColorNavigator 6.4.10.7 i ColorNavigator NX 1.1.4 można pobrać ze strony producenta: