EIZO – Partner projektu Kolekcja TEN Fotolii prezentuje ostatnią tegoroczną pracę z tej serii. Trzeci sezon zamyka artystyczny duet z Dalekiego Wschodu: południowokoreańska fotografka Mi-Kyung Kim i japoński koncept artysta Kenichiro Tomiyasu z INEI Studio, którzy stworzyli pracę pt. „The Future Shangri-La”. Będzie ona dostępna do pobrania w formacie .PSD bezpłatnie przez 24h – premiera w dniu 10 listopada na www.tenbyfotolia.com

fotolia-ten-mikyung-kenichiro-portrait-800x533Na początku roku, bank zdjęć Fotolia rozpoczął 3. Sezon Kolekcji TEN: kreatywny, edukacyjny projekt na pograniczu fotografii oraz digital art, łącząc pary słynnych artystów (fotografa i projektanta) przy współpracy nad artystyczną kreacją. Ta edycja TEN kończy się w listopadzie projektem dwóch artystów z Dalekiego Wschodu. Podobnie jak poprzednie pary, również przed południowokoreańską fotografką Mi-Kyung Kim i japońskim koncept artystą Kenichiro Tomiyasu z INEI Studio zostało postawione zadanie stworzenia pracy wyrażającej ich wizję przyszłości. Zespół, zamykający tę edycję TEN by Fotolia, postawił na wschodnią wizję ziemskiego raju: „The Future Shangri-La”. Ta oaza spokoju łączy naturę i energię w perfekcyjną harmonię.

 

„The Future Shangri-La”: kiedy natura łączy się z energią

Projekt jest inspirowany koncepcją azjatyckiej utopii, podobnej do zachodnich idei, takich jak Ogrody Edenu czy Raj. – To jest nasza nadzieja na przyszłość, to czego szukamy. Natura odzyskuje swoje pierwotne prawa i miejsce oraz oferuje świetliste brzoskwinie, które przywołują na myśl długowieczność, dobrobyt i żywotność jako niebiańskie prezenty w świecie bez zmartwień. To miejsce, które jest wolne od wszelkich problemów obecnych we współczesnym społeczeństwie, tak jak to, wyobrażane w starożytnej azjatyckiej legendzie. Kto wie: może uda nam się znaleźć własne Shangri-La w Przyszłości…? – wyjaśniają artyści.

fotolia-ten-mikyung-kenichiro-800x533

W pracy na tym wyjątkowym i oryginalnym projektem artyści połączyli swoje kultury, techniki, style i gusta. Element „natury” w pracy pochodzi od Mi-Kyung Kim, która dorastała na zielonej i witalnej wyspie Jeju, podczas gdy element „nadprzyrodzony” był wkładem INEI Studio i wynika z jego zainteresowania science fiction i grami wideo, integralną częścią japońskiej kultury. Te dwa przeciwstawne światy są doskonale połączone w pracy „The Future Shangri-La”, gdzie nadnaturalne źródła światła są wkomponowane w nocną ciszę przyrody pod rozgwieżdżonym niebem.

Sztuka detalu: wspólny artystyczny podpis

Mi-Kyung Kim i Kenichiro Tomiyasu wiedzą jak subtelnie manipulować detalami. To zaczarowane interludium z soczystą roślinnością, błyszczącymi światłami i wodą ożywia tysiące subtelnych szczegółów, nadając całości mistycznego, futurystycznego charakteru.

Podczas gdy zdjęcia i koncepcja artystyczna są oparte na zupełnie innych założeniach, Kenichiro mówi: byliśmy w stanie zrozumieć siebie nawzajem, jako artyści, bez potrzeby wymiany nawet słowa. To właśnie to jednomyślne podejście do pracy daje „The Future Shangri-La” moc i głębię. – My nie tylko widzimy piękno przyrody na zewnątrz, ale też jego ukrytą opowieść – konkluduje Kenichiro.

Poznaj artystów: cyfrowa sztuka w zasięgu każdego

Jeśli chcesz dołączyć do artystów w ich kreatywnej podróży – od pierwszego spotkania do skończonej pracy – wideo making-of będzie dostępne 10 listopada na www.tenbyfotolia.com i na oficjalnym kanale YouTube TEN: http://www.youtube.com/tencollection

Zwiastun filmu jest już dostępny TUTAJ

W dniu 10 listopada kompletny plik .PSD z pracą „The Future Shangri-La” ze wszystkimi warstwami, efektami, ustawieniami fotograficznych miar, zasobami banku zdjęć Fotolia, zdjęciami Mi-Kyung Kim i obrazami Fotolia będzie dostępny do pobrania za darmo przez 24 godziny na www.tenbyfotolia.com. Zdjęcie wykorzystane w pracy, wraz z innymi fotografiami zrobionymi podczas tworzenia projektu, będzie dostępne w sprzedaży na www.fotolia.pl

 

Konkurs TEN Sezon 3

Wyzwanie Mi-Kyung Kim i INEI Studio rozpoczyna się 12 listopada

Począwszy od 12 listopada, bank zdjęć Fotolia ogłasza międzynarodowy konkurs dla projektantów i fotografów, który zostanie uruchomiony na Facebooku i będzie dostępny na www.tenbyfotolia.com. Profesjonaliści i amatorzy będą mieć okazję do wyzwania duetu artystów i stworzenia pracy zainspirowanej tematem „Future Paradise”. Projektanci zostaną poproszeni o przedstawienie swojej interpretacji projektu Kenichiro Tomiyasu, a fotografowie przedstawią swoje najlepsze zdjęcia za pomocą technik Mi-Kyung Kim, które zostaną szczegółowo omówione w wideo making-of.

Na zwycięzców czeka wiele wspaniałych nagród, takich jak: tablety Wacom, subskrypcje Adobe Creative Cloud, drukarki Roland VersaStudio BN-20, druki Exaprint czy reflektor Wescott.

 

O projekcie TEN Fotolia

Kolekcja TEN to edukacyjna inicjatywa, która powstała przy współpracy Fotolii z dwoma wspólnotami graficznymi – Wisibility i Amkashop. Przez kolejnych 10 miesięcy użytkownicy internetu mogą pobrać za darmo, przez 24 godziny od momentu publikacji, plik .PSD z pracą jednego z 10 światowej sławy artystów cyfrowych, które powstały na bazie zdjęć z Fotolii. Użytkownicy internetu w każdym kolejnym miesiącu trwania projektu będą mieli dostęp do pliku .PSD, w którym będzie można zobaczyć wszystkie warstwy i wykorzystane techniki. Projekt TEN wspierają międzynarodowi partnerzy Adobe i Wacom, a także lokalni Wilogo, EIZO oraz Eduweb.pl.