W dniu dzisiejszym EIZO poinformowało o rozszerzeniu oferty monitorów biurowych o nowy model. FlexScan EV2750 jest obecnie jedynym na rynku monitorem 27” z tak cienką 1 mm ramką, niezakłócającą obrysu matrycy. Nowy model ma panel IPS i posiada szereg funkcji przydatnych w codziennej pracy biurowej. Wysoka ergonomia i energooszczędność sprawiają, że urządzenie doskonale sprawdzi się w wielu zastosowaniach, takich jak punkty obsługi klientów, biura handlowe, centra transakcyjne czy dyspozytornie.

Również dzisiaj pojawiła się informacja, że trzy z modeli FlexScan: EV2455, EV2450 oraz nowy FlexScan EV2750, dotąd dostępne tradycyjnie w szarej lub czarnej obudowie, teraz będą oferowane także w białym kolorze, co jest rzadkością na rynku.

EV2750-WT_lObudowa FlexScan EV2750 ma minimalistyczny design – górna i boczne krawędzie ramki są prawie niezauważalne – mają szerokość zaledwie 1 mm. Głębokość urządzenia to niespełna 5 cm. Monitor wykorzystuje 27″ panel IPS z podświetleniem LED o naturalnej rozdzielczości 2560 x 1440. Szerokie kąty widzenia – 178° minimalizują przesunięcia kolorów. Typowa jasność matrycy to 350 cd/m2 a kontrast 1000:1.

FlexScan EV2750 posiada ergonomiczną stopkę z możliwością regulacji wysokości w zakresie 155 mm, odchyleniem w pionie o 40° (5° w dół, 35° w górę) i poziomie o 344°. Można go również obrócić do pozycji portretowej, zarówno w lewo, jak i w prawo. Taka możliwość daje większe pole manewru w zakresie tworzenia konfiguracji dwu- i wielomonitorowych. Naciśnięcie przycisku pozwala łatwo odczepić monitor od stopki, np. w celu umieszczenia go na ramieniu czy uchwycie kompatybilnym ze standardem VESA.

Monitor wyposażono w wejścia sygnałowe DisplayPort, HDMI i DVI-D, dzięki czemu ilość kart graficznych, do których można podłączyć monitor jest w zasadzie nieograniczona. Funkcja picture-by-picture pozwala na równoczesne wyświetlanie obrazu z dwóch różnych źródeł.

EV2750-WT_portrait_sideMetody regulacji jasności wykorzystywane w konwencjonalnych konstrukcjach z podświetleniem LED powodują, że wiele osób dostrzega migotanie obrazu, co powoduje zmęczenie oczu. EIZO w swoich monitorach stosuje hybrydowe rozwiązanie, które powoduje, że migotanie jest nieodczuwalne nawet przy minimalnej jasności. Co więcej, jasność można ustawić na poziomie zaledwie 1 cd/m2 (mniej niż 1% maksymalnej wartości), co jest bardzo przydatne w niedoświetlonych czy ciemnych pomieszczeniach.

W monitorach biurowych EIZO stosuje autorskie technologie EcoView, których zadaniem jest m.in. zmniejszenie poboru prądu (w przypadku modelu EV2750 to zaledwie 22W). Funkcja Auto EcoView automatycznie dostosowuje poziom jasności do bieżących warunków oświetleniowych, co pozwala nie tylko oszczędzić energię, ale również zmniejszyć zmęczenie wzorku. Funkcja ta została ostatnio ulepszona, teraz brana jest pod uwagę również wrażliwość ludzkiego oka. Dzięki temu praca na monitorze jest bardziej komfortowa.

Narzędzie EcoView Optimizer 2 oszczędza energię zmniejszając jasność podświetlenia i zwiększając parametr wzmocnienia w obrazach składających się głównie z ciemnych elementów.

Monitor FlexScan EV2750 ma 5-letnią gwarancję, co pozwala zredukować koszty TCO przy jednoczesnym zapewnieniu długotrwałej obsługi serwisowej. Producent gwarantuje, że w okresie do 6 miesięcy od daty zakupu na monitorze nie pojawi się żaden uszkodzony piksel sub-piksel, który będzie widoczny na czarnej tapecie. Warunki jakie muszą być spełnione, aby zakwalifikować defekt matrycy to jasność otoczenia około 500 luksów (normalne warunki biurowe) oraz odległość od matrycy nie mniej niż 35 cm.

Stworzone przez EIZO oprogramowanie[1] ScreenManager Pro pozwala użytkownikowi regulować kolory
i zmieniać ustawienia EcoView przy użyciu myszki i klawiatury, zamiast korzystania z menu ekranowego. Współpracuje również z oprogramowaniem EIZO EcoView NET pozwalającym kontrolować wszystkie parametry monitora zdalnie przez administratora.

Dostępnych jest pięć trybów pracy, włączając – sRGB, Movie, Paper, DICOM, jak również dwa tryby, których ustawienia mogą być zdefiniowane przez użytkownika. Jeden z trybów o nazwie Paper redukuje poziom wydzielanego przez monitor niebieskiego światła, które ma negatywny wpływ na oczy.

Inne cechy:

Nowy model FlexScan EV2750, jak również 24” modele w białych obudowach będą dostępne w Polsce jesienią. Niestety nie są jeszcze znane ich ceny.

FlexScan_EV2750_press

[1] ScreenManager Pro jest kompatybilny z Microsoft Windows 10, 8.1, 8, 7 i Vista.