Firma EIZO Corporation wprowadza na rynek swój pierwszy dekoder IP (w formie niezależnego, zewnętrznego urządzenia). DuraVision DX0211-IP przeznaczony jest do zastosowań w środowiskach monitoringu, a w szczególności w konfiguracjach wieloekranowych i na ścianach wizyjnych.

Innowacyjna technologia dekodująca EIZO, znana z monitorów DuraVision FDF2304W-IP i DuraVision FDF4627W-IP, teraz dostępna jest w formie osobnego, zewnętrznego dekodera.  DuraVision DX0211-IP umożliwia dekodowanie i kompresję wielu strumieni wideo z kamer IP oraz wyświetlanie ich w czasie rzeczywistym. Obsługuje monitory o różnych rozmiarach i rozdzielczościach, dlatego doskonale nadaje się do konfiguracji wieloekranowych i ścian wizyjnych.

Dekoder EIZO łączy się bezpośrednio ze switch-em obsługującym kamery IP. Nie potrzebuje komputera PC, oprogramowania ani żadnego innego sprzętu, co znacznie upraszcza instalację, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednocześnie takie rozwiązanie istotnie zmniejsza ryzyko awarii, ponieważ eliminuje dużą ilość sprzętu potrzebnego w typowych konfiguracjach, by zarządzać obrazem.

Dekoder wyposażono w dwa wyjścia HDMI obsługujące rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160) na maksymalnie dwóch monitorach* naraz. DuraVision DX0211-IP potrafi też dekodować i kompresować sygnały H.265*, H.264 i MJPEG, zachowując wysoki współczynnik fps (frames per second – klatek na sekundę), nawet przy odtwarzaniu wideo w wysokiej rozdzielczości. Przykładowo, dla 16 sygnałów wideo w rozdzielczości full HD (1920 x 1080) wyświetlanych jednocześnie na jednym monitorze prędkość fps wynosi 20 kl./s.

Dla dekodera można skonfigurować maksymalnie 64* różne kamery IP, w tym kamery 4K. DuraVision DX0211-IP obsługuje protokoły ONVIF Profile S, Axis VAPIX i Panasonic*, a także RTSP. Bezpośrednie połączenie z kamerami IP umożliwia strumieniowanie sygnału wideo na żywo bez udziału zdecentralizowanego rozwiązania, takiego jak zapis w pamięci kamery lub archiwizacja w chmurze. To doskonałe wyjście w sytuacji, gdy obraz musi wyświetlać się w czasie rzeczywistym, ale nie ma potrzeby przechowywania go.

Oparty na przeglądarce, przyjazny w obsłudze interfejs użytkownika pozwala skonfigurować układ ekranu w zależności od potrzeb. Do wyboru jest siedem domyślnych opcji umożliwiających wyświetlanie maksymalnie 32 obrazów na jednym monitorze. Oprócz tego użytkownik może dowolnie zmienić rozmieszczenie okien na każdym monitorze, w tym łącząc lub rozdzielając poszczególne okna, aby dopasować układ do własnych preferencji.

EIZO współpracuje z liderami w branży monitoringu, aby zapewnić kompatybilność swoich rozwiązań z różnymi systemami zarządzania wideo (VMS). Dzięki temu system VMS może przesyłać komunikaty o zdarzeniach do dekodera IP, który reaguje na nie w zaprogramowany sposób, np. automatycznie zmieniając układ okien na ekranie po zarejestrowaniu użycia karty wejściowej do budynku.

Funkcje dodatkowe

Dostępność

Dekoder DuraVision DX0211-IP jest już w sprzedaży. Szczegółowych informacji na temat dostępności produktu w poszczególnych krajach udzielają lokalni dystrybutorzy EIZO.

*Obsługa dwóch monitorów, sygnału H.265, 64 kamer (obecnie 16) oraz protokołów Axis VAPIX i Panasonic planowana jest na koniec 2019 roku.

EIZO, logo EIZO oraz DuraVision są zastrzeżonymi znakami towarowymi EIZO Corporation w Japonii i innych krajach. Pozostałe nazwy firm i produktów oraz logo są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi swoich właścicieli.