EIZO wprowadza nowy model do rodziny ColorEdge – CS2731 to 27” monitor z kalibracją sprzętową dedykowany dla entuzjastów fotografii, grafiki, edycji video i innych dziedzin twórczych. Model ten jest następcą ColorEdge CS2730.

CS2731 jest pierwszym modelem z linii ColorEdge, który zasilany jest przez interfejs USB Type-C o mocy 60W. Użytkownicy, wykorzystując zaledwie jeden kabel, mogą wyświetlić obraz, transmitować sygnał USB i zasilać podłączone urządzenia, takie jak smartfony czy notebooki. Interfejs USB Type-C zapewnia zasilanie 60W, dlatego nawet wymagające, zaawansowane notebooki pozostaną naładowane podczas pracy. W ten sposób eliminowana jest konieczność korzystania z dodatkowego zewnętrznego zasilacza AC i uproszczona konfiguracja środowiska pracy.

Przestrzenny 27” ekran ma naturalną rozdzielczość 2560 x 1440, oferując wystarczająco dużo miejsca do pracy z obrazami, wyświetlając jednocześnie palety narzędziowe
i inne okna.

Szerokogamutowa matryca wyświetla aż 99% kolorów z przestrzeni Adobe® RGB, zapewniając, że kolory będą odwzorowywane z pełną dokładnością. Aby zapobiec wahaniom jasności i chromatyczności charakterystycznych dla paneli LCD, w monitorze tym zastosowano autorską technologię EIZO digital uniformity equalizer (DUE). Jej zadaniem jest korygowanie odchyleń każdego tonu na przestrzeni całej matrycy tak, by zapewnić stabilny obraz.

ColorEdge CS2731 obsługuje opracowane przez EIZO oprogramowanie do zarządzania kolorem ColorNavigator 7, tak więc użytkownicy będą mogli regularnie kalibrować i sprawdzać jakość odwzorowania barw monitora szybko
i pewnie, tak by zapewnić przewidywalne wyświetlanie kolorów. Monitor wspiera również inną autorską aplikację EIZO – Quick Color Match, oprogramowanie upraszcza dopasowanie kolorów z wydrukiem, cały proces przebiega w kilku krokach.

Dodatkowe funkcje

Dostępność

ColorEdge CS2731 pojawi się na rynku w czerwcu. Szczegółowych informacji na temat dostępności w Polsce udziela dystrybutor, firma Alstor Sp.j.

1 Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie, które obsługuje 10-bitowe przetwarzanie.

2 Czas korzystania z monitora określony jest na 30,000 godzin.