W imieniu fotowarsztaty.com oraz Tokina zapraszamy na weekendowe warsztaty fotoreportażu na Ukrainie 26-28 maja ! Uczestnicy zajęć spędzą czas na podróżach ukraińskimi pociągami podmiejskimi, dokumentując życie w pociągu, na dworcach, w mijanych miejscowościach . Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy  marki Tokina.

Trasa, która pojada uczestnicy (m.in. Sianki – Wołosianka), została nazwana „najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat”. Pociąg na odcinku 18 kilometrów ma aż 6 tuneli i 27 wiaduktów, ciągle podziwiamy wijące się serpentyny (!!!) torów, pokonujące 370 m różnicy poziomów. Sobota w całości przeznaczona jest na plener fotograficzny na Ukrainie, jako przewodnik uczestnikom towarzyszyć będzie  Bogdan Augustyn – pomysłodawca, założyciel i pierwszy wokalista kultowego punkrockowego zespołu KSU, z wykształcenia i zamiłowania historyk.

Planowany program zajęć przedstawia Paweł Brzozowski, prowadzący fotowarsztaty już od 7 lat: „Kolejowy tour rozpocznie się w Starym Samborze, kresowym miasteczku skąd kursującą kilka razy dziennie, słynną „elektriczką” podjeżdżamy do Sianek, na przełęcz Użocką, jadąc na końcowym odcinku wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej i obserwując widoki na polską część Bieszczadów, szukając widokowych kadrów zza oknami pociągu oraz integrując się z miejscowymi pasażerami pociągu. Po przejechaniu około 80% trasy, w Siankach przesiadamy się do „elektriczki” jadącej na Zakarpacie, do Użgorodu i zjeżdżamy do wioski Wołosianka, gdzie czeka na nas bus oraz podróż powrotna do Starego Sambora, gdzie zatrzymamy się na posiłek”.

Sobotni plener zakończy ognisko oraz prawdziwa ruska bania (dla zainteresowanych).

Aby podkreślić kolejowy charakter fotowarsztatów, w niedzielę na nieczynnej linii kolejowej Zagórz-Krościenko, uczestnicy skorzystają z Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych – będą się nimi przemieszczać między plenerami (opuszczone przystanki kolejowe, miejsca widokowe, tunel, itp.).

Termin: 26-28 maja 2017
Cena: 590 zł

Cena obejmuje:

Więcej informacji:

http://fotowarsztaty.com
http://fotowarsztaty.com/tematy-miejsca-zajec/pociagiem-po-ukrainie-warsztaty-fotoreportazu

Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem info@fotowarsztaty.com.